Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Błękitny labirynt, szafran i harissa

Zdaniem Itaka:

Opis oferty: Oujda • Taza • Fez • Moulay Idriss • Volubilis • Meknes • Rabat • Tanger • Tetouan • Szafszawan • Al-Husajma • Melilla • An-Nazur Wspaniała podróż po Maroku, autorska trasa, idealna dla pasjonatów intensywnego zwiedzania. W programie zabytki z Listy UNESCO, w tym także słynne stanowisko ...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Itaka

Opis oferty: Oujda • Taza • Fez • Moulay Idriss • Volubilis • Meknes • Rabat • Tanger • Tetouan • Szafszawan • Al-Husajma • Melilla • An-Nazur Wspaniała podróż po Maroku, autorska trasa, idealna dla pasjonatów intensywnego zwiedzania. W programie zabytki z Listy UNESCO, w tym także słynne stanowisko archeologiczne – ruiny rzymskiego miasta w Volubilis. Magiczne miasta z malowniczymi zaułkami medin i barwnymi soukami zapraszają do odkrywania swych tajemnic w niepowtarzalnej, baśniowej atmosferze Orientu z domieszką francuskiej elegancji. Błękitny Szefszawan sprawia, że zacierają się granice między niebem a niebieskością tajemniczych zakątków. Sprawdź dokładnie aparat fotograficzny przed wyjazdem, na pewno będzie tu niezbędny! Region wybrzeża Morza Śródziemnego i gór Rif kusi soczystą zielenią drzew migdałowych, cedrów i oleandrów oraz pięknymi złotymi plażami. Warto przedłużyć marokańskie wakacje o tydzień w hotelu w kurorcie Saidia, zwanym „błękitną perłą”. Trasa w Maroku: ok. 1500 km.

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Oujdy. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do TAZY położonej między pasmem Atlasu Środkowego a ośnieżonymi zboczami dzikich gór Rif. Miasto, jedno z najstarszych w Maroku, składa się z dwóch części położonych na wzniesieniach, z których rozciąga się malowniczy widok na górską dolinę: medyna wraz z 3-kilometrowymi fortyfikacjami zbudowana za czasów Almohadów i Ville Nouvelle założona przez Francuzów w 1920 r. Spacer obok XII-wiecznego Wielkiego Meczetu, Wieża Saraceńska. W nowej części miasta zwiedzanie XIV-wiecznej medresy Abu al-Hasana bogato zdobionej orientalnymi mozaikami. Przejazd do Fezu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie FEZU, miasta tysiąca meczetów, najstarszego miasta Maroka, jego stolicy duchowej i intelektualnej. Zwiedzanie: najwspanialsza medyna w całym świecie muzułmańskim wpisana na Listę UNESCO, meczet Al-Karawijjin z IX w. (z zewnątrz) - jeden z najstarszych i największych meczetów w Afryce Północnej, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych, XIV-wieczna szkoła koraniczna Al-Attarine bogato zdobiona mozaikami i rzeźbami cedrowymi. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, ulubionego miejsca odpoczynku mieszkańców miasta, z XIX-wieczną fontanną. Wizyta w garbarni skóry, gdzie metody garbowania nie zmieniły się od średniowiecza. Kolacja w typowej marokańskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd obok położonego na szczycie wzgórza świętego miasta MOULAY IDRISS, będącego celem pielgrzymek. Przejazd przez starożytne miasto VOLUBILIS, gdzie znajdują się najlepiej zachowane rzymskie wykopaliska w całym Maroku i w całej Afryce Północnej. Skala i znaczenie wykopalisk zapewniły im miejsce na Liście UNESCO. Przejazd do MEKNES, zwanego Wersalem Maroka, królewskiego miasta słynnego z 40-kilometrowych murów obronnych i majestatycznych bram. Zabytkowy zespół Meknes wpisany został na Listę UNESCO. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour - jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku. Przejście w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Wizyta w XVII-wiecznym mauzoleum Moulaya Ismaila - jednego z najokrutniejszych sułtanów. Przejazd do Rabatu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie RABATU, administracyjnej stolicy Maroka. Spacer po mieście: imponujący pałac królewski, dominująca nad miastem wieża Hassana - jedyna pozostałość po nigdy niedokończonym meczecie z XII w., wizyta w zbudowanym w tradycyjnym marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V z grobem poprzedniego króla Maroka i wreszcie malownicza kazba Udaja z Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd na północ do jednego z najstarszych miast królewskiego Maroka, TANGERU, położonego na skrzyżowaniu szlaków Europy i Afryki. Spacer po mieście: kazba, z której murów i bram rozciąga się wspaniały widok na miasto, Cieśninę Gibraltarską i 4-kilometrową Zatokę Tangerską; medyna z labiryntem zakamarków i krętych wąskich uliczek, souki pełne przypraw i wyrobów rękodzieła. Przejazd przez rezydencjonalną dzielnicę do przepięknego przylądka Iszbartal, najdalej wysuniętego w morze punktu na północno-zachodnim wybrzeżu Afryki. Postój w punkcie widokowym przy Grotach Herkulesa - symbolu miasta. To tutaj łączą się wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, a przy dobrej widoczności można dojrzeć wybrzeże Hiszpanii i Skałę Gibraltarską. Przejazd do hotelu w okolicy Tangeru, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Panoramiczne zwiedzanie TETOUANU, nazywanego przez arabskich poetów "córką Granady", "siostrą Fezu" lub "małą Jerozolimą". Jest to miejsce styku różnych kultur, głównie andaluzyjskiej i ottomańskiej. Biała medyna w Tetouanie wpisana na Listę UNESCO, zachowała swój andaluzyjski urok i atmosferę. Przejazd do SZAFSZAWANU, biało-błękitnego miasta malowniczo położonego między wzgórzami, u podnóża potężnych gór Rif. Obiad w typowej marokańskiej restauracji. Przejście przez jedną z głównych bram, Bab al-Ajn, na medynę pełną cichych niebieskich zaułków wprost z opowieści o Ali Babie i główny plac Uta el-Hammam, nad którym dominują czerwone mury kazby, głównego zabytku miasta o widocznych wpływach andaluzyjskich oraz XVI-wieczny Wielki Meczet (z zewnątrz) z ośmiobocznym minaretem z bogatą dekoracją z płytkami az-zulajdż. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Ketama, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do MELILLI, jednej z enklaw należących od końca XV w. do Hiszpanii. Dawniej znajdował się tu port Rusaddir, założony przez Fenicjan, wykorzystywany m.in. przez Kartagińczyków i Rzymian. Spacer starą częścią miasta - medyna Sidonia, która zajmuje wysoką skałę otoczoną prawie ze wszystkich stron przez morze, plac Maestranza, kościół Niepokalanego Poczęcia. Przejazd do nowej części miasta z Plaza de Espana z nowoczesną zabudową zaprojektowaną przez Enrique Nieto - ucznia samego mistrza Gaudiego. Czas wolny na zakupy (Melilla leży w strefie wolnocłowej). Przejazd malowniczym wybrzeżem Morza Śródziemnego do AN-NAZUR, drugiego po Casablance miasta handlowego w Maroku, położonego nad laguną Bahr Amazjan. Wizyta na lokalnym bazarze. Przejazd w kierunku Cape Water - małego rybackiego portu z latarnią morską i piaszczystymi plażami. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny (uzależniony od godziny wylotu). Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

 

ŚWIADCZENIA:
7 noclegów w hotelach*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 7 śniadań, 1 obiad, 7 kolacji w tym 1 w marokańskiej restauracji; przelot; przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

 

UWAGI:

  1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 50 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/dzień.
zamknijBłękitny labirynt, szafran i harissaBłękitny labirynt, szafran i harissa

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Błękitny labirynt, szafran i harissa

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj