Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Azerbejdżan - Gruzja - Armenia Kaukaskie osobliwości 2012

Zdaniem Logos Travel:

Rodzaj oferta objazdowa Udogodnienia TERMINY10.05 – 26.05.2012 14.06 – 30.06.2012 09.08 – 25.08.2012*20.09 – 06.10.2012CENY: 4 350 PLN + 1 790 EURI rata:800 PLN płatne przy zapisieII rata:4 350 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)III rata: 1 790 EUR uczestnik zabiera ze sobąCENA ZAWIERA:...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Logos Travel

Rodzaj
oferta objazdowa

Udogodnienia


TERMINY10.05 – 26.05.2012 14.06 – 30.06.2012 09.08 – 25.08.2012*20.09 – 06.10.2012CENY: 4 350 PLN + 1 790 EURI rata:800 PLN płatne przy zapisieII rata:4 350 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)III rata: 1 790 EUR uczestnik zabiera ze sobąCENA ZAWIERA: wyzyw,przelot na trasie Warszawa - Baku, Erewań - Warszawa; zakwaterowanie w hotelach 3*( pok. 2-os.) , w Kutaisi i Mestii kwatery prywatne (łazienki na korytarzu); wyżywienie: Azerbejdżan śniadania i kolacje; Gruzja śniadania i kolacje oraz piknik dnia 9-ego; Armenia śniadania; transport mikrobusami/autobusami, jeepami; opiekę polskiego pilota-przewodnika; opiekę lokalnych przewodników; ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)CENA NIE ZAWIERA:biletów wstępu: 130 EUR; opłaty za wizę do Azerbejdżanu: ok. 60 EUR i Armenii 6 EUR; dopłaty do pokoju 1-os.: 300 EUR; zwyczajowych napiwków: 40 EUR* wysoki sezon – dopłata 400 PLN + 100 EUR


AZERBEJDŻAN – GRUZJA – ARMENIA Kaukaskie osobliwości

Dzień 1: Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Baku przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do stolicy Azerbejdżanu. Transfer do hotelu.
Dzień 2: Śniadanie. Przejazd do Gobustan. Podziwianie skalnych malowideł na otwartym powietrzu, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót do stolicy na zwiedzanie: wizyta na starym mieście, oglądanie niezwykłej panoramy Baku, przejście przez bramę Shemakha, zwiedzanie pałacu Szachów Szyrwanu, zwanego Perłą Starego Baku, wieży Dziewic. Kolacja w miejscowej restauracji, nocleg w hotelu.
Dzień 3: Śniadanie. Wyjazd z Baku w kierunku północno-zachodniej części Azerbejdżanu - gór Kaukazu. Pustynny krajobraz ustępuje tu miejsca gęsto zalesionym obszarom górskim. Po drodze wizyta w świątyni Diri Baba w Maraz oraz w meczecie Juma w Shemakha. Po przyjeździe do Szeki zwiedzanie Letniego Pałacu Królewskiego należącego niegdyś do Chanów Szeki, posiadającego niesamowite freski i witraże, Muzeum Szeki oraz w centrum wyrobów lokalnych rzemieślników. Kolacja w lokalnej restauracji, nocleg w hotelu.
Dzień 4: Śniadanie. Wizyta na miejscowym bazarze, możliwość zakupienia miejscowych wyrobów. Przejazd na granicę azerbejdżańsko-gruzińską. Po przekroczeniu granicy dalsza podróż do regionu Kachetii, znanego z produkcji słynnego gruzińskiego wina. Wizyta w typowym gruzińskim domostwie. Następnie przejazd do niedawno odnowionego miasteczka Signagi, z którego roztacza się niesamowity widok na dolinę Alzani i szczyty Wielkiego Kaukazu. Zwiedzanie Muzeum Krajoznawczego. Wizyta w lokalnej winiarni połączona z degustacją win. Zakwaterowanie. Kolacja, nocleg.
Dzień 5: Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Dawid Garedża – skalnego miasta (zespół kilkunastu klasztorów, dziesiątki kościołów, i setki kaplic oraz komnat skalnych, które powstawały od VI do XIII wieku). Zwiedzanie klasztoru Lavra oraz Udabno. Następnie przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji. Nocleg.
Dzień 6: Śniadanie. Zwiedzanie starego i nowego Tbilisi, zaczynając od kościoła Metechi, wizyta w synagodze, katedrze Sioni ( XI/XII w.) i kościele Anczischati ( V/VI w.). Odwiedzenie łaźni siarkowych. Następnie spacer przez stare miasto do meczetu i twierdzy Narikala. Po południu zwiedzanie skarbów Muzeum Narodowego, a następnie przechadzka główną ulicą Tbilisi - Aleją Szoty Rustaweliego. Kolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji. Nocleg w hotelu.
Dzień 7: Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy i religijnego centrum Gruzji – Mcchety. Zwiedzanie katedry Sweti Cchoweli (XI w.) i znajdującego się na górze ponad miastem kościoła Dżwari (VI/VII w.). Dalsza podróż do Kutaisi - krainy Złotego Runa, a teraz drugiego co do wielkości miasta w Gruzji. Zwiedzanie katedry Bagrati. Kolacja i nocleg w rodzinnym pensjonacie w Kutaisi.
Dzień 8: Od rana wizyta w klasztorze - akademii Gelati (XII w.). Opuszczamy Gruzję Wschodnią i pokonawszy pasmo Gor Lichi, przenosimy się do zachodniej części kraju, kierując się do Swanecji - niezwykłej krainy wież. Jedziemy przez Imeretię i Megrelię z postojem w Khaishi. Następnie ruszamy górską „drogą życia”, poruszając się doliną - a niekiedy głębokim kanionem - rzeki Enguri. Zmieniające się nieustannie wspaniałe widoki wynagradzają nam trudy podroży. Wieczorem przyjazd do Mestii - zabudowanej mnóstwem wież wioski, będącej stolicą regionu. Kolacja i nocleg w Mestii.
Dzień 9: Przejazd do Uszguli, średniowiecznej, najeżonej wieżami wioski położonej na wysokości 2400 m n.p.m. Po drodze krótkie zwiedzanie miasteczek Kala i Ipari. Czas na podziwianie zapierających dech w piersiach górskich krajobrazów, z wybijającym się wierzchołkiem góry Szchara (5201 m n.p.m.), będącej najwyższym szczytem Gruzji. Piknik. Spacer górską doliną, wizyta w kościele La Maria. Powrót do Mestii. Kolacja i nocleg.
Dzień 10: Rano wyjazd z górzystej Swanecji i przejazd niemal idealnie płaską Niziną Kolchidzką nad Morze Czarne do miejscowości Batumi. Po drodze wizyta w ogrodzie botanicznym w okolicy Batumi. Po przyjeździe zakwaterowanie, czas wolny na plażowanie, samodzielne spacery po najsławniejszym kurorcie w Gruzji. Nocleg w hotelu w Batumi.
Dzień 11: Po śniadaniu czas wolny na zakup pamiątek i przechadzki. Następnie zwiedzanie rzymskiej twierdzy Gonio z II w. n.e. – jednego z nielicznych zachowanych na świecie przykładów kompletnego rzymskiego obiektu obronnego. Po południu spacer po secesyjnym centrum miasta Batumi. Kolacja i nocleg.
Dzień 12: Śniadanie. Przejazd do Tbilisi. Po drodze zwiedzanie Gori – rodzinnego miasta Stalina - i tamtejszej wielopiętrowej starożytnej twierdzy. Wizyta w ruinach wykutego w skale miasta Upliscyche (2. tysiąclecie p.n.e.).Po przyjeździe do Tbilisi zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji połączona z pokazem tańca. Nocleg.
Dzień 13: Transfer na granice gruzińsko-armeńską. Po przekroczeniu granicy zwiedzanie średniowiecznego klasztoru Hagpat. Dalszy przejazd do Diliżan – kurortu górskiego, różniącego się zdecydowanie od reszty kraju pod względem przyrodniczym i krajobrazowym. Wizyta w klasztorze Hagarcin. Dalszy przejazd nad Jezioro Sewan, największe w kraju, położone na wysokości 1900 m n.p.m.. W lokalnej restauracji będziemy mieli okazje spróbować miejscowych ryb, a co odważniejsi będą mogli popływać w zimnych wodach jeziora. Zobaczymy klasztor Sewan. Kolacja i nocleg.
Dzień 14:
Po śniadaniu przejazd do Erewania. Po drodze wizyta w mieście Eczmiadzyn – duchowej stolicy Armenii i siedziby katolikosa. Zwiedzanie najważniejszej katedry i klasztornego muzeum oraz kościołów św. Hrispime (VII w.) oraz ruin katedry Zwartnoc (VII w.). Po przyjeździe do Erewania spacer po centrum. Na koniec dnia - wizyta w erewańskiej wytworni koniaków Ararat i degustacja trunków. Kolacja i Nocleg.
Dzień 15:
Przejazd do monastyru Chorwirap, gdzie według podań więziony był św. Grzegorz Oświęciciel. Roztacza się stąd piękny widok na jeden z symboli Armenii – górę Ararat, która obecnie znajduje się na terenie Turcji. Przejazd do klasztoru Norawank, wielkiego centrum religijno-kulturalnego, które znajduje się na końcu trudno dostępnej drogi, oferującej nam olśniewające widoki. Po drodze wizyta w fabryce win Areni, połączona z degustacją trunków. Powrót do Erewania. Kolacja, nocleg.
Dzień 16:
Przejazd do Garni, gdzie zachowała się ostatnia pogańska świątynia na Kaukazie. Występ chóru, spacer do kanionu rzeki Azat, gdzie podziwiać można gigantyczne organy bazaltowe. Wizyta w klasztorze Gerhard, wbudowanego w skały u podnóża Gór Gegamskich. Odwiedziny w lokalnym domostwie, gdzie można zapoznać się z tradycyjnym sposobem wypiekania lawaszu, czyli chleba ormiańskiego. Powrót do Erewania. Wieczorem pożegnalna kolacja w restauracji. Nocleg
Dzień 17:
Nocny transfer na lotnisko. Wylot do Polski z międzylądowaniem w jednym z europejskich portów lotniczych. Przylot do Warszawy.

TERMINY:
10.05 – 26.05.2012
14.06 – 30.06.2012
09.08 – 25.08.2012*
20.09 – 06.10.2012
* wysoki sezon – dopłata 400 PLN + 100 EUR

CENY: 4 350 PLN + 1 790 EUR
1 rata: 800 PLN płatne przy zapisie
2 rata: 4 350 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)
3 rata: 1 790 EUR uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA:
- przelot na trasie Warszawa - Baku, Erewań - Warszawa
- zakwaterowanie w hotelach 3*( pok. 2-os.) , w Kutaisi i Mestii kwatery prywatne (łazienki na korytarzu)
- wyżywienie; Azerbejdżan śniadania i kolacje; Gruzja śniadania i kolacje oraz piknik dnia 9-ego; Armenia śniadania
- transport mikrobusami/autobusami, jeepami
- opiekę polskiego pilota-przewodnika
- opiekę lokalnych przewodników
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA:
- biletów wstępu 130 EUR
- opłaty za wizę do Azerbejdżanu ok. 60 EUR i Armenii 6 EUR
- dopłaty do pokoju 1-os. 300 EUR
- zwyczajowych napiwków 40 EUR

zamknijAzerbejdżan - Gruzja - Armenia Kaukaskie osobliwości 2012Azerbejdżan - Gruzja - Armenia Kaukaskie osobliwości 2012

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Azerbejdżan - Gruzja - Armenia Kaukaskie osobliwości 2012

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj