Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Wycieczka Do Nadrenii Hbhotel 3.0 gwiazdkowy

Zdaniem Index:

WYCIECZKA DO NADRENII: Koniec lata nad środkowym Renem w krainie romantyków i filozofów. RAMOWY PROGRAM IMPREZY: Dzień 1 - 20.09.2019 r. Wyjazd z miejsca zbiórki wg rozkładu jazdy. Dzień 2 - 21.09.2019 r. Przyjazd do Trewiru (Trier) . Zwiedzimy rzymskie zabytki (w tym Porta Nigra, Amfiteatr rzymski, ...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Index

WYCIECZKA DO NADRENII:

Koniec lata nad środkowym Renem w krainie romantyków i filozofów.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1 - 20.09.2019 r.
Wyjazd z miejsca zbiórki wg rozkładu jazdy.

Dzień 2 - 21.09.2019 r.
Przyjazd do Trewiru (Trier). Zwiedzimy rzymskie zabytki (w tym Porta Nigra, Amfiteatr rzymski, Termy Cesarskie oraz Bazylikę Konstantyna) wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO a miłośnikom średniowiecza polecamy katedrę św. Piotra. Przejazd do Spiry (Speyer). Zwiedzanie - starówki największej romańskiej katedry w Europie wybudowanej w stylu romańskim na przełomie XI/XII w. tj. Katedra Najświętszej Marii Panny i św. Szczepana. Spacer po głównej ulicy Spiry – Maximilianstraße do bramy miejskiej Altpörtel (pozostałość po dawnych murach miejskich, otwarta dla zwiedzających). Najstarsza w Niemczech żydowska mykwa: XVIII-wieczny ratusz oraz Alte Münze zabytkowy budynek sklepu. Kolacja i nocleg.

Dzień 3 - 22.09.2019 r.
Po śniadaniu przejazd do Pałacu w Schwetzingen i jego ogrodów, zwiedzanie perły niemieckiego baroku. Spalony podczas wojny o Palatynat w 1689 r. pomiędzy Francją a Ligą Augsburską i na nowo odbudowany pałac pełnił rolę letniej rezydencji książąt Palatynatu. W XVIII w. pałac otoczono na wzór Wersalu pięknym barokowym ogrodem. W latach 1975-1991 pałac gruntownie odrestaurowano. Przywrócono mu dawne XVIII wnętrza a część pomieszczeń przeznaczono na muzeum. Przejazd do Heidelbergu, który od czasów romantyzmu jest jednym z głównych celów turystycznych kraju. Najstarszy i najsłynniejszy uniwersytet Niemiec i najcieplejszy klimat. Idyllicznie położone nad rzeką Neckar miasto którego symbolem jest zamek wznoszący się na północnym zboczu góry Königsstuhl, - przyciąga do nadal wielu turystów. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od panoramicznej Ścieżki Filozofów (Philosophenweg), z której rozciągają się widoki na miasto. Wśród wielu zabytków Starego Miasta (Altstadt) odbudowanego w barokowym stylu po zniszczeniach z lat 1689 i 1693 wyróżniają się: Stary Most (Alte Brücke)– zbudowany w 1788 r. przez elektora Karola Teo Wittelsbacha, Kościół Świętego Ducha (Heiliggeistkirche) - kościół gotycki użytkowany przez parafię ewangelicką jest najznaczniejszą budowlą jaka przetrwała z czasów średniowiecza, ul. Główna (Hauptstrasse) – jeden z najdłuższych deptaków w Europie, przy którym mieszczą się liczne reprezentacyjne XVIII-XIX-wieczne budynki, Kościół uniwersytecki św. Piotra (Peterskirche) – najstarszy kościół na Starym Mieście. Czas wolny, kolacja w Heidelbergu i powrót do hotelu.

Dzień 4 - 23.09.2019 r.
Po śniadaniu cd. zwiedzania Heidelbergu. Zwiedzimy Stary Uniwersytet (Alte Universität), w którym mieści się obecnie muzeum uniwersyteckie, biblioteka i instytut psychologii. Następnie ujrzymy Opactwo św. Bartłomieja w Heidelbergu znane też jako „opactwo neuburskie” (Kloster Neuburg ) czyli benedyktyński klasztor w Odenwaldzie. Przejazd do Wormancji (Worms) jednego z najstarszych niemieckich miast, którego historia sięga jeszcze czasów celtyckich. Najcenniejszym zabytkiem Wormacji jest usytuowana na wysokim wzgórzu monumentalna romańska katedra św. Piotra (Dom St. Peter). Przejazd wzdłuż lewego brzegu Renu do Koblencji na kolację i dla zainteresowanych nocny spacer po starówce. Nocleg.

Dzień 5 - 24.09.2019 r.
Po śniadaniu już z rana poznamy Rheinfels – twierdzę obronną w St. Goar zbudowaną przez księcia Dytryka II Bogatego ok. 1250 jako punkt celny na Renie. Twierdzę rozbudowano w XVI w. w stylu renesansowym. Rejs najciekawszą częścią przełomu Renu od St. Goar do Rudesheim z widokiem na zamki i skałę Lorelei. Krajobraz kulturowy Górnej Doliny Środkowego Renu został wpisany w 2002 na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy też położony na skalistej wyspie pośrodku Renu zamek Pfalzgrafentein. Następnie przejedziemy prawym brzegiem Renu do skały Lorelei, z której rozpościera się romantyczna panorama na przełomy Renu. Kolacja i nocleg.

Dzień 6 - 25.09.2019 r.
Po śniadaniu przejazd do Weimaru, który wraz z pobliską Jeną stanowił drugi ośrodek romantyzmu niemieckiego na przeł. XVIII i XIX w. Zwiedzimy tu m.in. Muzeum Goethego i park z pomnikiem Adama Mickiewicza. Spacer po mieście i czas wolny m.in. na zakupy i obiad pożegnalny we własnym zakresie. Powrót do Polski i przyjazd w godzinach późnowieczornych.

ZAKWATEROWANIE:

Hotele *** - pokoje z łazienkami

OFERTA DLA SINGLI:

Istnieje możliwość zakwaterowania
- w pokoju dwuosobowym z możliwością dokwaterowania (DOK) lub
- w pokoju na wyłączność/bez możliwości dokwaterowania (SGL).

CENA ZAWIERA:

- 4 noclegi w hotelach *** - pokoje z łazienkami
- 4 śniadania
- 4 obiadokolacje
- Ubezpieczenie KL 10000 EUR, KR 6000 EUR, NNW 7000 zł, Bagaż 800 zł (TU Signal Iduna)
- Przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, TV)
- Opiekę pilota

CENA NIE ZAWIERA:

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

UWAGI:

- Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych - odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: polakzagranica.msz.gov.pl

- Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym - kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

- Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

- W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

- BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez BP INDEX. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu. Czas trwania przesiadek ok. 30 min.

- Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

- Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/faktury

- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/pages/uwagi_dla_podroznych
zamknijWycieczka Do Nadrenii HbWycieczka Do Nadrenii Hbhotel 3.0 gwiazdkowy

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Wycieczka Do Nadrenii Hb

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj