Zjednoczone Emiraty Arabskie

Sharjah

Kulturalna stolica Emiratów

Sharjah, emirat leżący na północny wschód od Dubaju, to ważny ośrodek kulturalny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Idealne miejsce dla turystów oczekujących czegoś więcej niż wypoczynku na plaży. Jednocześnie jest to także najbardziej konserwatywny z emiratów.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Sharjah?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Sharjah w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Sharjah dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Sharjah?

Poznaj ciekawe informacje na temat Sharjah. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Sharjah.

Sharjah to bez wątpienia kulturalna stolica Emiratów Arabskich. Dla entuzjastów muzeów i sztuki będzie to idealne miejsce. Oczywiście, nie zawiodą się miłośnicy luksusów poszukujący spokoju relaksu.

Warto zajrzeć do Muzeum Sztuki. Są w nim 72 galerie głównie z obrazami arabskich artystów. Wiele dzieł sztuki pochodzi z XVIII wieku. Ich autorzy odwiedzali Bliski Wschód i wyrażali swoją fascynację odmienną przyrodą i kulturą. Sekcja współczesna obejmuje ponad 300 dzieł sztuki lokalnych, jak i również zagranicznych artystów.

Żeby lepiej poznać i zrozumieć świat arabski trzeba koniecznie odwiedzić Muzeum Cywilizacji Islamskiej. Gromadzi ono nie tylko sztukę, ale też naukowe i religijne manuskrypty. Jest tu wystawa naczyń, przedmiotów codziennego użytku ze złota, srebra i mosiądzu oraz monet z czasów Abbasydów i Umajjadów.

Nie można też ominąć bazaru w Sharjah - Blue Souk, nazwa pochodzi od niebieskich zdobień na budynku. Jest tu ponad 600 sklepów, są części poświęcone wyrobom ze złota, biżuterii, z perfumami, ubraniami, elektroniką. Można poczuć atmosferę prawdziwego arabskiego bazaru. Sprzedaje się tu antyki, dywany, biżuterię i egzotyczne suweniry.

Dla poszukujących spokoju i miłośników przyrody proponujemy park na Wyspie Al Noor , jest tu mnóstwo rzeźb i ogromna kolekcja motyli- można tu spotkać ponad 500 gatunków tych przepięknych owadów. To doskonałe miejsce na wyciszenie.

Na koniec jedna ważna uwaga. Trzeba pamiętać o tym, że Sharjah to jedyny emirat, w którym przestrzega się konserwatywnych zasad shariatu, nie można więc sprzedawać ani spożywać alkoholu.

INFORMACJE O ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH
  • Stolica: Abu Zabi
  • Waluta: dirham
  • Głowa państwa: Khalifa bin Zayed Al-Nahyan
  • Liczba ludności: 8 264 070
  • Czas lokalny: 10:30:54
POSIŁEK

Obiad w przeciętnej restauracji kosztuje 60 zł. W pobliżu hoteli ceny wzrastają jednak kilkukrotnie.

ZAKUPY

Ceny wielu artykułów są kilkukrotnie niższe niż europejskie. Szczególnie dotyczy to złota i elektroniki.

TAKSÓWKA

Taksówkę taniej jest zamawiać na ulicy, a nie przez telefon. Płaci się ok. 3 zł za wejście do auta i ok. 2 zł za każdy kilometr trasy.

TRANSPORT

Pomiędzy poszczególnymi emiratami najlepiej przemieszczać się autobusami. Przejazd z Dubaju do Abu Dhabi kosztuje ok. 60 zł w obie strony.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Sharjah

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Sharjah.

Sharjah na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Sharjah i zaplanuj wyjazd.

Inne popularne regiony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich