Włochy

Sycylia

Piękno południowych Włoch

Sycylia to wyspa, która znana jest z wyjątkowego klimatu i uroku. Piękna pogoda, ciekawa natura, przyjaźni ludzie oraz pyszna kuchnia to znaki rozpoznawcze tego miejsca.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Sycylię?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Sycylii w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Sycylii dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Sycylii?

Poznaj ciekawe informacje na temat Sycylii. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Sycylii.

Sycylia to nieco dzika, ale za razem bardzo atrakcyjna turystycznie wyspa. Znajduje się ona na południu Włoch. Znana jest także z tego, że jest dopełnieniem do kształtu włoskiego "buta" na mapie. Wyspa administracyjnie podzielona jest na 20 regionów.

Pogoda na Sycylii

Wartym zwrócenia uwagi jest pogoda na Sycylii. Latem często spotykane są temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza. Dlatego też powszechnie uważa się, że najlepszymi porami roku do odwiedzenia tej części Włoch jest wiosna albo jesień. Temperatury oscylują wtedy w granicach 20-25 stopni. Zimą na wyspie także panują temperatury przyjemne i umiarkowane. Co prawda nie można myśleć o 25 stopniach, ale o 10 stopni mniej to przeciętna temperatura zimą na Sycylii.

Najciekawsze miasta na Sycylii

Do najciekawszych miast na tej włoskiej wyspie zaliczyć możemy między innymi Palermo. Miasto znane jest z historii związanych z włoską mafią. Stolica Sycylii jest też głównym miastem w regionie.

Katania to duże miasto będące jednym z najważniejszych w regionie. Położone u stóp Etny jest miastem uniwersyteckim. Szczególnie znane jest ze swojego nocnego życia, zwłaszcza w sezonie letnim. Ponadto to doskonały punkt wypadowy do wcześniej wspomnianej już Etny.

Agrigento położone na południowym brzegu wyspy to znane miejsce ze względu na tak zwaną Dolinę Świątyń, która wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W miasteczku widać wpływy greckiej kultury, która odbija się między innymi w lokalnej kuchni.

Trapani to także jedno z największych miast w regionie, położone w północno-zachodnim regionie wyspy. Miasto zachwyca piękną bazyliką i dobrze przygotowanymi plażami. Jest dobrym punktem wypadowym w inne miejsce - do Erice.

Erice to małe miasteczko leżące nad Trapani. Leżące dosłownie nad, ponieważ różnica wysokości między miejscowościami to kilkaset metrów. Z Erice doskonale widać panoramę całego Trapani. Latem można dostać się tutaj kolejką linową, natomiast w trakcie innych pór roku regularnie kursują miejskie autobusy. Mimo że w Trapani potrafi być około 30 stopni w lecie, to w tej samej chwili w Erice potrafi być kilkanaście stopni mniej. Warto o tym pamiętać planując wizytę w tym miasteczku.

INFORMACJE O WŁOSZECH
  • Stolica: Rzym
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Sergio Mattarella
  • Liczba ludności: 60 788 140
  • Czas lokalny: 07:52:25
POSIŁEK

Cena średniej pizzy margarity to koszt ok. 20-30 zł w zależności od standardu lokalu. Za pełen obiad w restauracji zapłacimy ok. 40-50 zł za osobę.

ZAKUPY

Ceny artykułów codziennego użytku są podobne jak w całej Europie, oczywiście w większych turystycznych ośrodkach bywają wyższe.

TAKSÓWKA

Ceny taksówek zależne są od miasta, najlepiej zatem zapytać o to przed rozpoczęciem kursu.

TRANSPORT

Po miastach najlepiej poruszać się komunikacją miejską. Za jednorazowy bilet zapłacimy ok. 5 zł, ale bardziej opłacają się bilety dobowe lub kilkudniowe. Pomiędzy miastami można jeździć koleją lub autobusami międzymiastowymi.

Sycylia na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Sycylii i zaplanuj wyjazd.