Włochy

Wenecja Euganejska

Nie tylko miasta na wodzie

To piąty największy region we Włoszech znany głównie ze swojej stolicy - Wenecji. Mimo to w tej prowincji znaleźć możemy również inne ciekawe miasta takie jak Padwę, Weronę, czy Treviso.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Wenecja Euganejska?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Wenecja Euganejska w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Wenecja Euganejska dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Wenecja Euganejska?

Poznaj ciekawe informacje na temat Wenecja Euganejska. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu do Wenecja Euganejska.

Laguna Wenecka

To zamknięta zatoka położona na morzu Adriatyckim. Swoją powierzchnią zajmuje około 550 kilometrów kwadratowych powierzchni i tylko w 8% pokryta jest przez ląd. Największą część lądową w Lagunie stanowi miasto i stolica tego regionu - Wenecja. Poza nią w zatoce znaleźć możemy także mniejsze wysepki stanowiące niecały 1% powierzchni. Ciekawostką związaną z Laguną Wenecką jest zjawisko niestabilności poziomu wody. W wyniku zmiennych warunków pogodowych poziom wody potrafi podnieść się nawet o kilka metrów, co często skutkuje zalaniem stolicy regionu. Zjawisko to nazywane jest z angielskiego 'high-water', czyli dosłownie wysoka woda. Średnio raz na trzy lata, szczególnie w okresie późnej zimy, oraz wczesnej wiosny ponad 50% Wenecji jest zalewane przez słoną wodę z Laguny. Mimo dużego niebezpieczeństwa związanego z budowaniem miasta na terenie Laguny, to właśnie dzięki niemu kilkaset lat temu Republika Wenecji przeżywała swoje złote lata. Największą z wysp w zatoce jest Wenecja, trzecią największą jest natomiast Murano znane przede wszystkim z produkcji szkła.

Werona

Miasto znane jest przede wszystkim z jednego z najpiękniejszych utworów Williama Szekspira - "Romeo i Julia". Dzisiaj można zwiedzić słynny balkon Julii, na którym to miały dziać się sceny opisywane w dramacie. Werona oprócz tego, że znana jest z literatury może zaoferować znacznie więcej. Charakterystyczna architektura jest atrakacyjna do oglądania i zwiedzania. Miasto ma także bogatą historię, którą lepiej poznać możemy w jednym z kilku muzeów w mieście. Szczególnie zadowoleni będą miłośnicy kultury, ponieważ Werona jest miastem, w którym urodziło się wielu znanych poetów, malarzy oraz kompozytorów.

Padwa

To miejsce często omijane przez wycieczki, niestety niesłusznie. Padwa ma do zaprezentowania kilka ciekawych perełek architektonicznych jak zegar astronomiczny czy fasady licznych pałaców oraz kościołów. Interesująca jest także nieskończona katedra w Padwie. Obecnie nie ma w planach ukończenia tej budowli.

 

INFORMACJE O WŁOSZECH
  • Stolica: Rzym
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Sergio Mattarella
  • Liczba ludności: 60 788 140
  • Czas lokalny: 05:10:35
POSIŁEK

Cena średniej pizzy margarity to koszt ok. 20-30 zł w zależności od standardu lokalu. Za pełen obiad w restauracji zapłacimy ok. 40-50 zł za osobę.

ZAKUPY

Ceny artykułów codziennego użytku są podobne jak w całej Europie, oczywiście w większych turystycznych ośrodkach bywają wyższe.

TAKSÓWKA

Ceny taksówek zależne są od miasta, najlepiej zatem zapytać o to przed rozpoczęciem kursu.

TRANSPORT

Po miastach najlepiej poruszać się komunikacją miejską. Za jednorazowy bilet zapłacimy ok. 5 zł, ale bardziej opłacają się bilety dobowe lub kilkudniowe. Pomiędzy miastami można jeździć koleją lub autobusami międzymiastowymi.

Popularne miejscowości do Wenecja Euganejska:

Wenecja Euganejska na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Wenecja Euganejska i zaplanuj wyjazd.