Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Cuda na piasku

Zdaniem Itaka:

Opis oferty: Dubaj • Abu Dhabi • Al Ain • Fujairah • Musandam • Ras Al Khaimah • Umm Al Quwain • Ajman • Sharjah Hipernowoczesność i tradycja Zjednoczonych Emiratów Arabskich w ciekawym, urozmaiconym programie, pokazującym wiele aspektów tego fascynującego kraj...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Itaka

Opis oferty: Dubaj • Abu Dhabi • Al Ain • Fujairah • Musandam • Ras Al Khaimah • Umm Al Quwain • Ajman • Sharjah Hipernowoczesność i tradycja Zjednoczonych Emiratów Arabskich w ciekawym, urozmaiconym programie, pokazującym wiele aspektów tego fascynującego kraju. Dubaj i Abu Dhabi – miasta, gdzie tylko fantazja architektów może być ograniczeniem dla realizacji kolejnych futurystycznych projektów, kapiące złotem centra handlowe, kosmopolityczna atmosfera. Pomimo kultu nowoczesności widać tu przywiązanie do tradycji, co przejawia się w zwyczajach, ubiorach, a także – w ciekawych muzeach. Na trasie jest siedem emiratów, w tym piękny krajobrazowo Fujairah nad Oceanem Indyjskim, Sharjah – kulturalna stolica ZEA – i te najbardziej znane: Dubaj i Abu Dhabi. Niepowtarzalna, przepiękna pustynia o piasku jak złoto, zielone oazy, miejsca związane z przeszłością, pustynne forty, kolorowe bazary: wspaniały tydzień odkrywania tego niezwykłego kraju, który całkiem niedawno wyrósł na pustyni. Wiele atrakcji w programie fakultatywnym: rejs do fiordów Musandam, wjazd na najwyższy budynek na świecie, wspaniałe pustynne jeep safari. Trasa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich: ok. 900 km.

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Przelot do Dubaju. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie DUBAJU, miasta, które w ciągu kilkudziesięciu lat przekształciło się z małej rybackiej osady w supernowoczesną metropolię. Przejazd główną arterią Sheikh Zayed Road, gdzie podziwiać można futurystyczne wieżowce, w tym najwyższy budynek świata – Burj Khalifa (828 m). Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd na taras widokowy Burj Khalifa. Przejazd koło słynnego hotelu w kształcie żagla – Burj Al Arab, następnie droga wiedzie przez Jumeirah Mosque i Union House, gdzie podpisano traktat o utworzeniu ZEA, do słynnej sztucznej wyspy w kształcie palmy, gdzie podziwiać można ekskluzywne hotele, marinę i apartamenty milionerów. Przejazd do starej części miasta – Al Bastakiya. Zwiedzanie Muzeum Tradycji i Kultury Dubaju z bardzo ciekawą multimedialną ekspozycją. Spacer po Old Souq, przepłynięcie abrą – wodną taksówką – na drugą stronę Creeku i spacer po starej części dzielnicy Deira. Czas wolny na kolorowym targu z przyprawami, następnie kuszący wspaniałymi klejnotami Gold Souq. Powrót do hotelu. Nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do ABU DHABI, stolicy ZEA. Przejazd do meczetu szejka Zayeda, drugiego co do wielkości na świecie, niemal w całości wykonanego z marmuru. Dalej droga prowadzi do skansenu Heritage Village, który pokazuje życie codzienne w emiratach przed odkryciem ropy na tych terenach. Przejazd promenadą, tzw. Corniche, olśniewającą nowoczesną architekturą. Czas wolny w Marina Mall. Przejazd na wyspę Saadiyat, na której znajdują się eleganckie sklepy, centra biznesowe i hotele. W niedalekiej przyszłości powstanie tu również filia muzeum w Luwrze oraz Muzeum Guggenheima. Przejazd na wyspę Yas, gdzie znajduje się tor Formuły 1. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs tradycyjną łodzią dhow z kolacją na pokładzie. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do AL AIN, miasta-oazy, zwanego miastem-ogrodem ze względu na wszechobecną zieleń. Przejazd w okolicy najwyższego szczytu ZEA Jebel Hafeet, wizyta na targu wielbłądów. Zwiedzanie wspaniałego pustynnego fortu – Al Jahili. Następnie wizyta w Muzeum Narodowym Al Ain, gdzie znajdują się bogate zbiory przedstawiające życie i historię regionu. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez malownicze pustynne i górskie tereny wschodniego wybrzeża ZEA do niewielkich oaz Al Dhaid i Masafi, gdzie uprawia się owoce i warzywa. Przyjazd do FUJAIRAH – krótki objazd miasta. Czas wolny na lokalnym targu. Następnie zwiedzanie najstarszego meczetu na terenie emiratów: Al Badiyah. Przejazd do hotelu w okolicy Fujairah, zakwaterowanie. Czas wolny – możliwość kąpieli w Morzu Arabskim. Nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu). Transfer do portu i rejs tradycyjną łodzią arabską dhow w stronę Omanu, opłynięcie bajkowych fiordów MUSANDAM. W czasie rejsu możliwość kąpieli, snurkowania, a także, przy odrobinie szczęścia, spotkania delfinów. Obiad na pokładzie statku. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do RAS AL KHAIMAH, miasta otoczonego z jednej strony wodami morskimi, z drugiej – górami. Zwiedzanie Muzeum Narodowego z bogatą kolekcją srebrnej biżuterii oraz interesującą wystawą etnograficzną. Muzeum znajduje się na terenie XVIII-wiecznego fortu, nad którym góruje Wieża Wiatru służąca kiedyś do doprowadzania świeżego powietrza do wnętrza fortu. Przejazd przez jeden z mniejszych emiratów: UMM AL QUWAIN, w którym czas na chwilę się zatrzymał, dzięki czemu miasto i emirat zachowały jeszcze charakter sprzed boomu gospodarczego. Dalej droga wiedzie przez najmniejszy emirat – AJMAN. Przyjazd do SHARJAH, zwanego kulturalną stolicą ZEA. Zwiedzanie: Cultural Square, bazar Majahrah, Muzeum Cywilizacji Islamskiej, słynny Blue Souq z regionalnymi wyrobami, takimi jak: złoto, srebro, dywany, perfumy. Przejazd do Dubaju. Zakwaterowanie w hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pustynne safari. Droga wiedzie przez wspaniałe pustynne krajobrazy. Piaszczyste wydmy sięgające niemal po horyzont przenoszą do świata baśni z tysiąca i jednej nocy. Przyjazd do pustynnego obozu, gdzie można skosztować tradycyjnej herbaty, zrobić tatuaż z henny czy zapalić fajkę wodną podczas pokazu tańca brzucha. Kolacja składająca się z tradycyjnych dań arabskich. Nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

 

ŚWIADCZENIA:
7 noclegów: 3 w Dubaju, 2 w Abu Dhabi, 1 w okolicy Al Ain, 1 w okolicy Fujairah; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i klimatyzacją • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd komfortowym klimatyzowanym autokarem lub busem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW


UWAGI:

  1. Obowiązkowy podatek turystyczny: ok. 2,7 USD/pokój/noc, opłata jest pobierana przy zakwaterowaniu w hotelach w Dubaju.
  2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 120 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
  3. Wizy: Obywatele polscy otrzymują wizy wjazdowe na przejściach granicznych bez konieczności uzyskania wcześniejszej promesy. Niezbędnym wymogiem jest posiadanie paszportu ważnego co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu. Obywatele polscy będą otrzymywać na przejściach granicznych (lotniczych, drogowych i morskich) bezpłatne wizy w postaci pieczęci w paszporcie, zezwalającej na jednorazowy pobyt w ZEA do 30 dni.
  4. Opłaty fakultatywne: safari z kolacją: ok. 70 USD, rejs dhow z kolacją: ok. 65 USD, wjazd na Burj Khalifa: ok. 40 USD; wymagane min. 10 osób.
  5. Dopłata do 5 obiadokolacji/os.: 490 PLN.
zamknijCuda na piaskuCuda na piasku

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Cuda na piasku

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj