Włochy

Trentino

Dolomity i narty

Trentino to region popularny szczególnie wśród narciarzy. Pasmo górskie Dolomity zapewnia bardzo dobre warunki narciarskie w sezonie zimowym.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Trentino?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Trentino w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Trentino dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Trentino?

Poznaj ciekawe informacje na temat Trentino. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Trentino.

Trentino to region położony w północnej części Włoch. Pomimo, że Trentino nie jest nadrzędnym regionem administracyjnym (odpowiednik naszego województwa), to swoją powierzchnią i liczbą mieszkańców zdecydowanie przerasta na przykład Dolinę Aosty.

Trentino na narty

Region znany jest przede wszystkim ze świetnie przygotowanych i bardzo licznych stoków narciarskich, które zimą przyciągają tutaj naprawdę wielu narciarzy. Dla każdego miłośnika sportów zimowych urlop w Dolomitach, które zostały zresztą wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest niewątpliwie znaczącym przeżyciem. Górskie krajobrazy zapierają dech w piersiach nawet u doświadczonych narciarzy. Uroki Alp dostrzega co roku coraz więcej turystów, co odbija się też na rosnącej liczbie stoków.

Obecna infrastruktura także się coraz bardziej rozwija. Szlaki mają coraz większą przepustowość, a spora część z nich w regionie została oświetlona, przez co możliwa jest jazda wieczorami, a nawet w nocy. Najbardziej znanym stokiem w regionie jest Pozza di Fassa Ski Stadium. Co roku odbywa się tutaj impreza Men's Alpine Skiing European Cup.

Valle Di Fiemme

Jest to 35-kilometrowa dolina łącząca Val di Fassa z Val di Cembra. Położona 60 kilometrów od Trydentu dolina najbardziej znana jest z kurortów narciarskich. Wchodzi ona w skład kompleksu Dolomiti Superski, który oferuje około 1200 kilometrów tras. W samej dolinie znaleźć można 150 kilometrów tras narciarskich obsługiwanych przez prawie 50 wyciągów. Znajdują się tutaj doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa oraz snowboardingu.

Trentino w lato - co warto zobaczyć?

Trydent to stolica regionu i najważniejsze miasto w nim. Doskonała sieć połączeń kolejowych pozwala tutaj dotrzeć niemalże z każdego innego punktu we Włoszech. To właśnie od niego bierze się nazwa całego regionu (Trient).

Do najciekawszych atrakcji tego miasta należy Cattedrale di San Vigilio - katedra zbudowana w stylu romańskim, którego wnętrze wykończone jest w stylu renesansowym przez znanych włoskich malarzy z tego okresu. Przed tym kościołem znajduje się plac na którym znaleźć można ciekawie wyglądającą Fontannę Neptuna.

Castello del Buonconsiglio to imponujący zamek, który przez pewien czas służył jako rezydencja biskupów. Niedawno został odrestaurowany i można go zwiedzać. Zaletą tego miejsca jest fakt, że znajduje się on tuż przy głównej stacji kolejowej.

Punktem wartym zobaczenia w mieście jest także Bazylika Santa Maria Maggiore. Do 1973 roku był to zwykły kościół, jednak zmieniło się to kiedy papież Paweł VI nadał temu miejsce godność bazyliki mniejszej. Budowa kościoła rozpoczęła się w 1520 roku i była realizowana zgodnie z najpopularniejszym wówczas - renesansowym stylem.

INFORMACJE O WŁOSZECH
  • Stolica: Rzym
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Sergio Mattarella
  • Liczba ludności: 60 788 140
  • Czas lokalny: 05:58:29
POSIŁEK

Cena średniej pizzy margarity to koszt ok. 20-30 zł w zależności od standardu lokalu. Za pełen obiad w restauracji zapłacimy ok. 40-50 zł za osobę.

ZAKUPY

Ceny artykułów codziennego użytku są podobne jak w całej Europie, oczywiście w większych turystycznych ośrodkach bywają wyższe.

TAKSÓWKA

Ceny taksówek zależne są od miasta, najlepiej zatem zapytać o to przed rozpoczęciem kursu.

TRANSPORT

Po miastach najlepiej poruszać się komunikacją miejską. Za jednorazowy bilet zapłacimy ok. 5 zł, ale bardziej opłacają się bilety dobowe lub kilkudniowe. Pomiędzy miastami można jeździć koleją lub autobusami międzymiastowymi.

Trentino na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Trentino i zaplanuj wyjazd.