Zjednoczone Emiraty Arabskie

Ajman

Najmniejszy z emiratów

Ajman jest najmniejszym regionem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jego atuty to tradycyjna zabudowa łącząca się harmonijnie z nowoczesnymi wieżowcami, piękne i szerokie plaże i doskonała baza noclegowa.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Ajman?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Ajmanu w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Ajmanu dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Ajmanie?

Poznaj ciekawe informacje na temat Ajmanu. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Ajmanie.

Ajman nie należy może do najbardziej znanych regionów Emiratów Arabskich, ale zarówno miłośnicy słońca i piaszczystych plaż jak i dla turystów zainteresowanych historią.

Wzdłuż linii brzegowej Ajmanu jest mnóstwo bardzo luksusowych hoteli z prywatnymi plażami- niektórzy twierdzą, że najładniejszymi w całych Emiratach. To idealne miejsce do podziwiania zapierających dech w piesiach zachodów Słońca.

W dzień wolny od plaży warto zajrzeć muzeum Ajmanu znajdującego się w XVIII fortecy. Można tu zobaczyć wystawę broni i manuskrypty. W północnej części Ajmanu można odwiedzić stocznię, gdzie buduje się tradycyjne arabskie jednomasztowce. Sposób ich budowy przekazywany jest z pokolenia na pokolenia- są one tworzone ręcznie przy użyciu tradycyjnych narzędzi.

Ten Emirat to też wymarzone miejsce dla archeologów. Na przedmieściach miasta Ajman od 1986 roku znajdują się wykopaliska Mowaihat. Znaleziono tu okrągły grobowiec, naczynia, biżuterię, narzędzia miedziane i ludzkie szczątki ludności plemion Umm al- Nar. Ich pochodzenie szacuje się na epokę brązu.

Nie sposób też nie wspomnieć o powstającej ciągle infrastrukturze w dzielnicy Al. Zorah – nowoczesne mariny, luksusowe hotele i restauracje, pole golfowe (już działające). Bardzo dobrze zachowane jest tu nabrzeże z lasem namorzynowym o ogromnej powierzchni. Płytkie laguny otoczone mangrowcami są idealnym miejscem na obserwacje ptaków, których znajdziemy tu ponad 50 gatunków z flamingami na czele.

INFORMACJE O ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH
  • Stolica: Abu Zabi
  • Waluta: dirham
  • Głowa państwa: Khalifa bin Zayed Al-Nahyan
  • Liczba ludności: 8 264 070
  • Czas lokalny: 06:52:25
POSIŁEK

Obiad w przeciętnej restauracji kosztuje 60 zł. W pobliżu hoteli ceny wzrastają jednak kilkukrotnie.

ZAKUPY

Ceny wielu artykułów są kilkukrotnie niższe niż europejskie. Szczególnie dotyczy to złota i elektroniki.

TAKSÓWKA

Taksówkę taniej jest zamawiać na ulicy, a nie przez telefon. Płaci się ok. 3 zł za wejście do auta i ok. 2 zł za każdy kilometr trasy.

TRANSPORT

Pomiędzy poszczególnymi emiratami najlepiej przemieszczać się autobusami. Przejazd z Dubaju do Abu Dhabi kosztuje ok. 60 zł w obie strony.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Ajmanu

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Ajmanu.

Inne popularne regiony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich