Zjednoczone Emiraty Arabskie

Abu Dhabi

Zachwycająca stolica Emiratów

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu rybacka wioska, dziś - metropolia na najwyższym poziomie. Chociaż w Abu Dhabi nie znajdziemy zabytków, to na pewno jest tam wiele ciekawych miejsc: galerie sztuki, Wielki Meczet czy tor Formuły 1.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Abu Dhabi?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Abu Dhabi w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Abu Dhabi dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Abu Dhabi?

Poznaj ciekawe informacje na temat Abu Dhabi. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Abu Dhabi.

Kto marzy o żeglowaniu po turkusowej wodzie? Polecamy Abu Dhabi. Tutaj możecie popływać nowoczesnym jachtem, superszybką motorówką, spróbować swoich sił w kitesurfingu, lub zdecydować się na mniej ekstremalne przeżycia i wybrać się na spokojniejszą wycieczkę kajakiem po lasach namorzynowych.

Abu Dhabi to nie tylko aktywny wypoczynek, ale też ogromne dziedzictwo historyczne i kulturowe. Niekwestionowaną ikoną tego Emiratu już od wielu lat jest majestatyczny Wielki Meczet Szejka Zayeda. Ogromny gmach, opływające złotem żyrandole i otoczenie w postaci zbiorników wodnych odbijających światło naprawdę robią wrażenie.

Koniecznie trzeba wybrać się na wyspę Yas, gdzie jest Tor Formuły 1 i Park Ferrari World - park tematyczny inspirowany Ferrari. Czeka Was tu niezapomniana przygoda i mnóstwo wrażeń gwarantowanych przez roller coaster rozwijający prędkość 240km na godzinę.

Mamy też coś dla miłośników zawodów sportowych- nawet tych mniej popularnych. Można tu zobaczyć jak wyglądają wyścigi wielbłądów. Te mają miejsce w weekendowe poranki i w niektóre święta. Będąc temacie wyścigów, nie można też zapomnieć o wyścigach konnych i znanych na całym świecie koni arabskich.

INFORMACJE O ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH
  • Stolica: Abu Zabi
  • Waluta: dirham
  • Głowa państwa: Khalifa bin Zayed Al-Nahyan
  • Liczba ludności: 8 264 070
  • Czas lokalny: 08:13:01
POSIŁEK

Obiad w przeciętnej restauracji kosztuje 60 zł. W pobliżu hoteli ceny wzrastają jednak kilkukrotnie.

ZAKUPY

Ceny wielu artykułów są kilkukrotnie niższe niż europejskie. Szczególnie dotyczy to złota i elektroniki.

TAKSÓWKA

Taksówkę taniej jest zamawiać na ulicy, a nie przez telefon. Płaci się ok. 3 zł za wejście do auta i ok. 2 zł za każdy kilometr trasy.

TRANSPORT

Pomiędzy poszczególnymi emiratami najlepiej przemieszczać się autobusami. Przejazd z Dubaju do Abu Dhabi kosztuje ok. 60 zł w obie strony.

Zdjęcia z Abu Dhabi

Przed wyjazdem do Abu Dhabi obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Abu Dhabi i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Abu Dhabi

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Abu Dhabi.

Inne popularne regiony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich