Włochy

Neapol

Serce Kampanii

Neapol jest jednym z najbardziej żywiołowych miast włoskich. Jest to również ojczyzna pizzy, bo tam właśnie ją wymyślono. Do niedawna Neapol kojarzył się niezbyt przyjemnie - z włoską mafią. Dziś jest coraz chętniej odwiedzany przez turystów, a jego uroki są w pełni doceniane.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Neapol?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Neapol w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Neapol dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Neapolu?

Poznaj ciekawe informacje na temat Neapolu. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Neapolu.

Neapol - miasto skrajności

Suszące się pranie, harmider, romantyczne wąskie uliczki, dość luźno traktowane przepisy ruchu drogowego, wspaniała opera i żywiołowi ludzie. To właśnie Neapol, miasto, z którego pochodzi wybitna aktorka - Sophia Loren i któremu zawdzięczamy pizzę - przynajmniej według legendy.


Najważniejsze miejsca w Neapolu

Nieopodal wybrzeża znajdziemy najciekawsze zabytki neapolitańskiej starówki. Te najbardziej charakterystyczne to Castel dell'Ovo, Castel Nuovo i Palazzo Reale di Napoli. Jedną z najpiękniejszych ulic miasta jest Via Toledo. Spacer rozpoczynamy przy Piazza Dante, a kończymy przy Pizza Trieste e Trento. Tę dzielnicę nazywa się hiszpańską, gdyż to właśnie tam mieszkali hiszpańscy żołnierze.

Bardzo ciekawym miejscem jest Piazza del Plebiscito. Miłośnicy historii wiedzą, że w 1860 miało tam miejsce głosowanie na temat połączenia poszczególnych części Włoch, co ostatecznie zakończyło się zjednoczeniem Italii w jedno królestwo. Przy placu znajduje się kościół św. Franciszka, patrona Neapolu. Warto zwrócić uwagę na inny charakterystyczny symbol miasta - Palazzo Reale di Napoli. W przeszłości w tym miejscu mieszkali hiszpańscy władcy. Obok znajduje się Castel Nuovo, czyli Nowy Zamek, obecnie muzeum, zaś dawniej warowna twierdza. To bardzo charakterystyczny dla Neapolu budynek, który znajdziemy na licznych zdjęciach i pocztówkach.


Czy Neapol jest bezpieczny?

Trzeba przyznać, że Neapol jest dość specyficznym miastem. Niezbyt czyste, grasują tam kieszonkowcy, a o kradzież auta też nietrudno. Jednak przy zachowaniu zwykłej ostrożności można tam przyjeżdżać bez obaw. To punkt obowiązkowy podczas wizyty we włoskim regionie Kampania.

INFORMACJE O WŁOSZECH
  • Stolica: Rzym
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Sergio Mattarella
  • Liczba ludności: 60 788 140
  • Czas lokalny: 14:19:44
POSIŁEK

Cena średniej pizzy margarity to koszt ok. 20-30 zł w zależności od standardu lokalu. Za pełen obiad w restauracji zapłacimy ok. 40-50 zł za osobę.

ZAKUPY

Ceny artykułów codziennego użytku są podobne jak w całej Europie, oczywiście w większych turystycznych ośrodkach bywają wyższe.

TAKSÓWKA

Ceny taksówek zależne są od miasta, najlepiej zatem zapytać o to przed rozpoczęciem kursu.

TRANSPORT

Po miastach najlepiej poruszać się komunikacją miejską. Za jednorazowy bilet zapłacimy ok. 5 zł, ale bardziej opłacają się bilety dobowe lub kilkudniowe. Pomiędzy miastami można jeździć koleją lub autobusami międzymiastowymi.

Neapol na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Neapol i zaplanuj wyjazd.