Zjednoczone Emiraty Arabskie

Umm al-Quwain

Mniej znane oblicze Emiratów

To stosunkowo mało znany emirat, rzadziej odwiedzany przez turystów. Nie oznacza to jednak, że nie warto tam pojechać. Jedną z jego atrakcji jest słynny park wodny Dreamland Aquapark. Emirat ma też ponad 30 kilometrów wybrzeża z pięknymi plażami.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Umm Al-quwain?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Umm al-Quwain w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Umm al-Quwain dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Umm Al-quwain?

Poznaj ciekawe informacje na temat Umm al-Quwain. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu do Umm Al-quwain.

Umm Al-quwain to bardzo mały, spokojny emirat. Nie znajdziecie tu ogromnych centrów handlowych i hoteli ociekających złotem. Polecamy to miejsce szukającym spokoju i relaksu. Warto wybrać się na niezamieszkaną wyspę Al Sinniyah- jest to obszar pod ochroną ze względu na zamieszkujące tu kolonie kormoranów, flamingów i mew.

Z atrakcji historycznych, warto odwiedzić fort, gdzie mieści się muzeum z między innymi kolekcją domów i broni, które służyły Arabom na przestrzeni wieków. Oprócz tego, warto podejść do Starego Portu w Umm Al Quwain, gdzie obejrzeć można tradycyjne jednomasztowce. Warto też zajrzeć do starego portu, z pięknymi jachtami. Port otoczony jest zabytkowymi domkami. Ciekawą dzielnicą jest Al-Dour, gdzie zobaczyć można ślady kultury przed -islamskiej. Jest tu malutka świątynia poświęcona mezopotamskiemu bogowi słońca.

Rodziny z dziećmi będą zachwycone wizytą w Dreamland Aqua Parku - największego parku wodnego w całych Emiratach. Trzeba poświęcić na niego trochę czasu, gdyż zajmuje powierzchnię 250 000 metrów kwadratowych. Najmłodszych zainteresuje też pewnie Akwarium z egzotycznymi okazami ryb i innych mieszkańców głębin morskich.

 

INFORMACJE O ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH
  • Stolica: Abu Zabi
  • Waluta: dirham
  • Głowa państwa: Khalifa bin Zayed Al-Nahyan
  • Liczba ludności: 8 264 070
  • Czas lokalny: 19:22:59
POSIŁEK

Obiad w przeciętnej restauracji kosztuje 60 zł. W pobliżu hoteli ceny wzrastają jednak kilkukrotnie.

ZAKUPY

Ceny wielu artykułów są kilkukrotnie niższe niż europejskie. Szczególnie dotyczy to złota i elektroniki.

TAKSÓWKA

Taksówkę taniej jest zamawiać na ulicy, a nie przez telefon. Płaci się ok. 3 zł za wejście do auta i ok. 2 zł za każdy kilometr trasy.

TRANSPORT

Pomiędzy poszczególnymi emiratami najlepiej przemieszczać się autobusami. Przejazd z Dubaju do Abu Dhabi kosztuje ok. 60 zł w obie strony.

Umm al-Quwain na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Umm al-Quwain i zaplanuj wyjazd.

Inne popularne regiony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich