Zjednoczone Emiraty Arabskie

Ras Al Khaimah

Najpiękniejszy Emirat

Nie bez powodu Ras Al Khaimah nazywany jest najpiękniejszym ze wszystkich Emiratów Arabskich. Wysokie góry, zielone doliny z urokliwymi lagunami i zatokami czynią krajobraz Ras Al Khaimah wyjątkowo malowniczym. To jeden z najchętniej odwiedzanych Emiratów.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Ras Al Khaimah?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Ras Al Khaimah w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Ras Al Khaimah dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Ras Al Khaimah?

Poznaj ciekawe informacje na temat Ras Al Khaimah. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Ras Al Khaimah.

Ze wszystkich emiratów to właśnie położony w północno-wschodniej części kraju Ras Al Khaimah uznawany jest za najbardziej malowniczy. Nie jest to jednak region typowo turystyczny, ale to raczej zaleta niż wada. Turystyczny aspekt wynika raczej z bliskości Dubaju - w samym Ras Al Khaimah nie ma zbyt wielu zabytków. Jednak jest to region doskonale się nadający do wypoczynku oraz jako baza wypadowa do innych emiratów.

Taksówką... wszędzie

Osobliwością tego emiratu jest fakt, że można po nim bardzo sprawnie poruszać się taksówką. Nie tylko w samym mieście, ale i poza nim. To najpopularniejszy sposób zwiedzania tego emiratu!

Na rodzinne wakacje

Ras Al Khaimah jest emiratem bardzo lubianym przez rodziny z dziećmi. Znajdziemy tam parki wodne z mnóstwem atrakcji dla całej rodziny, nie tylko dla najmłodszych. Hotele są przygotowane na pobyt rodzin z dziećmi w różnym wieku i z pewnością nie będą one się tam nudzić.

Ras Al Khaimah to również pustynne tereny, które warto poznać podczas przejażdżki na wielbłądzie lub quadzie.

W Ras Al Khaimah znajduje się międzynarodowe lotnisko oraz prężnie działający port. Jest to również centrum edukacyjne i kulturalne kraju: znajdują się tam prestiżowe wyższe uczelnie. W emiracie tym ma również powstać prywatny kosmodrom, na potrzeby turystyki kosmicznej.

INFORMACJE O ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH
  • Stolica: Abu Zabi
  • Waluta: dirham
  • Głowa państwa: Khalifa bin Zayed Al-Nahyan
  • Liczba ludności: 8 264 070
  • Czas lokalny: 22:04:33
POSIŁEK

Obiad w przeciętnej restauracji kosztuje 60 zł. W pobliżu hoteli ceny wzrastają jednak kilkukrotnie.

ZAKUPY

Ceny wielu artykułów są kilkukrotnie niższe niż europejskie. Szczególnie dotyczy to złota i elektroniki.

TAKSÓWKA

Taksówkę taniej jest zamawiać na ulicy, a nie przez telefon. Płaci się ok. 3 zł za wejście do auta i ok. 2 zł za każdy kilometr trasy.

TRANSPORT

Pomiędzy poszczególnymi emiratami najlepiej przemieszczać się autobusami. Przejazd z Dubaju do Abu Dhabi kosztuje ok. 60 zł w obie strony.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Ras Al Khaimah

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Ras Al Khaimah.

Inne popularne regiony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich