Włochy

Riwiera Adriatycka

Najpiękniejsze plaże Italii

Riwiera Adriatycka słynie z pięknych plaż, najlepszych imprez i dyskotek we Włoszech, a także z fantastycznych parków rozrywki. Pobyt na Riwierze Adriatyckiej to wspaniała wakacyjna przygoda dla całej rodziny. Szerokie, piaszczyste plaże dochodzą do 100 m szerokości.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Riwierę Adriatycką?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Riwierę Adriatycką w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Riwierę Adriatycką dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Riwierze Adriatyckiej?

Poznaj ciekawe informacje na temat Riwiery Adriatyckiej. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Riwierze Adriatyckiej.

Riwiera Adriatycka to region obejmujący tereny wschodnich i południowo-wschodnich Włoch, południowej Słowenii oraz południowo- wschodniej Chorwacji (Dalmacja), ale najczęściej o Riwierze Adriatyckiej mówimy w kontekście Włoch. Charakterystyczne dla całego dość zróżnicowanego geograficznie regionu są ciepłe, lazurowe wody Morza Adriatyckiego, przyjazny klimat śródziemnomorski oraz doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna. Najpopularniejsze miejscowości na Riwierze Adriatyckiej to Triest, Rimini, Grado, Lignano, Lido Adriano.

Wybrzeże Adriatyku dla zakochanych i imprezowiczów

Riwiera Adriatycka to region pełen romantycznych zakątków. Idealnie nadaje się na długie spacery brzegiem morza lub wąskimi uliczkami miasteczek. Dlatego też chętnie przyjeżdżają tam nowożeńcy i zakochane pary. Doskonale w tym miejscu poczują się także wszyscy ci, którzy lubią dobrze się zabawić. Riwiera tętni życiem całą dobę, jest pełna klubów i dyskotek, w których zabawa trwa całą noc.

Riwiera Adriatycka dla całej rodziny

Na wybrzeżu Adriatyckim znajdują się parki rozrywki gwarantujące dobrą zabawę bez względu na wiek. Polecanymi parkami rozrywki są „Italia w Miniaturze”, „Mirabilandia” (największy włoski park rozrywki), delfinarium w Rimini, Aquapark Riccione oraz Aqualandia (Lido de Jeslo). Dodatkowo znajdziemy tam wiele hoteli przystosowanych do pobytu rodzin z dziećmi, z udogodnieniami i wieloma atrakcjami dla maluchów.

Riwiera Adriatyku jest miejscem, w którym doskonale odnajdą się zarówno miłośnicy biernego, jak i aktywnego wypoczynku. Ci pierwsi z radością będą wylegiwać się na plażach, zaś tym drugim spodobają się dobre warunki do uprawiania sportów wodnych.

Jest to region obfitujący w ciekawe miejsca do zwiedzania i zabytki. Warto odwiedzić Narodowe Muzeum Archeologii w Portogruaro, muzeum urodzonego w Rimini Federico Felliniego. Riwiera to doskonała baza wypadowa dla wycieczek fakultatywnych w głąb kraju.

Sezon turystyczny w tym regionie Włoch trwa od wiosny do jesieni, temperatury są niezwykle przyjazne, rzadko padają deszcze, a woda w morzu jest ciepła.

 

INFORMACJE O WŁOSZECH
  • Stolica: Rzym
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Sergio Mattarella
  • Liczba ludności: 60 788 140
  • Czas lokalny: 12:41:15
POSIŁEK

Cena średniej pizzy margarity to koszt ok. 20-30 zł w zależności od standardu lokalu. Za pełen obiad w restauracji zapłacimy ok. 40-50 zł za osobę.

ZAKUPY

Ceny artykułów codziennego użytku są podobne jak w całej Europie, oczywiście w większych turystycznych ośrodkach bywają wyższe.

TAKSÓWKA

Ceny taksówek zależne są od miasta, najlepiej zatem zapytać o to przed rozpoczęciem kursu.

TRANSPORT

Po miastach najlepiej poruszać się komunikacją miejską. Za jednorazowy bilet zapłacimy ok. 5 zł, ale bardziej opłacają się bilety dobowe lub kilkudniowe. Pomiędzy miastami można jeździć koleją lub autobusami międzymiastowymi.

Riwiera Adriatycka na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek na Riwierę Adriatycką i zaplanuj wyjazd.