Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Samarkanda

Zdaniem Itaka:

Opis oferty: Legendarne miasto Jedwabnego Szlaku zaprasza na przepiękną wędrówkę po miejscach jak z orientalnych baśni. Za panowania średniowiecznego władcy Tamerlana, zwanego także Timurem, Samarkanda stała się najpiękniejszym architektonicznie miastem Azji. Dzisiaj jest to muzeum pod gołym niebem!...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Itaka

Opis oferty: Legendarne miasto Jedwabnego Szlaku zaprasza na przepiękną wędrówkę po miejscach jak z orientalnych baśni. Za panowania średniowiecznego władcy Tamerlana, zwanego także Timurem, Samarkanda stała się najpiękniejszym architektonicznie miastem Azji. Dzisiaj jest to muzeum pod gołym niebem! Magiczna atmosfera tego miejsca pobudza wyobraźnię i inspiruje. Wszystkie legendy, wielka historia i orientalny czar tu objawiają się i skłaniają do refleksji o świecie, który przemija. Na każdym kroku czuje się osobę Timura, zdobywcy i tyrana o duszy artysty, i do tej pory w budowlach dominują turkus i błękit - ulubione barwy władcy. W programie krok po kroku Samarkanda odkrywa swoje tajemnice, a intensywne, znakomicie zaplanowane zwiedzanie i wizyty w najbardziej spektakularnych miejscach gwarantują mnóstwo wrażeń estetycznych i spotkań z egzotyczną kulturą.

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Taszkientu. Transfer do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SAMARKANDY, "Klejnotu Wschodu", miasta wpisanego na Listę UNESCO, którym zachwycał się sam Marco Polo. Spacer po placu Registan, który jest perłą uzbeckiej architektury. Plac uważany jest za najwspanialszy zespół architektoniczny Azji Środkowej. Otaczają go turkusowe budynki pokryte mozaikami, będące symbolem nie tylko samego miasta, ale całego Jedwabnego Szlaku. Przy placu można podziwiać wspaniałe budowle: medresy, świątynie, pałace i imponujące mauzoleum Timura. Zwiedzanie mauzoleum Gur-i Mir, miejsca ostatniego spoczynku Timura. Mauzoleum z 34-metrową kopułą jest repliką kopuły meczetu Umajjadów w Damaszku. Kopuła pokryta jest dachówkami w kolorze błękitu i turkusu, kolorach dominujących w zabudowie Starego Miasta. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem udział w spektaklu światła i dźwięku na placu Registan. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Urgut, miasteczka oddalonego o 40 km od Samarkandy. Wizyta na największym w regionie tradycyjnym bazarze, który słynie z lokalnego rzemiosła. Wspaniała okazja nie tylko do zrobienia zakupów, ale i do obserwacji codziennego życia i poznania tradycji handlowych, które w Uzbekistanie mają długą historię. Można tu znaleźć oryginalne przedmioty i pamiątki, m.in.: biżuterię, dywany, ceramikę, odzież lub odwiedzić tradycyjną herbaciarnię i poznać tutejszą kulturę picia tego szlachetnego napoju. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Samarkandy: nekropolia Szah-i Zinda będąca jednym z najcenniejszych zabytków miasta, zaliczana do cudów sztuki timurydzkiej. W rozległej nekropolii można zobaczyć piękne, bogato zdobione mauzolea ważnych osobistości z najbliższego otoczenia Timura - Muzeum Afrasiab znajdujące się przy stanowisku archeologicznym o tej samej nazwie, muzeum zasłynęło z malowideł ściennych odnalezionych podczas wykopalisk prowadzonych na terenie starożytnego miasta; grób uznawany za miejsce spoczynku proroka Daniela, którego szczątki, jak głosi legenda, miał sprowadzić do Samarkandy sam Timur; obserwatorium Uług Bega, które słynęło z wysokiego poziomu wiedzy astrologicznej; meczet Bibi Chanum, gdzie spoczywa żona Timura; bazar Siab. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w lokalnej wytwórni papieru, gdzie rzemieślnicy przy produkcji wykorzystują dawne tradycyjne metody. Właśnie w Samarkandzie, jako ważnym ośrodku rzemiosła i handlu, w VI w. powstała pierwsza w świecie arabskim wytwórnia papieru. Przejazd do Taszkientu. Zależnie od godziny wylotu transfer na lotnisko lub do hotelu.

6. DZIEŃ
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:
4 noclegi w hotelach***/****: 2 w Taszkiencie, 2 w Samarkandzie, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 4 śniadania; przelot; przejazdy klimatyzowanym vanem, mini-busem lub autokarem (zależnie od liczby osób); opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 65 USD, napiwki: ok. 3 USD/dzień.


UWAGI:

  1. Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Uzbekistanu. Potrzebne dokumenty należy dostarczyć pocztą kurierską na adres ITAKA, ul. Garibaldiego 4 lok.18, 04-078 Warszawa tel. 22 448 68 88 z dopiskiem WIZY najpóźniej na 21 dni przed wylotem do Uzbekistanu. Opłata za wizę turystyczną i pośrednictwo: 150 PLN/os.
  2. Zniżka za 1. dziecko do 18 lat: 200 PLN.

 

zamknijSamarkandaSamarkanda

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Samarkanda

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj