Zjednoczone Emiraty Arabskie

Dubaj

Luksus na środku pustyni

Jeden z najbogatszych regionów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Supernowoczesna architektura, zakupy, luksusowe hotele i niezwykłe miejsca. Zakochaj się w Dubaju!

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Dubaj?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Dubaju w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Dubaju dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Dubaju?

Poznaj ciekawe informacje na temat Dubaju. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Dubaju.

Do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich najlepiej polecieć pomiędzy listopadem a kwietniem. Wtedy możemy liczyć na temperatury w granicach 23-33°C, czyli zbliżone do naszego lata. Najchłodniej jest w lutym, kiedy też możemy spodziewać się największych opadów, ale i tak są one minimalne i bardzo rzadkie. Pozostałe miesiące są raczej dla miłośników gorąca. Latem temperatura w Dubaju dochodzi bowiem nawet do 50°C.

Festiwal Zakupów i sztuczny stok

Słynny Shopping Festival odbywa się właśnie zimą. Nie ma stałej daty, ale z reguły trwa w styczniu lub lutym przez około cztery tygodnie. Można trafić tam niesamowite promocje, podczas których ceny spadają nawet o 80 proc. Oprócz szału zakupów i przecen, organizatorzy zapewniają również rozrywkę. Odbywają się wtedy koncerty światowych gwiazd, loterie w których można wygrać luksusowe samochody, ustawiane są też przenośne lunaparki.

Warto też odwiedzić Złoty Suk, czyli centrum handlu złotem, sprzedawanym w Dubaju najtaniej na świecie. Nie musimy obawiać się jego jakości, która skrupulatnie sprawdzana jest przez urzędników, ale warto pamiętać o tym, aby się targować. To nie tylko dobrze widziane, ale też opłacalne – dzięki umiejętnemu sposobowi negocjacji, można obniżyć wyjściową cenę nawet o połowę. A potem aktywnie odpocząć na... stoku narciarskim, który powstał pod dachem. Znajdziemy tam kilka zaśnieżonych tras, bo w środku temperatura została obniżona do -2°C.

Sztuczne wyspy – ósmy cud świata

Dubaj to także miejsce, które jako pierwsze na świecie mogło pochwalić się sztucznymi wyspami. Dziś znajdziemy je też w innych regionach, ale dubajskie wyspy są największe i najbardziej efektowne. Wizytówką Dubaju są Wyspy Palmowe, uważane za ósmy cud świata. Liście palmowe w otoczeniu półksiężyca to miejsca, gdzie powstały najbardziej luksusowe mieszkania oraz hotele. Najlepiej jednak wyglądają z góry, o czym doskonale wiedzą skoczkowie spadochronowi. Nic dziwnego, że działa tam najsłynniejsza strefa spadochronowa na świecie, a jej instruktorzy wygrywają wszystkie międzynarodowe mistrzostwa. Nad palmami można też skoczyć w tzw. tandemie, co nie wymaga kursu i szkolenia.

Obok Wysp Palmowych powstał też „Świat”, czyli 300 wysp, które z lotu ptaka wyglądają jak mapa świata. Ostatni projekt to „Wszechświat”, który ma odwzorowywać Układ Słoneczny a nawet część Drogi Mlecznej. Prace nad jego budową mają rozpocząć się w 2020 roku.

INFORMACJE O ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH
  • Stolica: Abu Zabi
  • Waluta: dirham
  • Głowa państwa: Khalifa bin Zayed Al-Nahyan
  • Liczba ludności: 8 264 070
  • Czas lokalny: 20:24:50
POSIŁEK

Obiad w przeciętnej restauracji kosztuje 60 zł. W pobliżu hoteli ceny wzrastają jednak kilkukrotnie.

ZAKUPY

Ceny wielu artykułów są kilkukrotnie niższe niż europejskie. Szczególnie dotyczy to złota i elektroniki.

TAKSÓWKA

Taksówkę taniej jest zamawiać na ulicy, a nie przez telefon. Płaci się ok. 3 zł za wejście do auta i ok. 2 zł za każdy kilometr trasy.

TRANSPORT

Pomiędzy poszczególnymi emiratami najlepiej przemieszczać się autobusami. Przejazd z Dubaju do Abu Dhabi kosztuje ok. 60 zł w obie strony.

Zdjęcia z Dubaju

Przed wyjazdem do Dubaju obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Dubaju i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Dubaju

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Dubaju.

Inne popularne regiony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich