Włochy

Molise

Małe i nieznane

Jeden z najmniej znanych regionów we Włoszech, jednak wart jest odwiedzenia. Atutem regionu są liczne stanowiska archeologiczne z okresu Imperium Rzymskiego: Pietrabbondante, Saepinum, San Vincenzo a Volturno i inne.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Molise?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Molise w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Molise dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Molise?

Poznaj ciekawe informacje na temat Molise. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu do Molise.

Molise to region położony w centralno-wschodniej części Włoch. To najmłodszy region w kraju i prawdopodobnie najmniej znany wśród turystów. Na powierzchni około 4500 kilometrów kwadratowych mieszka zaledwie 310 000 mieszkańców, a liczba ta z roku na rok maleje. To drugi najmniejszy pod względem powierzchni i populacji region w kraju, wyłączając tylko Dolinę Aosty położoną w północnej część Włoch.

Stolicą regionu jest Campobasso. Molise graniczy z Abruzzo, Kampanią, Lacjum oraz Apulią. Ponadto od wschodu region ma także dostęp do morza Adriatyckiego. W większości, bo aż w 55% teren w regionie jest górzysty.

Po co jechać do Molise?

Campobasso czyli stolica regionu to też najciekawsze miasto do zobaczenia i odwiedzenia w regionie. Miasto jest znane z nietypowego rzemiosła - wytwarzania ostrzy, w szczególności noży i scyzoryków oraz z produkcji sera.

Główną atrakcją miasta jest zamek Castello Monforte zbudowany w XV wieku. Obok zamku znajduje się Chiesa della Madonna del Monte, kościół wybudowany już w XI wieku, a przebudowany w wieku XVI. W mieście oprócz tych atrakcji warto zobaczyć także liczne kościoły wybudowane w tradycyjnym stylu romańskim.

Isernia to niewielkie miasteczko będące także stolicą prownicji o tej samej nazwie. Miasto położone jest na płaskowyżu leżącym ponad 350 metrów nad poziomem morza. Miasto ma bardzo bogatą historię, którą można poznać w jednym z kilku miejskich muzeów.

Do atrakcji tradycyjnie będą należeć kościoły katolickie. Najważniejszym z nich jest katedra w Isernii. Wybudowana w 1349 roku katedra została wykonana w tradycyjnym, romańskim stylu. Była kilkukrotnie odnawiana z powodu trzęsień ziemi, które zdarzały się w tym miejscu.

Fontana Fraterna to fontanna zbudowana w XIX wieku. Na uwagę zasługuje charakterystyczny kształt, a także materiały, z których została wykonana. Ciekawym miejscem jest La Pineta czyli wykopalisko archeologiczne, gdzie znaleziono ponad 20 000 ludzkich zwłok.

INFORMACJE O WŁOSZECH
  • Stolica: Rzym
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Sergio Mattarella
  • Liczba ludności: 60 788 140
  • Czas lokalny: 12:42:41
POSIŁEK

Cena średniej pizzy margarity to koszt ok. 20-30 zł w zależności od standardu lokalu. Za pełen obiad w restauracji zapłacimy ok. 40-50 zł za osobę.

ZAKUPY

Ceny artykułów codziennego użytku są podobne jak w całej Europie, oczywiście w większych turystycznych ośrodkach bywają wyższe.

TAKSÓWKA

Ceny taksówek zależne są od miasta, najlepiej zatem zapytać o to przed rozpoczęciem kursu.

TRANSPORT

Po miastach najlepiej poruszać się komunikacją miejską. Za jednorazowy bilet zapłacimy ok. 5 zł, ale bardziej opłacają się bilety dobowe lub kilkudniowe. Pomiędzy miastami można jeździć koleją lub autobusami międzymiastowymi.

Molise na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Molise i zaplanuj wyjazd.