Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Dumki i sonety

Zdaniem Itaka:

Opis oferty: Odessa • Humań • Kijów • Czarnobyl • Biała Cerkiew • Białogród nad Dniestrem Tydzień na Ukrainie to dla jednych podróż sentymentalna, dla innych odkrywanie kraju, który choć jest tak bliski geograficznie, ciągle pozostaje nieodkryty. Na trasie wycieczki na pewno...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Itaka

Opis oferty: Odessa • Humań • Kijów • Czarnobyl • Biała Cerkiew • Białogród nad Dniestrem Tydzień na Ukrainie to dla jednych podróż sentymentalna, dla innych odkrywanie kraju, który choć jest tak bliski geograficznie, ciągle pozostaje nieodkryty. Na trasie wycieczki na pewno zauroczy Odessa, gdzie obowiązkowym punktem każdego turysty jest przejście po 193 schodach Potiomkinowskich, i Zofiówka - wspaniały pomnik miłości, jeden z najpiękniejszych parków Europy, który odzyskuje dawną świetność. Podczas zwiedzania twierdzy Akerman można podziwiać widoki, które opisywał sam Mickiewicz. W programie są dwa dni zwiedzania Kijowa - miasta, którego symbolem są złote kopuły cerkwi, pięknie lśniące w słońcu. Poza „klasycznym” zwiedzaniem zaplanowano także wizytę na Stadionie Narodowym, gdzie rozgrywały się mecze piłkarskich mistrzostw Europy. W programie fakultatywnym: wyjazd do Czarnobyla, tylko dla osób o mocnych nerwach. Trasa na Ukrainie: ok. 2500 km.1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Symferopola. Transfer do hotelu. Zależnie od godziny przylotu: czas wolny, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do ODESSY - „perły Morza Czarnego” - znanej z klasycznego filmu Eisensteina „Pancernik Potiomkin”. Spacer po mieście: cerkiew św. Trójcy, budynek Starej Giełdy, gmach opery - dzieło architektów wiedeńskich, pomnik Mickiewicza, katedra katolicka, pałac Woroncowa, ulica Derybasowska, pełna urokliwych restauracji i sklepów, nadmorski bulwar ze słynnymi schodami Potiomkinowskimi. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do HUMANIA, niewielkiego miasteczka, uważanego za granicę między zachodnią a środkową Ukrainą. Zwiedzanie słynnej Zofiówki, jednego z najpiękniejszych parków Europy, daru księcia Szczęsnego Potockiego dla swej żony Zofii. Przejazd do KIJOWA, stolicy i największego miasta Ukrainy, jednego z najpiękniejszych miast Europy. Wieczorny spacer ulicą Chreszczatyk z Majdanem - głównym placem miasta, sercem Kijowa, kojarzonym z Pomarańczową Rewolucją. Panoramiczny przejazd obok Złotej Bramy - niegdyś jednej z trzech głównych bram wjazdowych do miasta. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie: Ławra Kijowsko-Pieczerska, jedna z głównych atrakcji miasta i jednocześnie ważne sanktuarium, do którego corocznie przybywa ponad 200 tys. pielgrzymów; sobór Sofijski, najstarsza zachowana cerkiew Kijowa, wzorowana na świątyni Hagia Sophia; sobór św. Michała o złotych kopułach, w pobliżu którego znajduje się pomnik Bohdana Chmielnickiego. Ławra Kijowsko-Pieczerska i sobór Sofijski zostały objęte patronatem UNESCO. Spacer ulicą Zjazd św. Andrzeja - ulubioną ulicą kijowian, pełną ulicznych artystów i klimatycznych kawiarenek. Zwiedzanie Stadionu Olimpijskiego, na którym w 2012 r. rozgrywane były mecze, w tym finał turnieju piłkarskich mistrzostw Europy. Panoramiczny przejazd obok kijowskiej Statuy Wolności. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po Dnieprze. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie Kijowa lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do CZARNOBYLA, gdzie w elektrowni atomowej ponad 20 lat temu doszło do tragicznej w skutkach eksplozji reaktora. Po tym wydarzeniu elektrownię i tereny w promieniu 30 km otoczono strefą zamkniętą, a miejscową ludność ewakuowano. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do BIAŁEJ CERKWI, miasta, które zasłynęło dzięki Bohdanowi Chmielnickiemu. Zwiedzanie parku Branickich - Aleksandrii - uznawanego za arcydzieło sztuki parkowej, nazwanego na cześć właścicielki Aleksandry Branickiej. Przejazd w okolice BIAŁOGRODU NAD DNIESTREM i zwiedzanie twierdzy Akerman zwanej Białą Twierdzą, jednej z największych fortyfikacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Wspaniały widok roztaczający się na okolicę opisał w swych „Stepach akermańskich” Mickiewicz. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny na najpiękniejszej odeskiej plaży Arkadia. Wczesnym popołudniem przejazd w kierunku Symferopola. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski.


WYDARZENIA:
2 września - Dzień Miasta - Odessa

ŚWIADCZENIA:
7 noclegów w hotelach klasy turystycznej**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: śniadania i kolacje zgodnie z programem • przelot • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW


UWAGI:

  1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 100 EUR.
  2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Czarnobyla: ok. 110 EUR. Wycieczka dla osób powyżej 18. roku życia, organizowana przez lokalną agencję turystyczną na warunkach przez nią określonych. Wymagane min. 20 osób. Istnieje możliwość odwołania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych i innych przyczyn; rejs po Dnieprze: ok.15 EUR.
  3. Cena nie obejmuje opłat za wstęp na plażę oraz wypożyczenie parasoli i leżaków.

zamknijDumki i sonetyDumki i sonety

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Dumki i sonety

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj