Zjednoczone Emiraty Arabskie

Luksus i wypoczynek na najwyższym poziomie

Pustynny kraj na Półwyspie Arabskim jeszcze kilkadziesiąt lat temu był biednym regionem, który nie był w stanie niczego zaoferować turystom. Dziś urzeka przepychem, postępem, futurystyczną architekturą i doskonałą pogodą.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Zjednoczone Emiraty Arabskie?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Zjednoczonych Emiratów Arabskich w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Poznaj ciekawe informacje na temat Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

POSIŁEK

Obiad w przeciętnej restauracji kosztuje 60 zł. W pobliżu hoteli ceny wzrastają jednak kilkukrotnie.

ZAKUPY

Ceny wielu artykułów są kilkukrotnie niższe niż europejskie. Szczególnie dotyczy to złota i elektroniki.

TAKSÓWKA

Taksówkę taniej jest zamawiać na ulicy, a nie przez telefon. Płaci się ok. 3 zł za wejście do auta i ok. 2 zł za każdy kilometr trasy.

TRANSPORT

Pomiędzy poszczególnymi emiratami najlepiej przemieszczać się autobusami. Przejazd z Dubaju do Abu Dhabi kosztuje ok. 60 zł w obie strony.

INFORMACJE O ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH
  • Stolica: Abu Zabi
  • Waluta: dirham
  • Głowa państwa: Khalifa bin Zayed Al-Nahyan
  • Liczba ludności: 8 264 070
  • Czas lokalny: 01:26:45

Zdjęcia z Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Przed wyjazdem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Zjednoczonych Emiratów Arabskich i zainspiruj się przed podróżą.