Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Kraj Wschodzącego Słońca

Zdaniem Itaka:

Opis oferty: Tokio • Park Narodowy Hakone • Jezioro Ashi • Dolina Owakudani • Góra Fuji • Zamku Matsumoto • Takayama • Ogimachi• Okayama • Kurashiki• Hiroszima-Miyajima • Kioto • Arashiyama • Nara • Osaka Kraj Kwitnącej Wiśni, Kraj...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Itaka

Opis oferty: Tokio • Park Narodowy Hakone • Jezioro Ashi • Dolina Owakudani • Góra Fuji • Zamku Matsumoto • Takayama • Ogimachi• Okayama • Kurashiki• Hiroszima-Miyajima • Kioto • Arashiyama • Nara • Osaka Kraj Kwitnącej Wiśni, Kraj Wschodzącego Słońca, Kraj Trzydniowego Księżyca… Te piękne nazwy Japonii wspaniale oddają zupełnie inną rzeczywistość, z którą spotyka się turysta. Japonia zaskakuje kontrastami: uduchowiona kultura, przywiązanie do tradycji i najnowocześniejsza technika. To właśnie odmienność Japonii od reszty świata wywiera największe wrażenie na odwiedzających ten niezwykły kraj. Gejsza, kimono, ikebana, origami, sushi – wszyscy coś wiemy o Japonii, ale o tym, jak tu jest naprawdę, najlepiej przekonać się osobiście. Program jest znakomitym wyborem dla wszystkich, którzy chcą odwiedzić Japonię po raz pierwszy i poznać jej kultowe miejsca i sztandarowe zabytki. Tokio – hipernowoczesność i mikrokosmos Japonii, Kyoto – tradycja, gejsze i Japonia jak z delikatnego obrazka, Nara – magia japońskich ogrodów, legendarna góra Fuji, tragiczna historia Hiroszimy – to trzeba zobaczyć, aby zacząć rozumieć Japonię. Trasa w Japonii: ok. 1500 km.1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Japonii.

2. DZIEŃ.
Przylot do Tokio. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem na lotnisku. Przejazd do hotelu, śniadanie (w zależności od godz. przylotu). Przejazd komunikacją miejską do centrum. Rejs po rzece Sumida do ogrodu Hamarikyu. Jest to najstarszy ogród Tokio, którego historia sięga okresu Edo. Stanowił on część rezydencji rodu Tokugawa. Przejazd zdalnie sterowanym pociągiem na sztuczną wyspę Odaiba. Spacer promenadą pełną sklepów i restauracji. Następnie spacer i czas wolny w Ginza, jednej z najmodniejszych dzielnic Tokio. Znajduje się tu ponad 200 galerii handlowych i nizeliczona ilość restauracji. Powrót do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie TOKIO. Przejazd przy Pałacu Cesarskim. Czas wolny na zdjęcia przy Niju-bashi, słynnym moście, który uwieczniony jest na setkach fotografii Tokio. Następnie zwiedzanie świątyni Meiji, poświęconej cesarzowi Meiji i cesarzowej Shoken. Tereny świątyni rozciągającej się na przestrzeni blisko 70 ha były ulubionym miejscem spacerów cesarskiej pary. Przejazd do dzielnicy Taito, wjazd na wieżę Tokio Skytree. Przejazd metrem do dzielnicy Shibuya, gdzie znajdują się centra handlowe licznie odwiedzane przez młodych Japończyków. Nieopodal stacji metra znajduje się słynny pomnik psa Hachiko. Krótki spacer do największego skrzyżowania Tokio, które znane jest z licznych fotografii. Czas wolny w Akihabara, dzielnicy słynącej ze sklepów z elektroniką i anime. Jest to też miejsce chętnie odwiedzane przez liczne subkultury. Obserwowanie ulicy pełnej życia, kolorów i różnorodności jest niewątpliwie atrakcją samą w sobie. Kolacja, powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PARKU NARODOWEGO HAKONE. Rejs po malowniczym JEZIORZE ASHI. Położone wśród gór pozwala zapomnieć o zgiełku miasta. Spacer DOLINĄ OWAKUDANI, gdzie dzięki aktywności wulkanicznej na powierzchni uformowały się liczne gorące baseny z wodą zawierającą siarczany. Jest to też niepowtarzalna okazja do skosztowania kurotamago, czyli jajek gotowanych w gorącej wodzie siarkowej wypływającej wprost z wnętrza ziemi. Przejazd do punktu widokowego skąd roztacza się wspaniała panorama na GÓRĘ FUJI. Czas wolny na zdjęcia. Zakwaterowanie w ryokan w okolicy parku narodowego. Dla osób chętnych możliwość relaksu w gorących źródłach, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd autokarem do ZAMKU MATSUMOTO malowniczo położonego nad jeziorem. Nazywany „Kruczym zamkiem” ze względu na kolor ścian zaliczany do jednego z nielicznych zamków na terenie Japonii, które zachowały swój pierwotny zamysł architektoniczny. Czas wolny. Przejazd do TAKAYAMA – niezwykle urokliwego miasteczka położonego w górach Hida. Dawny układ urbanistyczny, drewniana architektura starego miasta przyciągają rzesze turystów spragnionych odpoczynku od głośnych i supernowoczesnych metropolii. Zwiedzanie muzeum Yatai Kaikan pooświęconego jednemu z najważniejszych i najbarwniejszych festiwali Japonii. Następnie czas wolny w przepięknym starym mieście, gdzie kupić i spróbować można tradycyjnie przyrządzanego sake. Dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu) możliwość przejażdżki rikszą po starym mieście. Przejazd do hotelu w okolicy Takayama, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wywaterowanie. Przejazd na tradycyjny bazar, który żyje w godzinach rannych. Czas wolny na spacer i zakupy. Przejazd do regionu Shirakawago. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO wioski OGIMACHI. Jest to swoisty skansen położony w dolinie pośród pól ryżowych. Charakterystycznym elementem doliny i wioski są domy gassho-zukuri, które, jak mówią Japończycy, swoją architekturą przypominają dłonie złożone do modlitwy. Zwiedzanie domu rodziny Wada. Czas wolny. Następnie przejazd do Nagoya. Przejazd pociągiem do Osaki. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do OKAYAMA. Czas wolny w jednym z najpiękniejszych ogrodów Japonii – Korakuen. Przejazd do KURASHIKI – miasteczka, które zachowało swój tradycyjny charakter. Spacer uliczkami starego miasta, gdzie znaleźć można liczne galerie sztuki oraz sklepy z oryginalnymi pamiątkami. Przejazd do stacji kolejowej Okayama. Przejazd pociągiem do Hiroszimy. Kolacja. Menu tego dnia to okonomiyaki - tradycyjne danie Hiroszimy. Jest to naleśnikowy placek (nazwę można przetłumaczyć jako smaż i jedz co chcesz) który smaży się z różnymi składnikami na rozgrzanej płycie. Możliwości i smaków jest wiele, bowiem każdy samodzielnie może dobrać swoje ulubione składniki. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie HIROSZIMY. Wizyta w Muzeum Pokoju, którego wystawa nawiązuje do zrzucenia bomby atomowej. Znajdują się tu zdjęcia miasta przed nalotem i po nim. Przejazd do portu w Miyajimaguchi. Prom na wyspę MIYAJIMA – tzw. Wyspę Świątyń. Pierwsze świątynie w tym miejscu zaczęły powstawać już w VI w. n.e. Zwiedzanie świątyni szinto – Itsukushima. Wjazd kolejką na najwyższy szczyt wyspy – górę Misen, skąd można podziwiać przepiękną panoramę Morza Seto. Powrót do Hiroszimy. Przejazd pociągiem do Kioto. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie KIOTO, dawnej stolicy cesarskiej. Miasto przez samych Japończyków określane jest jako ostoja tradycji. Zamek szoguna Nijo-jo, przejazd do świątyni Kinkakuji, tzw. Złotego Pawilonu. Ostatnie dwa piętra głównego pawilonu świątynnego pokryte są w całości złotem. Jest to dawna posiadłość jednego z szogunów, zgodnie z którego wolą po jego śmierci miała w tym miejscu powstać świątynia zen. Następnie przejazd do dzielnicy Higashiyama. Wieczorem spacer po Gion – dawnej dzielnicy gejsz, gdzie można zobaczyć przedstawienie pokazujące tradycyjną ceremonię parzenia herbaty (chanoyu), układania kwiatów (ikebana) oraz tradycyjny teatr kukiełkowy (bunraku). Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do położonej na wzgórzu świątyni Kiyomizu, wpisanej na listę UNESCO. Z tarasu głównego pawilonu rozpościera się wspaniały widok na miasto. Zwiedzanie Pałacu Cesarskiego. Przejazd do ARASHIYAMA, spacer po niezwykle urokliwym, zabytkowym miasteczku położonym wśród wzgórz otaczających Kioto. Przejazd do NARA, o którym mówi się, że jest skarbnicą historyczną Japonii. W VIII w. miasto było stolicą Japonii i ostatnim przystankiem Jedwabnego Szlaku. Dzięki temu połączeniu ze światem Nara zostało ukształtowane pod wpływem chińskim i perskim. Zwiedzanie świątyni Todaiji, jednej z najważniejszych w kraju. Znajduje się tu jeden z największych posągów Buddy na świecie, który wyrzeźbiony jest z jednego drzewa. Następnie zwiedzanie parku, na którego terenie żyją setki danieli. Przejazd do hotelu w okolicy OSAKI. Zakwaterowanie, kolacja. Czas wolny na samodzielny spacer po jednej z najmodniejszych dzielnic – Namba. Pełna sklepów i restauracji chętnie odwiedzana jest przez turystów i mieszkańców miasta (przejazdy komunikacją miejską, bilety kupowane indywidualnie). Nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie, transfer na lotnisko. Przelot do Polski.


ŚWIADCZENIA:
9 noclegów: 8 w hotelach***: 2 w Tokio, 1 w Takayama2 w Kyoto, 1 w Hiroszimie, 2 w Osace; 1 w okolicy Parku Narodowego Hakone w ryokan (tradycyjny japoński zajazd), 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 9 śniadań, 9 kolacji, • przelot: Warszawa-Tokio, Osaka-Warszawa • przejazd komfortowym autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób), przejazdy pociągami zgodnie z programem, prom na Miyajima • serwis bagażowy • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW


UWAGI:

  1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 25 500 JPY (260 USD).
  2. Nie wszystkie karty płatnicze wydane poza Japonią są akceptowane w punktach usługowych i bankomatach.

zamknijKraj Wschodzącego SłońcaKraj Wschodzącego Słońca

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Kraj Wschodzącego Słońca

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj