Włochy

Sardynia

Piękno wyspiarskiej natury

Niekończące się możliwości, piękne plaże, sporty wodne, przepyszna kuchnia, a także przyjaźni ludzie. Czy trzeba lepszej reklamy, aby przybyć do Sardynii?

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Sardynię?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Sardynii w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Sardynii dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Sardynii?

Poznaj ciekawe informacje na temat Sardynii. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Sardynii.

Sardynia to duża wyspa należąca do Włoch, leżąca na Morzu Tyrreńskim. Wyspa ta leży także na wschód od hiszpańskich Balerów oraz na południe od francuskiej Korsyki, zaś na zachód od kontynentalnej części Włoch.

Stolicą i największym miastem tego regionu jest Cagliari. Powierzchnia wyspy przekracza 24 000 kilometrów kwadratowych. Na wyspie mieszka nieco ponad 1 600 000 mieszkańców, a oficjalnym językiem jest język włoski.

Dlaczego ludzie kochają Sardynię?

Sardynia, znana przede wszystkim ze swojego śródziemnomorskiego piękna, oferuje świetne warunki do uprawiania sportów wodnych: pływania, windsurfingu, nurkowania. Nie brakuje miejsc nadających się do pieszych wycieczek i trekkingu. Na wyspie jest sporo atrakcji, dzięki czemu każdy będzie w stanie znaleźć tutaj coś dla siebie. Wyspa staje się szczególnie oblegana przez turystów w trakcie najcieplejszego miesiąca roku - sierpnia. Warto mieć to na uwadze rezerwując wypoczynek na Sardynii.

Co zobaczyć na Sardynii?

Cagliari, czyli najważniejsze miasto w regionie, będące też jego stolicą. Większość bogactwa architektonicznego i historycznego tego miasta znajduje się w centrum i bez problemu można zwiedzić je piechotą.

Jedną z największych atrakcji Cagliari jest Bastione di Saint Remy, skąd rozpościera się doskonała panorama na całe miasto. Wieczorami potrafi być tam naprawdę głośne ze względu na swoją popularność zarówno wśród turystów jak i miejscowych.

Wartym zobaczenia jest też kompleks Santuario e Basilica di Bonaria - połączenie sankutarium, bazyliki i cmentarza, do którego łatwo dostać się komunikacją publiczną.

Plaża Poetto to ośmiokilometrowa plaża, która jest znana z doskonałej infrastruktury. Są tutaj liczne restauracje, a także kluby, nie brakuje toalet ani wypożyczalni sprzętu sportowego.

Alghero to kolejne duże miasto zlokalizowane na wyspie. Znane jest przede wszystkim z przepięknych plaż, dobrego jedzenia w umiarkowanych cenach i przeszłości związanej z przynależnością do Katalonii. Wartymi zobaczenia w mieście oprócz historycznego centrum są lokalne targi, które są otwarte w dni powszednie. Można tutaj kupić świeże warzywa, a także przetwory od lokalnych rolników.

Miasto oferuje także doskonałe możliwości do uprawiania scuba diving. Według rankingów plasuje się w pierwszej piątce miejsc w Europie do uprawiania tego sportu. Na miejscu znaleźć można także wypożyczalnie sprzętu do surfingu czy nawet jachty.

INFORMACJE O WŁOSZECH
  • Stolica: Rzym
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Sergio Mattarella
  • Liczba ludności: 60 788 140
  • Czas lokalny: 04:29:52
POSIŁEK

Cena średniej pizzy margarity to koszt ok. 20-30 zł w zależności od standardu lokalu. Za pełen obiad w restauracji zapłacimy ok. 40-50 zł za osobę.

ZAKUPY

Ceny artykułów codziennego użytku są podobne jak w całej Europie, oczywiście w większych turystycznych ośrodkach bywają wyższe.

TAKSÓWKA

Ceny taksówek zależne są od miasta, najlepiej zatem zapytać o to przed rozpoczęciem kursu.

TRANSPORT

Po miastach najlepiej poruszać się komunikacją miejską. Za jednorazowy bilet zapłacimy ok. 5 zł, ale bardziej opłacają się bilety dobowe lub kilkudniowe. Pomiędzy miastami można jeździć koleją lub autobusami międzymiastowymi.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Sardynii

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Sardynii.