Włochy

Marche

Nieodkryty zakątek Włoch

Marche to region, który jest w większym stopniu rolniczy niż turystyczny. Jednak dzięki temu ma także piękne, malownicze krajobrazy pełne gajów oliwnych oraz winnic i pól. Jest to region nad Adriatykiem, więc doskonale nadaje się na spędzenie tam kameralnych wakacji z bliskimi. Warto podkreślić, że Marche to ojczysty region Rafaela Santi.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Marchę?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Marche w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Marche dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Marche?

Poznaj ciekawe informacje na temat Marche. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Marche.

Marche leży na południowy wschód od San Marino. To rejon spokojny, pełen miejsc i zakątków nastrajających do refleksji, z mnóstwem zabytków, szczególnie sakralnych. Praktycznie nie ma tam dużych miast, gwarnych metropolii, ale jest to zaleta, a nie wada Marche

Jednym z najbardziej znanych miejsc w regionie Marche jest Loreto - słynny ośrodek kultu maryjnego, jeden z największych w Europie, a nawet na świecie. Słynie z figurki Czarnej Madonny i Świętego Domku. Według podań jest to domek, w którym urodziła się i wychowała Maryja, w którym doświadczyła zwiastowania i gdzie mieszkał w dzieciństwie Jezus Chrystus. Co roku Loreto odwiedza 4 miliony pielgrzymów.

Godnym uwagi i zwiedzenia miejscem jest Ancona - stolica regionu. Znajduje się tam ogromny port, gdzie można podziwiać majestatyczne ogromne statki. Można także zrelaksować się w jednej z licznych restauracji - Ancona słynie z doskonałej kuchni, przede wszystkim z owoców morza. W okolicach Ancony warto wybrać się na jedną z plaż. Te najładniejsze to: Mezzavalle, Numana Bassa, La Spiaggiola Numana oraz Portonovo.

Niezwykłym miastem w regionie Marche jest Castelfidardo - stolica włoskiego akordeonu. To właśnie tutaj produkuje się wszystkie akordeony włoskie, które należą do najlepszych na świecie. W mieście znajdziemy muzeum poświęcone temu instrumentowi oraz słynną fabrykę Paolo Soprani, produkującą akordeony od 1863 roku.

Miastem polecanym w regionie Marche plażowiczom jest Fano. Nie tylko plaże i atmosfera nadmorskiego kurortu są tam godne polecenia. Warto zwiedzić świetnie zachowane historyczne centrum miasta. Wokół ciągną się zabytkowe mury obronne, które wznieśli Rzymianie w IX wieku n.e., a później w XV wieku zostały rozbudowane.

Chociaż Marche jest pięknym regionem, wciąż nie jest odkrytym przez polskich turystów, a oferty wycieczek w tym kierunku dopiero się pojawiają. Warto wybrać się tam i poznać Włochy od tej spokojniejszej, bardziej zacisznej, a nawet duchowej strony.

 

INFORMACJE O WŁOSZECH
  • Stolica: Rzym
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Sergio Mattarella
  • Liczba ludności: 60 788 140
  • Czas lokalny: 22:50:17
POSIŁEK

Cena średniej pizzy margarity to koszt ok. 20-30 zł w zależności od standardu lokalu. Za pełen obiad w restauracji zapłacimy ok. 40-50 zł za osobę.

ZAKUPY

Ceny artykułów codziennego użytku są podobne jak w całej Europie, oczywiście w większych turystycznych ośrodkach bywają wyższe.

TAKSÓWKA

Ceny taksówek zależne są od miasta, najlepiej zatem zapytać o to przed rozpoczęciem kursu.

TRANSPORT

Po miastach najlepiej poruszać się komunikacją miejską. Za jednorazowy bilet zapłacimy ok. 5 zł, ale bardziej opłacają się bilety dobowe lub kilkudniowe. Pomiędzy miastami można jeździć koleją lub autobusami międzymiastowymi.

Popularne miejscowości w Marche:

Marche na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Marche i zaplanuj wyjazd.