Włochy

Piemont

Brama do Alp

Piemont to region położony tuż przy granicy ze Szwajcarią i Francją. Warto wybrać się tutaj na zwiedzanie jeziora Maggiora, Turynu, ale przede wszystkim zimą po to, by oddać się białemu szaleństwu.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Piemont?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Piemontu w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Piemontu dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Piemoncie?

Poznaj ciekawe informacje na temat Piemontu. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Piemoncie.

Piemont to region położony w zachodnio-północnej części Włoch, tuż przy granicy z Francją. Stolicą regionu jest największe miasto - Turyn. Z trzech stron Piemont otoczony jest przez Alpy i graniczy z Francją, a także Szwajcarią. Okolica znana jest z produkcji takich win jak Barolo, czy Moscato D'Asti. Lokalna kuchnia jest znana w kraju przede wszystkim ze względu na cenne trufle.

Na powierzchni około 25 000 kilometrów kwadratowych mieszka tutaj w przybliżeniu  4 650 000 mieszkańców, z czego w Turynie - największym mieście około 900 000. Region dzieli się jeszcze na 6 mniejszych prowincji.

Dlaczego pojechać do Piemontu?

Turyn to nie tylko stolica regionu, ale także była stolica Włoch. W 2006 roku w mieście odbyły się także Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Pomimo że miasto nie jest tak popularne wśród turystów jak Florencja czy Rzym, nadal jest to przyjemne miasto do odwiedzenia. Przez środek miejscowości przepływa rzeka Po.

Ciekawa jest tutaj architektura, która zdecydowanie nie przypomina typowych włoskich miasteczek. Widać tutaj więcej wpływu austriackiego czy francuskiego niż typowo włoskiego. Turyn jest też ważnym miastem produkcyjnym, ponieważ znajdują się tutaj zakłady produkcyjne aut firmy FIAT.

Najciekawszymi atrakcjami w Turynie jest synagoga, której wieża sięga 168 metrów, a także liczne muzea, które warto odwiedzić, aby poznać lepiej historię regionu.

Jezioro Maggiore to polodowcowe jezioro położone u stóp Alp - najwyższych gór Europy. To drugie największe jezioro we Włoszech i największe w Szwajcarii. Jezioro rozciąga się przez blisko 65 kilometrów. Przepiękne widoki alpejskich szczytów gwarantowane.

Narty w Piemoncie

Piemont znany jest także z licznych stoków narciarskich opartych na alpejskich szczytach. Szczególnie popularny region staje się w trakcie zimy (od grudnia do lutego), kiedy to ludzie przybywają tutaj, aby wypocząć jeżdżąc na nartach, czy snowboardzie.

INFORMACJE O WŁOSZECH
  • Stolica: Rzym
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Sergio Mattarella
  • Liczba ludności: 60 788 140
  • Czas lokalny: 05:37:44
POSIŁEK

Cena średniej pizzy margarity to koszt ok. 20-30 zł w zależności od standardu lokalu. Za pełen obiad w restauracji zapłacimy ok. 40-50 zł za osobę.

ZAKUPY

Ceny artykułów codziennego użytku są podobne jak w całej Europie, oczywiście w większych turystycznych ośrodkach bywają wyższe.

TAKSÓWKA

Ceny taksówek zależne są od miasta, najlepiej zatem zapytać o to przed rozpoczęciem kursu.

TRANSPORT

Po miastach najlepiej poruszać się komunikacją miejską. Za jednorazowy bilet zapłacimy ok. 5 zł, ale bardziej opłacają się bilety dobowe lub kilkudniowe. Pomiędzy miastami można jeździć koleją lub autobusami międzymiastowymi.

Piemont na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Piemontu i zaplanuj wyjazd.