Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Delicje z Krymem

Zdaniem Itaka:

Opis oferty: Bakczysaraj • Czufut-Kale • Jałta • Liwadia • Jaskółcze Gniazdo • Ałupka • Teodozja • Koktebel • Rezerwat Kara-Dag • Kercz • Stary Krym Przepiękna widokowo wycieczka pokazująca Półwysep Krymski nie tylko jako krainę bogatą w światowej kla...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Itaka

Opis oferty: Bakczysaraj • Czufut-Kale • Jałta • Liwadia • Jaskółcze Gniazdo • Ałupka • Teodozja • Koktebel • Rezerwat Kara-Dag • Kercz • Stary Krym Przepiękna widokowo wycieczka pokazująca Półwysep Krymski nie tylko jako krainę bogatą w światowej klasy zabytki, ale przede wszystkim jako miejsce niebywałej urody. Wizyta w Jaskółczym Gnieździe i rejs statkiem w rezerwacie Kara-Dag – to tylko część atrakcji, które czekają na miłośników przyrody. Krym, gdzie przez wieki przenikały się cywilizacje Zachodu i Wschodu, oferuje wiele także pasjonatom historii i sztuki. Starożyne miasta, wspaniałe pałace i niebosiężne twierdze przyciągają tu turystów z całego świata. Na trasie są tak ciekawe miejsca, jak Jałta, słynny kurort z piękną promenadą wysadzaną palmami, Kercz – miasto o bizantyjskim rodowodzie, czy Teodozja, gdzie zachwyci unikalna galeria malarstwa o tematyce marynistycznej. W Starym Krymie czeka kolejna atrakcja: kawa z Tatarami i fakultatywny wieczór z zabawą przy tatarskiej muzyce.1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Symferopola. Transfer do hotelu. Zależnie od godziny przylotu: czas wolny, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do BAKCZYSARAJU, dawnej stolicy chanatu krymskiego, którym zachwycił się Adam Mickiewicz. Zwiedzanie pałacu chanów krymskich z haremem i Fontanną Łez. Pałac wpisany na listę UNESCO uznawany jest za najcenniejszy zabytek Krymu. Piesza wycieczka do wykutego w skałach klasztoru Uspieńskiego z VI w. Spacer górską ścieżką do skalnego miasta CZUFUT-KALE, założonego w VIII w. gdzie zachowały się pozostałości murów obronnych, domów, świątyń. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do JAŁTY, najpopularniejszego i najbardziej reprezentacyjnego kurortu na południowym wybrzeżu Krymu. Spacer elegancką promenadą wzdłuż wybrzeża „krymskiej Nicei”. Przejazd do LIWADII i zwiedzanie słynnego pałacu – letniej rezydencji ostatniego rosyjskiego cara Mikołaja II i miejsca słynnej konferencji jałtańskiej. Przejazd do JASKÓŁCZEGO GNIAZDA, symbolu Krymu. Podziwianie z tarasu widokowego zamku wybudowanego na urwistej skale nad Morzem Czarnym dla kaprysu bogatego przemysłowca naftowego. Przejazd do AŁUPKI i zwiedzanie pałacu hrabiego Michaiła Woroncowa, budowli, która pod względem kunsztu i bogactwa stylów nie ma sobie równej na całym Półwyspie Krymskim. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do TEODOZJI, nieformalnej stolicy wschodniego Krymu. Zwiedzanie galerii obrazów Iwana Ajwazowskiego. Ta unikatowa na skalę światową galeria marynistyczna jest największą atrakcją miasta. Podziwianie twierdzy genueńskiej – pozostałości średniowiecznej Kaffy. Przejazd do KOKTEBEL, krainy koniaków, nieoficjalnej stolicy krymskiego naturyzmu. Spacer nadmorskim deptakiem. Wycieczka statkiem, podczas której można podziwiać skały wulkaniczne wyrastające spod powierzchni wody, znajdujące się na terenie geologiczno-przyrodniczego REZERWATU KARA-DAG. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie w formie suchego prowiantu. Wczesny wyjazd w kierunku KERCZU, jednego z najstarszych miast Krymu, stolicy starożytnego Królestwa Bosporańskiego. Zwiedzanie: bizantyjska cerkiew św. Jana Chrzciciela z VIII w.; Góra Mitrydatesa, na którą prowadzą schody liczące 432 stopnie, z góry roztacza się najpiękniejsza panorama na miasto; ruiny antycznego miasta Pantikapajon, Kurhan Carski. Po południu czas wolny na wybrzeżu Morza Azowskiego – wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do miejscowości STARY KRYM, od której wziął nazwę cały półwysep. Miasteczko zamieszkują głównie Tatarzy, którzy pielęgnują swoje zwyczaje i kulturę. Przejście pod meczet Uzbeka – jeden z najstarszych meczetów na Krymie, powstały w 1314 r. Wizyta w Muzeum Historii i Kultury Tatarskiej, gdzie będzie okazja do poznania bliżej zwyczajów i tradycji lokalnej wspólnoty, która zaprosi na kawę i coś słodkiego. Zwiedzanie ormiańskiego klasztoru Surb-Chacz, czyli Świętego Krzyża. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczór folklorystyczny „Spotkanie z krymskimi Tatarami” – wspaniała zabawa przy akompaniamencie tatarskiej muzyki i degustacja specjałów narodowej kuchni. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek na plaży. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski.


ŚWIADCZENIA:
7 noclegów w hotelu klasy turystycznej **/*** 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: śniadania (jedno w formie suchego prowiantu) i kolacje zgodnie z programem • przelot • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW


UWAGI:

  1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy i wycieczka statkiem: ok. 130 USD.
  2. Opłaty fakultatywne: wieczór tatarski: ok. 50 USD (wymagane min. 20 osób).
  3. Cena nie obejmuje opłat za wstęp na plażę oraz wypożyczenie parasoli i leżaków.

zamknijDelicje z KrymemDelicje z Krymem

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Delicje z Krymem

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj