Zjednoczone Emiraty Arabskie

Fujairah

Diament Środkowego Wschodu

Fujairah jest jedynym emiratem, który nie jest zlokalizowany nad Zatoką Perską. Ma natomiast aż trzy granice z Omanem. Emirat ten słynie z doskonałych warunków do nurkowania.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Fujairah?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Fujairah w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Fujairah dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Fujairah?

Poznaj ciekawe informacje na temat Fujairah. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Fujairah.

Furajrah to emirat nad Zatoką Omańską. Wydaje się bardzo odległy, ale miłośnicy nurkowania i chodzenia po górach nie powinni o nim zapominać. Są tu przepiękne rafy, w szczególności na północy aż do miejscowości Khorfakkan. Można tu spotkać żółwie, rekiny i płaszczki pośród ogromnych ławic ryb. Większość hoteli oferuje pakiety nurkowania w Oceanie Indyjskim.

Ocean to nie jedyna atrakcja Furajrah, odnajdą się tu też zwolennicy górskich wspinaczek. Pasmo Al.-Hadżar jest dość strome, ale widoki zapierające dech w piersiach - gwarantowane.

Jeśli wolicie zwiedzać, to też mamy kilka propozycji. W Furajrah znajduje się najstarszy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich meczet. Uznaje się, że Meczet Al Badiyah ma ponad 500 lat i dalej odbywają się w nim nabożeństwa. Twierdza Furajrah też ma bogatą historię sięgającą XVII wieku. Warto też zajrzeć do portu Khorfakkan - tutaj odkryto groby z II tysiąclecia przed naszą erą. 15 minut od Furajrah znajduje się Zamek Al Hayl z ok 1830 roku, obejrzeć można zabytkowy fort i wykopaliska archeologiczne.

W każdy piątek, tysiące widzów gromadzi się by oglądać walki byków. Dwa byki łączą rogi i przepychają się niczym zawodnicy sumo, są to walki bezkrwawe, więc można wybrać się tam z dziećmi.

INFORMACJE O ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH
  • Stolica: Abu Zabi
  • Waluta: dirham
  • Głowa państwa: Khalifa bin Zayed Al-Nahyan
  • Liczba ludności: 8 264 070
  • Czas lokalny: 21:33:19
POSIŁEK

Obiad w przeciętnej restauracji kosztuje 60 zł. W pobliżu hoteli ceny wzrastają jednak kilkukrotnie.

ZAKUPY

Ceny wielu artykułów są kilkukrotnie niższe niż europejskie. Szczególnie dotyczy to złota i elektroniki.

TAKSÓWKA

Taksówkę taniej jest zamawiać na ulicy, a nie przez telefon. Płaci się ok. 3 zł za wejście do auta i ok. 2 zł za każdy kilometr trasy.

TRANSPORT

Pomiędzy poszczególnymi emiratami najlepiej przemieszczać się autobusami. Przejazd z Dubaju do Abu Dhabi kosztuje ok. 60 zł w obie strony.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Fujairah

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Fujairah.

Inne popularne regiony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich