Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Albania Czarnogóra Foto Tour

Zdaniem LogosTour:

ALBANIA - CZARNOGÓRA 2019 Fototour: Dzień 1: TIRANA - KRUJE (Albania) Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Przelot do Tirany. Przejazd do malowniczo położonej na wzgórzu miejscowości Kruje (Kruja), historycznej stolicy Albanii. Plener fotograficzny wśród oryginalnej a...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
28.09.20198 dniSamolotWarszawa × 2
PAXDBL (PAXDBL_A2)
zgodnie z ofertą (ZO)
3995 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 28.09.2019 - TIA (TIA), 28.09.2019
Przylot:
TIA (TIA), 06.10.2019 - WAW (WAW), 06.10.2019
Zakwaterowanie:
PAXDBL (PAXDBL_A2)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour


ALBANIA - CZARNOGÓRA 2019
Fototour:


Dzień 1:
TIRANA - KRUJE (Albania)
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Przelot do Tirany. Przejazd do malowniczo położonej na wzgórzu miejscowości Kruje (Kruja), historycznej stolicy Albanii. Plener fotograficzny wśród oryginalnej albańskiej architektury i na tradycyjnym targu. U podnóża warowni znajduje się meczet oraz stary osmański bazar. Można tu kupić unikatowe, ręcznie tkane dywany, kobierce i serwety.

Dzień 2:
KRUJE - JEZIORO KOMAN - SHKODER
Przejazd nad jezioro Koman, nazywane albańskimi fiordami. Efektowny plener fotograficzny z pokładu statku - tematem są przeglądające się w opalizująco zielonej wodzie strome wzgórza. Krajobraz dopełniają widoczne na dalszym planie wysokie góry. Przejazd do Shkoder (Szkodra), nad którym dominuje rozległa XIII-wieczna twierdza Kalaja Rozafa z cudnym widokiem na Jezioro Szkoderskie. Czas na zdjęcia.

Dzień 3:
KOTOR (Czarnogóra)
Przekroczenie granicy z Czarnogórą. Przejazd do Kotoru, jednego z najbardziej urokliwych miast na bałkańskim wybrzeżu. Miasto położone jest zjawiskowo nad wąską Zatoką Kotorską (Boka Kotorska), która do złudzenia przypomina krajobraz norweskich fiordów. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie. Miasto zachowało swój średniowieczny charakter. Otoczone potężnymi murami pełne jest wąskich, krętych uliczek i nieregularnych placów zabudowanych białymi domami z miejscowego kamienia. Ich dachy w kolorze ochry pięknie współgrają z błękitem wody i zielenią masywu Lovcen. W mieście zachowało się wiele pałaców i świątyń, w tym cerkiew Matki Boskiej od Zdrowia z początku XVI w. Plener wśród krętych uliczek Starego Miasta. Fotografowanie kotorskiej starówki z poziomu ulicy oraz z wysokości ponad 250 m z twierdzy św. Jana.

Dzień 4:
BUDVA (Czarnogóra)
Przejazd do Budvy położonej na wysuniętym w morze cyplu. Spacer z aparatem przez liczące prawie 2500 lat Stare Miasto. Z nadmorskiej twierdzy rozpościera się wspaniały widok na czarnogórski półwysep Sveti Stefan, zwany miniaturowym Dubrownikiem, będący dziś ekskluzywnym ośrodkiem hotelowym. Kamienne domki z czerwonymi dachami, skaliste wybrzeże i granatowe morze są niezwykle fotogeniczne. Miasto otaczają mury obronne, przy których wznosi się najstarszy zabytek - kościół Santa Marija in Punta z cudownym obrazem "Madonna de Punta".

Dzień 5:
BUDVA - STARY BAR - TIRANA
Fotografowanie urokliwego miasta Stary Bar. W architekturze tego starożytnego miasta spotykają się wpływy wszystkich kultur rządzących miastem w ciągu tysiącleci. Znaleźć tu można rzymskie zdobienia, czarnogórskie pałace, tureckie łaźnie oraz włoskie detale. Od czasu trzęsienia ziemi w 1979 r. miasto jest opuszczone, ale jego ruiny i tak robią ogromne wrażenie. Powrót do Albanii. Przejazd do Tirany. Objazd miasta. Na trasie najważniejsze miejsca stolicy Albanii, w tym plac Skanderbega z meczetem Ethem Beja i wieżą zegarową oraz piramida Hodży. Spacer przez dawną dzielnicę prominentów z domem Envera Hodży, dyktatora Albanii. Wjazd kolejką kabinową na wysokość 300 m n.p.m., skąd rozciąga się spektakularny widok na Tiranę i okolicę.

Dzień 6:
ARDENICE - APOLLONIA - WLORA
Przejazd do miejscowości Ardenice, gdzie znajduje się XIII-wieczny klasztor, zbudowany z kremowego kamienia z pięknymi krużgankami i złoconym ikonostasem, a następnie do parku archeologicznego Apollonia - ruin starożytnego miasta o tej samej nazwie. W sąsiedztwie znajduje się pełen uroku średniowieczny monastyr. Czas na zdjęcia. Dalszy przejazd na południe do miejscowości Wlora (Vlore) położonej na styku dwóch mórz - Adriatyckiego oraz Jońskiego. Zachód słońca na plaży.

Dzień 7:
PRZEŁĘCZ LLOGARASE - BUTRINT - SARANDA
Przejazd w kierunku Parku Narodowego Llogarase na położoną 1000 m n.p.m. przełęcz Llogarase, z której roztaczają się bajkowe widoki na wybrzeże. Powrót nad morze. Przejazd wzdłuż wybrzeża nad zatokę Porto Palermo. Plener na słynnym zamku Ali Paszy, który wspaniale prezentuje się na tle morza i opadających stromo do wody gór Llogarase. Przejazd do Butrintu zwanego Bałkańskimi Pompejami. Zdjęcia wśród ruin starożytnego miasta. Na szczególną uwagę zasługują amfiteatr z III w. p.n.e., pozostałości rzymskich łaźni, agora, świątynie Asklepiosa i Minerwy oraz aleja ceremonialna. Przejazd drogą wzdłuż jednego z najpiękniejszych europejskich wybrzeży do Sarandy, będącej najpopularniejszym nadmorskim kurortem Albanii, położonym nad Morzem Jońskim, vis-Ă -vis greckiej wyspy Korfu. Fotografowanie wybrzeża z wysokości fortecy Kalaja e Lekuresit.

Dzień 8:
SARANDA - GJIROKASTER - BERAT
Przejazd do Gjirokaster. Po drodze fotostop przy Błękitnym Oku, które jest przyrodniczym fenomenem wciąż stanowiącym zagadkę dla naukowców. Rajskie źródło o ciemniejszej, niemal granatowej barwie w środku i jaśniejszych brzegach, przypomina tęczówkę oka i jest niezwykle wdzięcznym tematem dla fotografii. Następnie zwiedzanie i fotografowanie Gjirokasteru, zwanego Miastem Srebrnych Dachów. Jest jednym z dwóch albańskich miast muzeów. Plener w XIII-wiecznej cytadeli, z której roztacza się niecodzienny widok na zabytkowe centrum z typowymi dla Bałkanów warownymi domami (tzw. kule), których dachy srebrzą się pokryte szarymi kamiennymi dachówkami. Przejazd do Beratu. Zwiedzanie i fotografowanie drugiego z miast muzeów, jednego z najstarszych i najciekawszych w Albanii, nazywanego Miastem Tysiąca Okien ze względu na swoją specyficzną osmańską architekturę. Plener w zbudowanym na wzgórzu zamku, w obrębie którego znajdują się cenne bizantyjskie cerkwie i osmańskie meczety.

Dzień 9:
BERAT - TIRANA
Przejazd do Tirany. Wylot i przylot do Polski.

I RATA:
800 PLN - płatna przy zapisie

II RATA:
płatna na 35 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej lub tanimi liniami,
* przejazdy autokarem/mini busem (w zależności od wielkości grupy),
* 8 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 400 PLN,
* 8 śniadań,
* opiekę polskiego pilota,
* opiekę lokalnego przewodnika,
* opiekę instruktora fotografii (zajęcia w terenie oraz zajęcia teoretyczne w hotelu),
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

UWAGA !:
* Na bilety wstępu oraz napiwki dla lokalnych przewodników należy zabrać ok. 45 EUR.
* Brak jest minimalnych wymagań sprzętowych. Sugerujemy zabranie aparatu z wymienną optyką, ale nie jest to niezbędne.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy:
28.09 - 06.10.2019, 3990.00 PLN

zamknijAlbania Czarnogóra Foto TourAlbania Czarnogóra Foto Tour

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Albania Czarnogóra Foto Tour

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj