Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Turkmenistan - Uzbekistan - Tadżykistan

Zdaniem Logos Travel:

Rodzaj oferta objazdowa Udogodnienia TERMINY 29.04 – 14.05.2012* 03.06 – 18.06.2012 12.08 – 27.08.2012*09.09 – 24.09.2012*CENY: 5 620 PLN + 1 940 USDI rata: 800 PLN płatne przy zapisieII rata:5 620 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)III rata: 1 940 USD płatne u kontrahenta na miejscu CE...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Logos Travel

Rodzaj
oferta objazdowa

Udogodnienia


TERMINY 29.04 – 14.05.2012* 03.06 – 18.06.2012 12.08 – 27.08.2012*09.09 – 24.09.2012*CENY: 5 620 PLN + 1 940 USDI rata: 800 PLN płatne przy zapisieII rata:5 620 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)III rata: 1 940 USD płatne u kontrahenta na miejscu CENA ZAWIERA: przelot Warszawa - Istambuł – Aszchabad, Duszanbe- Istambuł - Warszawa; zakwaterowanie: hotele 3*- 4* pokoje dwuosobowe z łazienkami; dnia 7-ego jurty wieloosobowe oraz w Sary Village kwatery prywatne; wyżywienie: śniadania i kolacje oraz obiady/pikniki według programu; transport autobusami i mikrobusami, nocny przejazd pociągiem na trasie: Urgencz - Buchara; opiekę polskiego pilota na całej trasie; opiekęanglojęzycznych przewodników na miejscu; ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR) CENA NIE ZAWIERA: opłat lotniskowych i biletów wstępów: 130 USD; opłat wizowych i tax do Uzbekistanu, Turkmenistanu i Tadżykistanu; ok. 250 USD; zwyczajowych napiwków: 50 USD; opłat za fotografowanie i filmowanie; dopłaty do pokoju 1-osobowego: 350 USD (za wyjątkiem noclegu w jurtach oraz w kwaterach prywatnych)* wysoki sezon – dopłata 670 PLN + 130 USD


Dzień 1: Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Istambułu. Przerwa tranzytowa. Wylot do Aszchabadu.
Dzień 2: Przylot do Aszchabadu. Transport do hotelu. Po śniadaniu zwiedzanie Aszchabadu (z j. perskiego - Miasto Miłości) – największego miasta Turkmenistanu. Przez wieki gościło ono kupców wędrujących w karawanach jedwabnym szlakiem dopóki Mongołowie doszczętnie nie zniszczyli miasta w XIII w. Wizyta na starym mieście i zwiedzanie Muzeum Historycznego, w którym znajdują się pozostałości dawnego imperium Partów sprzed ponad 2 tys. lat. Dalsze zwiedzanie atrakcji miasta: Łuku Neutralności, Parku Niepodległości, Pałacu Turkmendaszy – nazwanego tak na cześć prezydenta Turkmenistanu Saparmyrata Nyyazowa, który zaczął tytułować się Turkmenbaszy, czyli „przywódca Turkmenów”. Przejazd do stanowisk archeologicznych nieopodal Aszchabadu – Starej Nisy. Podziwianie zachowanych ruin starożytnego miasta Partów. Nocleg w hotelu.
Dzień 3: Po śniadaniu przejazd do „gazowych kraterów” w Derweze. Geolodzy w latach 70-tych podczas wykopalisk znaleźli tam złoża gazu, które zaczęto wydobywać. Jednak podłoże, na którym wybudowana była platforma wiertnicza zapadło się. Żeby uniknąć katastrofy i ujścia trujących gazów zdecydowano się wypalić gaz, który jednak pali się do dziś. Piknik. Podziwianie tzw. „wodnego” krateru ( na dnie którego możemy zobaczyć pewnego rodzaju masę w niesamowicie turkusowym odcieniu) i „glinianego’’ krateru. Kolacja i nocleg w namiotach.
Dzień 4: Rankiem wyjazd do Kunia - Urgencz ( ok. 280 km), jednego z najstarszych miast na terytorium Turkmenistanu i całej Środkowej Azji. Wizyta w mauzoleum Najmeddin Kubra ( XII- XIV w.), mauzoleum Turabek – Khanum z XIV w., które zostało odrestaurowane w latch 90-tych.; minaretu Kutlung Temir ( 60 metrów wysokości). Warto też obejrzeć mauzoleum Arslana II. Przejazd do Shavat przejścia granicznego z Uzbekistanem (110 km). Spotkanie z przewodnikiem uzbeckim. Przejazd do Chiwy (ok. 110 km) – niewielkiego miasta „jedwabnego szlaku”, leżącego w delcie rzeki Amu-Darii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.
Dzień 5: Otwarci na nowe wrażenia wyruszamy po śniadaniu na wędrówkę po mieście. Zwiedzanie starego miasta otoczonego XVI-wiecznymi murami obronnymi, w obrębie których znajduje się liczące 2,5 tys. lat stare miasto Ichan-Kala, (znajduje się na liście UNESCO). Odwiedziny w starej cytadeli Kunya-Ark i mauzoleum Pachlwan-Mahmud oraz meczecie Dżuma (X w.). Zwiedzamy także medresy Allskuli-Chana i Shirgazi-Khan oraz pałac Tasz Chauli. Obiad w jednej z lokalnych restauracji. Późnym wieczorem przejazd do Urgencz na dworzec kolejowy ( 30 km ). Nocny przejazd pociągiem do Buchary.
Dzień 6: Lekkie śniadanie. Przyjazd w godzinach przed południowych do Buchary. Spotkanie z miastem rozpoczyna się od zespołu architektonicznego Liabi Hauz (XVI/XVII w.) składającego się z największej w tej części Azji medresy Kukeldasz oraz medresy i meczetu Nadir Diwan Begi. Wizyta w pobliskich bliźniaczych medresach Uług Bega (XV w.) i Abdul Aziz Khana (XVII w.). Oglądanie z zewnątrz meczetu Bolo-Hauz, a następnie przejazd i zwiedzanie - Czaszma-Ajub (Źródła Hioba) oraz Mauzoleum Samanidów z X w., uznanego za „Perłę Orientu”. Okazja do zakupu pamiątek na bazarach. Podziwianie medresy Czor Minor (XIX w.) z jej czterema malowniczymi minaretami. Uroczysta kolacja w uzbeckim domostwie oraz nauka wykonania narodowej potrawy „pilav”. Nocleg.
Dzień 7: Po śniadaniu zwiedzanie cytadeli Ark, tysiącletniej rezydencji władców Buchary, a obecnie siedziby Muzeum Historyczno – Etnograficznego. Spacer na Plac Poi-Kalian, z minaretem z XII w., meczetem Kalian oraz medresą Miri Arab z XVI w. Wizyta w tradycyjnym domu kupieckim, odpoczynek i pokaz strojów uzbeckich. Następnie wycieczka w okolice Buchary do letniej rezydencji emirów, pałacu Mokhi-Khosa (4 km). Po południu przejazd do obozowiska na stepie. Po drodze wizyta w rodzinnym atelier ceramiki w Giżduvan (patronat UNESCO), słynącym z wielowiekowej tradycji i specjalnej ornamentyki łączącej wzory florystyczne z geometrycznymi. Odpoczynek przy herbacie i przejazd do Nuraty. Po przyjeździe do obozowiska zakwaterowanie w kilkuosobowych jurtach. Po kolacji, przy ognisku słuchanie pieśni akyna - kazachskiego pieśniarza ludowego. Nocleg.
Dzień 8: Wczesnym rankiem przejażdżka na wielbłądach po okolicy. Przejazd nad pobliskie jezioro Ajdarkul. Następnie wyruszamy w trasę do Samarkandy. Po drodze zwiedzanie Nuraty, małej miejscowości położonej u podnóża gór, znanej ze źródła o uzdrawiających właściwościach. Lunch w uzbeckim domostwie. Kontynuacja przejazdu do Samarkandy. Po przyjeździe kolacja. Nocleg.
Dzień 9: Całodniowe zwiedzanie stolicy imperium Timura z XIV/XV w. rozpoczyna się od najpiękniejszego zespołu architektonicznego Środkowej Azji: placu Registan z jego trzema medresami: Uług Bega i Szer Dor oraz Tilla Kori. Podziwianie wykopalisk i wizyta w muzeum ze słynnym freskiem z VII w. na wzgórzu Afrosiab. Zwiedzanie cennej nekropolii Shakhi-Zinda, tysiącletniego zespołu architektonicznego z najważniejszym grobowcem kuzyna Mahometa, uznawanego za ojca islamu w tej części Azji. Dalsze zwiedzanie zabytków starego miasta, które swój niezapomniany urok zyskało za panowania Uług Bega, wnuka Timura Wielkiego i astronoma, który wybudo-wał słynne obserwatorium – obecnie cały kompleks znajduje się na liście UNESCO. Kolejnym zabytkiem jest mauzoleum Gur Emir, miejsce spoczynku członków dynastii Timurydów, ze wspaniałą turkusową kopułą. Wizyta w studio jedwabiu połączona z prezentacją tradycyjnych wyrobów z jedwabiu i narodowych strojów. Kolacja. Nocleg w hotelu.
Dzień 10: Po śniadaniu wizyta w imponującym swymi rozmiarami meczecie Bibi Chanym, noszącym imię żony Timura oraz spacer po pobliskim bazarze Siab, zawsze pełnym życia i kolorów. Odwiedziny w fabryce papieru wyrabianego z jedwabiu. Po południu przejazd do Taszkentu. Po przyjeździe kolacja, nocleg.
Dzień 11: Pobudka, po śniadaniu wyruszamy za zwiedzanie Taszkentu. W starej części miasta zwiedzanie największej medresy wybudowanej w stylu niespotykanym dla krajów muzułmańskich, na zlecenie wezyra Kukeldasz. Odwiedziny w sercu miasta - na placu Imama. Zwiedzanie meczetu Tilla Shayh, medresy Barak Khana, która jest centrum administracyjnym mufti - oficjalnego przywódcy islamu oraz w mauzoleum słynnego filozofa i poety Islamu Kafal Sashiego. Przejazd do placu Niepodległości, zwiedzanie Teatru Opery i Baletu oraz placu Emira Timura. Po południu wyruszamy w kierunku przejścia granicznego z Tadżykistanem – „Oibek”. Po formalnościach wi-zowych przejazd do Chodżent (80 km), drugiego po Duszanbe miasta tego kraju. Kolacja. Nocleg w hotelu.
Dzień12: Zwiedzanie miasta, które rozwijało się wokół twierdzy wzniesionej przez Aleksandra Wielkiego. Zwiedzanie Muzeum Archeologicznego oraz murów obronnych. Odwiedziny na jednym z największych bazarów Azji Środkowej – Payshanba bazar. Następnie przejazd do niewielkiego miasteczka Sary Tag. Po drodze mijamy jezioro Iskandarkul - uznawane za jedną z największych atrakcji Tadżykistanu. Nazwa w języku tadżyckim oznacza Jezioro Aleksandra. Po przyjeździe zakwaterowanie w kwaterach prywatnych. Kolacja i nocleg.
Dzień 13: Czas na rekreację. Parogodzinny spacer brzegami rzeki Karakul – wokół której rozciągają się niezwykle malownicze widoki na pasma gór Fańskich. Piknik nad brzegiem rzeki. Powrót do miasteczka na kolację i nocleg.
Dzień 14: Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą do Duszanbe, stolicy Tadżykistanu (150 km.). Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 15: Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie pozostałości fortecy Gissar (35 km), siedziby emirów do początków XX w. zniszczonej przez Armię Czerwoną oraz sąsiedniej starej medresy, gdzie znajdują się ciekawe eksponaty związane z codziennym życiem Tadżyków. Powrót do stolicy i wizyta w regionalnym muzeum historii i sztuki antycznej, dobrze ilustrującym dziedzictwo kulturowe Tadżykistanu. Po drodze mijamy pomnik Ismaila Samanidy twórcy państwa Samanidów w X w. Ostatnie zakupy pamiątek na bazarze. Pożegnalna kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 16: Przejazd na lotnisko, wylot do Istambułu. Przerwa tranzytowa i dalszy lot do Polski. Przylot do Warszawy.

TERMINY:
29.04 – 14.05.2012*
03.06 – 18.06.2012
12.08 – 27.08.2012*
09.09 – 24.09.2012*
* wysoki sezon – dopłata 670 PLN + 130 USD

CENY
5 620 PLN + 1 940 USD
1 rata: 800 PLN płatne przy zapisie
2 rata: 5 620 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)
3 rata: 1 940 USD płatne u kontrahenta na miejscu

CENA ZAWIERA:
- przelot Warszawa - Istambuł – Aszchabad, Duszanbe- Istambuł - Warszawa
- zakwaterowanie hotele 3*- 4* pokoje dwuosobowe z łazienkami; dnia 7-ego jurty wieloosobowe oraz w Sary Village kwatery prywatne
- wyżywienie śniadania i kolacje oraz obiady/pikniki według programu
- transport autobusami i mikrobusami, nocny przejazd pociągiem na trasie Urgencz - Buchara
- opiekę polskiego pilota na całej trasie
- opiekę anglojęzycznych przewodników na miejscu
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)
CENA NIE ZAWIERA:
- opłat lotniskowych i biletów wstępów 130 USD
- opłat wizowych i tax do Uzbekistanu, Turkmenistanu i Tadżykistanu ok. 250 USD
- zwyczajowych napiwków 50 USD
- opłat za fotografowanie i filmowanie
- dopłaty do pokoju 1-osobowego 350 USD (za wyjątkiem noclegu w jurtach oraz w kwaterach prywatnych)

zamknijTurkmenistan - Uzbekistan - TadżykistanTurkmenistan - Uzbekistan - Tadżykistan

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Turkmenistan - Uzbekistan - Tadżykistan

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj