Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Herbatka pod wulkanem

Zdaniem Itaka:

Opis oferty: Sao Miguel • Lagoa do Fogo • Furnas • Terra Nostra • Jezioro Lagoa das Furnas • Ribeira Grande • Santa Ira • Caldeira das Sete Cidades • Vista do Rei • Ponta Delgada Wspaniały tydzień na trochę jeszcze tajemniczej wyspie Sao Miguel, największe...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Itaka

Opis oferty: Sao Miguel • Lagoa do Fogo • Furnas • Terra Nostra • Jezioro Lagoa das Furnas • Ribeira Grande • Santa Ira • Caldeira das Sete Cidades • Vista do Rei • Ponta Delgada Wspaniały tydzień na trochę jeszcze tajemniczej wyspie Sao Miguel, największej w Archipelagu Azorskim. W programie zwiedzanie stolicy wyspy – Ponta Delgada – z uroczym Starym Miastem, gejzery, wulkaniczne krajobrazy, jeziora kraterowe, źródła termalne, bujna egzotyczna roślinność. Idealna trasa dla wielbicieli natury, a także dla amatorów oryginalnych smaków! Słynna potrawa cozido, świeże ananasy prosto z krzaka, likier ananasowy prosto od producenta i jedyna herbata pochodząca z Europy to prawdziwe rarytasy. Zwiedzanie Sao Miguel jest idealnie połączone z wypoczynkiem, podczas którego można skorzystać z atrakcyjnego programu wycieczek fakultatywnych. Warto przedłużyć pobyt na wyspie o dodatkowy tydzień w wybranym hotelu z oferty ITAKI.1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Ponta Delgada na wyspie Sao Miguel. Zależnie od godziny przylotu: czas wolny, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie wyspy SAO MIGUEL, największej i najbardziej zaludnionej z archipelagu dziewięciu wysp. Postój w punkcie widokowym nad LAGOA DO FOGO – „Jeziorem Ognia”, które powstało podczas wybuchu wulkanu. Przejazd do FURNAS, uzdrowiskowego miasteczka słynącego z gorących źródeł, gejzerów, i do ogrodu TERRA NOSTRA, którego atrakcją jest bujna roślinność i basen z gorącą wodą termalną. Przejście nad JEZIORO LAGOA DAS FURNAS i okazja do podziwiania przejawów geotermicznej aktywności: bulgoczące źródła dostarczające leczniczego błota i wody mineralnej o unikalnym składzie, pęknięcia w ziemi, z których wydobywa się para wodna i inne gazy. Mieszkańcy od dawien dawna wykorzystują naturę do gotowania tradycyjnej potrawy cozido. Jest to mieszanka różnych rodzajów mięsa i warzyw, które w wielkich saganach spuszcza się do dołów wykopanych w gorącej ziemi nad parującymi źródłami i zasypuje. Po kilku godzinach można delektować się lokalnym specjałem. Oglądanie, jak wykopuje się cozido, i degustacja. Przejazd w kierunku RIBEIRA GRANDE, miasta położonego na północnym krańcu wyspy, które jest rajem dla surferów. Postój w punkcie widokowym SANTA IRA, skąd rozpościera się fantastyczny widok na północne wybrzeże. Wizyta w jednej z dwóch fabryk herbaty, które ocalały na wyspie. Azory to jedyne miejsce w Europie, gdzie znajduje się czynna do dziś plantacja herbaty. Panuje tu sprzyjający uprawie mikroklimat. Gorreana, najstarsza i najbardziej znana na wyspie fabryka, została założona w 1883 r. Po zwiedzaniu czas na herbatę w przyfabrycznej herbaciarni. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd w kierunku wulkanicznego krateru o obwodzie 12 km – CALDEIRA DAS SETE CIDADES, na którego dnie znajdują się malownicze jeziora. W każdym z nich woda ma inny kolor, jedno jest błękitne, a drugie szmaragdowozielone. Według legendy jeziora powstały z łez nieszczęśliwych kochanków. Dalej trasa wiedzie do punktu widokowego VISTA DO REI, skąd roztacza się najefektowniejszy widok na krater. Przejazd w okolice PONTA DELGADA. Wizyta na plantacji ananasów, poznanie etapów uprawy, degustacja owoców i likieru ananasowego. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. Czas wolny, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka statkiem. Główną atrakcją rejsu jest obserwacja wielorybów. W wodach archipelagu można zaobserwować ok. 20 gatunków waleni, m.in.: kaszaloty, wieloryby i delfiny. Zwierzęta zwabione bogactwem tutejszego morza od lat odwiedzają Azory. W latach 80. XX w. polowania na te ssaki zostały zakazane, a wiedza dawnych wielorybników dziś wykorzystywana jest do badania i ochrony wielorybów. Powrót do hotelu, czas wolny, kolacja, nocleg. 5.-

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.


ŚWIADCZENIA:
7 noclegów w hotelu***/****; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: śniadania i kolacje zgodnie z programem • obiad cozido, degustacja ananasów i likieru • przelot • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW


UWAGI:

  1. Opłaty fakultatywne: obserwacja wielorybów: ok. 58 EUR.

zamknijHerbatka pod wulkanemHerbatka pod wulkanem

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Herbatka pod wulkanem

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj