Zjednoczone Emiraty Arabskie

Luksus i wypoczynek na najwyższym poziomie

Pustynny kraj na Półwyspie Arabskim jeszcze kilkadziesiąt lat temu był biednym regionem, który nie był w stanie niczego zaoferować turystom. Dziś urzeka przepychem, postępem, futurystyczną architekturą i doskonałą pogodą.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Zjednoczone Emiraty Arabskie?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Zjednoczonych Emiratów Arabskich w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Poznaj ciekawe informacje na temat Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Emiraty Arabskie to coraz bardziej popularny kierunek wybierany na wakacje. Dzięki rozrastającej się siatce połączeń lotniczych linii rejsowych z Polski do Dubaju i samolotów czarterowych do pobliskich Emiratów można coraz łatwiej i przede wszystkim taniej można dostać się do tego kraju.

Z pustynnego kraju w supermocarstwo

To państwo położone na Półwyspie Arabskim, w skład którego wchodzi 7 emiratów, oblewają je wody Zatoki Perskiej i Omańskiej. Dzięki znajdującym się tu złożom ropy naftowej, kraj w latach 50. XX wieku temu przeżył prawdziwą metamorfozę i z biednego pustynnego państwa przerodził się w zachwycające na każdym kroku swoim bogactwem i dostatkiem mocarstwo.

Emiraty - plac zabaw dla świata

Kraj ten często kojarzy się tylko z Dubajem - miastem niczym z filmu science fiction z niesamowicie wysokimi wieżowcami, sztucznymi wyspami, ogromnymi centrami handlowymi, sztucznym stokiem narciarskim. Ale nie tylko to proponują Emiraty. Godzinę drogi na południe od Dubaju możecie zobaczyć Abu Dhabi-  stolicę kraju, centrum kultury i rozrywki. Z kolei na północy, warto zajrzeć do Szardży i niedużego Ajmanu i Umm- Al.- Quwain- to mniej nowoczesne i bardziej tradycyjne Emiraty. Żeby popływać i ponurkować koniecznie odwiedźcie Furajrjah.

Tak naprawdę każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na poszukujących wypoczynku na najwyższym poziomie czekają nowoczesne i bardzo luksusowe hotele. Bardziej aktywnym proponujemy sporty wodne- od kajaków po super szybkie łodzie motorowe, albo trekkingi w górach. Entuzjaści historii też się nie zawiodą i będą mieli okazję bliżej poznać arabską kulturę.

 

INFORMACJE O ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH
  • Stolica: Abu Zabi
  • Waluta: dirham
  • Głowa państwa: Khalifa bin Zayed Al-Nahyan
  • Liczba ludności: 8 264 070
  • Czas lokalny: 17:27:58
POSIŁEK

Obiad w przeciętnej restauracji kosztuje 60 zł. W pobliżu hoteli ceny wzrastają jednak kilkukrotnie.

ZAKUPY

Ceny wielu artykułów są kilkukrotnie niższe niż europejskie. Szczególnie dotyczy to złota i elektroniki.

TAKSÓWKA

Taksówkę taniej jest zamawiać na ulicy, a nie przez telefon. Płaci się ok. 3 zł za wejście do auta i ok. 2 zł za każdy kilometr trasy.

TRANSPORT

Pomiędzy poszczególnymi emiratami najlepiej przemieszczać się autobusami. Przejazd z Dubaju do Abu Dhabi kosztuje ok. 60 zł w obie strony.

Zdjęcia z Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Przed wyjazdem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Zjednoczonych Emiratów Arabskich i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.