Wyspy Zielonego Przylądka

Rajski zakątek na Atlantyku

Na Oceanie Atlantyckim leży niezwykły archipelag: 10 wulkanicznych wysp i 5 małych skalistych wysepek. Można na nie podróżować przez cały rok, bo zawsze dopisuje doskonała pogoda.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Wyspy Zielonego Przylądka?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Wyspy Zielonego Przylądka w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Wyspy Zielonego Przylądka dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Wyspach Zielonego Przylądka?

Poznaj ciekawe informacje na temat Wysp Zielonego Przylądka. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Wyspach Zielonego Przylądka.

W środkowej części Oceanu Atlantyckiego, na zachód od wybrzeży Afryki, leży niezwykły archipelag. Dziesięć wysp wulkanicznego pochodzenia i pięć, małych skalistych wysepek - Wyspy Zielonego Przylądka.

Ogólne informacje o wyspach

Sao Nicolau, Sal i Boa Vista) i Nawietrzne (Maio, Santiago, Fogo, Brava). Wszystkie wyspy możemy odwiedzać przez cały rok - temperatura nawet w trakcie zimy nie spada poniżej 20℃.

Wyjątkowe krajobrazy

Najbardziej fascynująca w Wyspach Zielonego Przylądka jest ich niezwykła różnorodność. Niektóre wyspy są iście tropikalne, inne mają krajobraz wulkaniczny, wręcz księżycowy. Jeszcze inne są górzyste z wysokimi klifami albo zachwycające piaszczystymi, szerokimi plażami. Najwyższym punktem Wysp jest wulkan Fogo, położony na wyspie o tej samej nazwie o wysokości 3000 m. n. p. m.

Baza turystyczna

Wyspami, gdzie jest najbardziej rozwinięta turystyka, są  Sal i Boa Vista. Sal to w ogóle najbardziej rozwinięta turystycznie wyspa z archipelagu. Przede wszystkim z uwagi na warunki naturalne: lazurowa, krystalicznie czysta woda oceanu, prześliczne szerokie plaże. Panują tam idealne warunki do nurkowania. W południowej części wyspy Sal położone jest miasteczko Santa Maria, gdzie jest najwięcej hoteli. Z kolei inna wyspa - Sao Vincente - słynie z tawern, restauracji i gwarnych kafejek. Panują tam świetne warunki do uprawiania windsurfingu.

Rajski zakątek na oceanie

Wyspy Zielonego Przylądka mają swój wyjątkowy urok. Przepiękne rafy koralowe, plaże, specyficzna afrykańska atmosfera sprawiają, że chce się tam zostać jak najdłużej. A że można tam pojechać o każdej porze roku - warto korzystać!

INFORMACJE O WYSPACH ZIELONEGO PRZYLĄDKA
  • Stolica: Praia
  • Waluta: escudo Republiki Zielonego Przylądka
  • Głowa państwa: Jorge Carlos Fonseca
  • Liczba ludności: 498 900
  • Czas lokalny: 08:37:55
  • Dni bez opadów: 362
  • Temperatura: 24-31℃
POSIŁEK

Cena obiadu dla dwóch osób wynosi 40-100 zł. Ceny są różne na poszczególnych wyspach archipelagu.

ZAKUPY

Ceny pamiątek i ubrań są dość wysokie. Za zwykły T-shirt zapłacimy ok. 50 zł.

TAKSÓWKA

Cena taksówki to około 30 zł za kilkanaście kilometrów. Nie ma postojów, ale taksówkę da się złapać na każdej ulicy.

TRANSPORT

Pomiędzy wyspami kursują promy pozwalające szybko i sprawnie przedostać się na inną wyspę.

Zdjęcia z Wysp Zielonego Przylądka

Przed wyjazdem do Wyspy Zielonego Przylądka obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Wysp Zielonego Przylądka i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Wyspy Zielonego Przylądka

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Wyspy Zielonego Przylądka.

Wyspy Zielonego Przylądka na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Wyspy Zielonego Przylądka i zaplanuj wyjazd.