• Egipt El Gouna
  Miejsce

  Egipt El Gouna

  • dla par
  • dla aktywnych
  • golf
  • luksus
  • historia
  • nurkowanie
  • SPA & Wellness
Opuść pełny ekran

Wakacje w Egipcie kojarzą się przede wszystkim ze słońcem, plażą i zabytkami. Urlop w El Gouna można jednak spędzić także nurkując, ucząc się kitesurfingu od najlepszych na świecie instruktorów lub żeglując po Morzu Czerwonym.

Położenie

El Gouna leży zaledwie 25 km na północ od znanego kurortu wypoczynkowego – Hurghady. Z lotniska tam położonego do miasta dociera się więc w niecałe 30 minut, a trafia się do całkiem innego świata, niż zamknięte plaże największego egipskiego centrum turystycznego

Historia na wyciągnięcie ręki

Lokalizacja miasta gwarantuje niemal bezpośrednie sąsiedztwo historycznych atrakcji Egiptu. W niedalekiej odległości są starożytne świątynie Luksoru i Asuanu, do których można dotrzeć autobusem. Bez problemu zorganizujemy też stąd dodatkową wycieczkę do Kairu czy Synaju. Miasto Tysiąca Minaretów to doskonała propozycja dla tych, którzy chcą poznać symbolikę Islamu, ale także lubiących geograficzne ciekawostki – to właśnie tam zobaczyć można bowiem deltę Nilu. Pięknych lagun, ustronnych plaż i wysepek nie brakuje również w El Gouna.

Aktywny wypoczynek

Egipt to nie tylko słońce i plaża o czym akurat tutaj łatwo się przekonać. Region słynie z doskonałych wiatrów i płytkich wód, co szybko zostało docenione przez kitesurferów. W El Gouna można spotkać najlepszych z nich, a także wziąć udział w regularnie organizowanych kursach, przygotowujących do uprawiania tego sportu. Na nudę nie będą zapewne też narzekać amatorzy gry w golfa, bo El Gouna specjalizuje się w zapewnianiu turystom dostępu do wszystkich ekskluzywnych rozrywek.

Na spore atrakcje liczyć mogą również entuzjaści nurkowania, którzy zobaczą nie tylko barwne rafy koralowe, ale także wraki zatopione w Morzu Czerwonym.

Wybór możliwych aktywności zaczyna się od tych całkiem typowych i dostępnych w Polsce – jak choćby squash - po tylko pozornie podobne do lokalnych. Wprawdzie u nas również można zapisać się na jazdę konną, ale trudno liczyć na przejażdżki po... bezkresnych pustyniach.

Atrakcje dla oka i podniebienia

El Gouna można oglądać również od strony wody, wybierając się łodzią na jedną z pobliskich wysepek. W marinie i niezliczonych przystaniach bez problemu wynajmiemy mniejsze i większe łodzie oraz żaglówki – także z obsługą. Wszystko zależy od naszych oczekiwań i oczywiście zasobności portfela.

Można też wybrać się na oglądanie Gwizdy Beduinów w sąsiedniej wiosce lub zwiedzić klasztor na pustyni. Region słynie też z doskonałej kuchni, a jej odmian można spróbować w ponad 100 restauracjach, barach i kawiarniach. Także luksusowych, serwujących wykwintne dania nie tylko lokalnej kuchni.

 • kurort słynący z luksusowych hoteli
 • zbudowany na wzór Wenecji przez twórców Eurodisneylandu
 • historyczne miejsca

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu wymarzonego wypoczynku?

Pozwól nam przygotować ofertę idealną dla Ciebie

 • 801 590 059
 • +48 58 326 20 00
Zostaw wiadomość

Zobacz oferty wycieczek (48)

Potrzebujesz więcej inspiracji?

Egipt El Gouna inspiruje Ciebie do podróży?

Wypełnij poniższy formularz a skontaktujemy się z Tobą i pomożemy znaleźć odpowiednią ofertę wycieczki.

Preferowany
kontakt
Klikając wyślij zgadzam się zregulaminem serwisu