• Bungalowy Polinezja Francuska
  Miejsce

  Polinezja Francuska

  • dla par
  • dla singli
  • plaża
  • nurkowanie
Opuść pełny ekran

Co wiemy o Polinezji Francuskiej? Na pewno to, że jest daleko. Z pewnością też to, że… znajdziemy tam raj na ziemi. Wulkaniczne wyspy, które stanowią zależne terytorium Francji zajmują powierzchnię nieco ponad 4 tys. km kw. i zamieszkuje je niecałe 300 tys. szczęśliwców. Cała wspólnota to 5 archipelagów i ponad 150 wysp na Oceanie Spokojnym. A jakie jest największe bogactwo Polinezji Francuskiej? Lazurowe morze i białe plaże.

Archipelagi i wyspy

Polinezja Francuska podzielona jest na pięć podjednostek, obejmujących główne archipelagi: Wyspy Pod Wiatrem, Wyspy Na Wietrze, Wyspy Tuamotu i Gambiera, Markizy, Wyspy Tubuai. Największa i najbardziej znana wyspa to Tahiti leżąca w archipelagu Wysp Na Wietrze. Inne znane wyspy to wyspa Towarzystwa, Markizy, Tuamotu, Tubuai i Gambiera.

Moc atrakcji

Wyspy Polinezji Francuskiej kuszą bajkowymi krajobrazami, nie brak tu jednak także innych atrakcji. Na wyspach organizowanych jest wiele festiwali, koncertów, wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Co roku na Tahiti, w mieście Papeete, na placu To’ata odbywa się jeden z najsłynniejszych tutejszych festiwali, w jego trakcie można uczestniczyć w koncertach, przedstawieniach i warsztatach promujących lokalną kulturę. Nie można też nie wspomnieć o polinezyjskiej kuchni. To mieszanka wpływów zarówno francuskich i włoskich, oraz… chińskich. Obecność orientalnych wpływów w lokalnej kuchni nie powinna dziwić, aż 11 proc. tutejszej ludności stanowią osoby pochodzące z Chin. Wypoczywając na Polinezji Francuskiej możemy zatem skosztować europejskich potraw, przyprawionych egzotycznymi przyprawami. Największymi przysmakami są potrawy z owoców morza, a także słodkie ziemniaki i polinezyjskie owoce. Polinezja Francuska to prawdziwy raj szczególnie dla amatorów aktywnego wypoczynku. Z pewnością nie będą się tutaj nudzić miłośnicy sportów wodnych, takich jak nurkowanie, windsurfing, kitesurfing czy też snorkeling. Mnóstwo też na wyspach wyjątkowo urokliwych miejsc, pięknych wodospadów, lasów tropikalnych oraz szerokie, piaszczyste plaże z łagodnym zejściem do wody. Warto odwiedzić wyspę o nazwie Moorea. Kształtem przypomina ona gwiazdę. Podobno to właśnie tutaj mieści się najpiękniejsza na całym Pacyfiku laguna, otoczona polami ananasowymi.

Polinezja Francuska dawniej i dzisiaj

Według naukowców, ten odległy zakątek naszej planety został zasiedlony stosunkowo późno, bo około 300 roku naszej ery. Przybyły tutaj wówczas pierwsze plemiona z Ameryki Południowej. W okresie wielkich odkryć geograficznych, w XVI wieku przybyli Europejczycy. Wyspy Polinezji Francuskiej odkrył w 1521 roku Ferdynand Magellan. W XIX wieku obszar został objęty protektoratem francuskim, a w roku 1958 kolonie uzyskały status terytorium zamorskiego Francji. Stolicą tego terytorium jest Papeete na wyspie Tahiti, a językiem urzędowym jest język francuski. Na czele władz Polinezji Francuskiej stoi mianowany przez rząd francuski wysoki komisarz. Do jego obowiązków należy polityka zagraniczna, obrona i porządek publiczny.

 • Otoczone przez lazurowe wody Oceanu Spokojnego
 • Wyśmienita kuchnia - mieszanka smaków europejskich i orientalnych
 • Raj dla nurków, windsurferów i kitesurferów

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu wymarzonego wypoczynku?

Pozwól nam przygotować ofertę idealną dla Ciebie

 • 801 590 059
 • +48 58 326 20 00
Zostaw wiadomość

Zobacz oferty wycieczek (39)

Potrzebujesz więcej inspiracji?

Polinezja Francuska inspiruje Ciebie do podróży?

Wypełnij poniższy formularz a skontaktujemy się z Tobą i pomożemy znaleźć odpowiednią ofertę wycieczki.

Preferowany
kontakt
Klikając wyślij zgadzam się zregulaminem serwisu