Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Birma Tajlandia Laos 20

Zdaniem LogosTour:

BIRMA - TAJLANDIA - LAOS 2020: Dzień 1: DUBAJ Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Dubaju. Transfer do hotelu. Nocleg w Dubaju. Dzień 2: RANGUN (Birma) Rano wylot do Birmy. Przylot do Rangunu. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem przejazd do liczącej...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour


BIRMA - TAJLANDIA - LAOS 2020:

Dzień 1:
DUBAJ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Dubaju. Transfer do hotelu. Nocleg w Dubaju.

Dzień 2:
RANGUN (Birma)
Rano wylot do Birmy. Przylot do Rangunu. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem przejazd do liczącej 2500 lat pagody Shwedagon, najważniejszej świątyni w Birmie, pokrytej złotem oraz diamentami; można tu zobaczyć mnichów w tradycyjnych czerwonych szatach oraz miejscowych pielgrzymów polewających wodą 8 posągów Buddy, które symbolizują 8 birmańskich dni tygodnia. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 3:
RANGUN - PAGAN
Poranny przelot do Paganu (ang. Bagan). Wizyta na gwarnym rynku w Paganie, gdzie sprzedawane są lokalne wyroby rzemieślnicze oraz produkty spożywcze. Zwiedzanie arcydzieł architektonicznych starożytnego miasta oraz najważniejszych pagód i świątyń. Wizyta w pagodzie Shwezigon, zbudowanej ponad tysiąc lat temu przez króla Anawrahtę. Zwiedzanie Anandy - najbardziej okazałej świątyni w Paganie oraz pagody Htilominlo. Po południu wizyta w warsztacie laki, żywicy używanej w tutejszej sztuce zdobniczej, poznanie tradycyjnych metod tworzenia przedmiotów artystycznych. Zwiedzanie świątyni Manuha i podziwianie zachodu słońca ponad setkami pagód. Wieczorem kolacja i tradycyjne birmańskie przedstawienie kukiełkowe.

Dzień 4:
PAGAN
O wschodzie słońca przelot balonem nad tysiącami pogód starożytnego miasta Pagan (opcja fakultatywna, 295 USD/osoba - wymagane zgłoszenia w biurze, najpóźniej 35 dni przed wyjazdem). Trwający 45 minut lot jest niezapomnianym przeżyciem - widok z lotu ptaka na rozległą, wypełnioną starożytnymi świątyniami równinę Paganu, rzekę Irawadi oraz pasmo Gór Arakańskich. Powrót do hotelu na śniadanie ok. godziny 8.00 rano. Zwiedzanie wiosek wokół Paganu, w których można zaobserwować codzienne życie mieszkańców Birmy. Spacer wśród skromnych gospodarstw daje możliwość poznania lokalnych zwyczajów. Przyjaźni i ciekawi świata Birmańczycy często zapraszają turystów do swoich domów i chętnie rozmawiają o swojej kulturze i sposobie życia. Wizyta w pagodach Dhammayazika oraz Dhammayangyi. Po południu przejazd bryczką konną po polnych drogach wśród starożytnych świątyń i pagód do przystani na rzece Irawadi. O zachodzie słońca rejs tradycyjną, drewnianą łodzią wzdłuż rzeki Irawadi z malowniczymi krajobrazami pagód w świetle zachodzącego słońca. Kolacja.

Dzień 5:
PAGAN - GÓRA POPA - JEZIORO INLE
Przejazd nad Jezioro Inle. Po drodze zwiedzanie okrytej czcią góry Popa oraz znajdującego się na jej szczycie klasztoru. Od przeszło 700 lat góra Popa odgrywa szczególną rolę w historii, religii i kulturze Birmy. Klasztor, do którego prowadzi 777 stopni, poświęcony jest kultowi 37 Natów; animistycznych duchów. Popa jest doskonałym przykładem, gdzie buddyzm miesza się z pierwotnymi religiami wyznawanymi na tych terenach. Podczas dalszego przejazdu można zaobserwować rolników wspinających się na palmy i zbierających z nich sok wykorzystywany do produkcji cukru. Obiad w okolicach góry Popa. Postoj na jednej z farm, gdzie można poznać lokalne sposoby destylacji i wyrobu whisky oraz innych lokalnych produktów z soku palmowego. Przejazd nad Jezioro Inle.

Dzień 6:
JEZIORO INLE
Całodzienne zwiedzanie łódką długiego na 22 km i szerokiego na 11 km jeziora, które jest centrum kultury Intha, ludu, który do perfekcji opanował niezwykłą technikę wiosłowania nogami. Podziwianie zbudowanych na jeziorze wiosek na palach, pływających ogrodów i farm, przytwierdzonych do dna bambusowymi tyczkami. Zwiedzanie pagody Phaung Daw Oo, najświętszego miejsca kultu religijnego w stanie Szan, z pięcioma pokrytymi złotem wizerunkami Buddy, które co roku są obwożone w pozłacanej barce po wszystkich wioskach wokół jeziora. Obiad. Wizyta w osadach, w których można spotkać ludzi trudniących się rzemiosłem i przyjrzeć się tradycyjnym metodom tkania jedwabiu, żłobieniu łodzi czy produkcji tutejszych cygar. Zwiedzanie położonego na jeziorze klasztoru Nga Phe Kyaung, znanego z antycznych rzeźb Buddy. Malowniczy zachód słońca na środku jeziora.

Dzień 7:
JEZIORO INLE - INDEIN
Poranna wizyta na wędrownym targu, odbywającym się każdego dnia w innej wiosce na brzegach jeziora. Poranny targ przyciąga nie tylko mieszkańców wiosek na palach, ale także tubylców z okolicznych terenów i jest doskonałą okazją do spotkania ubranych w tradycyjne stroje ludów zamieszkujących pobliskie wzgórza. Po południu przepłyniecie łódką na zachodni brzeg jeziora, gdzie znajduje się sanktuarium Indein z tysiącami stup wtulonymi w pobliskie wzgórza, otoczone przez okoliczne wioski ludu Pa-O. Obiad. Po południu przejazd do położonej na wzgórzu winiarni Red Mountain, skąd można podziwiać zachód słońca na tle jeziora Inle oraz pobliskich gór, delektując się czterema lokalnie produkowanymi rodzajami wina.

Dzień 8:
JEZIORO INLE - TACHILEIK - CHIANG KHONG (Tajlandia)
Poranna wizyta w klasztorze Shwe Yan Pyay położonym w pobliżu Jeziora Inle, słynnym z owalnych okien, szklanej mozaiki oraz tysięcy bliźniaczych posążków buddy, każdy w osobnej grocie. Wczesnym popołudniem przelot do Tachileik, a następnie przejazd do granicy z Tajlandią. Po przejściu kontroli paszportowej przejazd przez tajskie dżungle do styku trzech granic; Birmy, Tajlandii i Laosu. Wjazd na wzgórze, z którego rozpościera się widok na Mekong oraz pobliską Birmę i Laos. Zwiedzanie muzeum historii opium, które jeszcze do niedawna stanowiło główne źródło utrzymania ludności zamieszkującej Złoty Trójkąt. Przejazd do hotelu znajdującego się nad samym brzegiem Mekongu. Podczas kolacji w kurorcie podziwianie etnicznego przedstawienia plemienia Hmong.

Dzień 9:
CHIANG KHONG - PAKBENG (Laos)
Przejazd do pobliskiego przejścia granicznego z Laosem. Całodzienny rejs statkiem po rzece Mekong do Pakbeng. Obiad na pokładzie. Od wieków rzeka Mekong, wzdłuż której ulokowanych jest wiele z najważniejszych miast i zabytków w kraju, odgrywała ważną rolę jako główny szlak komunikacyjny dla mieszkańców północnego Laosu. Rejs daje jedyną w swoim rodzaju możliwość poznania kraju z innej perspektywy. Po drodze malownicze krajobrazy, bujna dżungla oraz liczne wioski, których mieszkańcy żyją w pełnej symbiozie z rzeką. Wizyta w wiosce położonej na brzegu rzeki. Możliwość poznania kultury i zwyczajów jej mieszkańców. Po południu przybycie do Pakbeng.

Dzień 10:
PAKBENG - OUDOMXAY
Przejazd do Oudomxay. Po drodze zachwycające krajobrazy, wzgórza, liczne jeziora, pola ryżowe oraz tradycyjne bambusowe wioski. Wizyta w jednej z etnicznych osad, w której można zaobserwować ubranych w tradycyjne stroje mieszkańców podczas ich codziennych, rutynowych zajęć. Postój w Muang Xay i zwiedzanie położonej na wzgórzu stupy Phou That pochodzącej z XIV wieku, z którą sąsiaduje posąg Buddy. Obiad. Zakwaterowanie w ekologicznym kurorcie, usytuowanym nad potokiem w samym sercu parku krajobrazowego. Odpoczynek przy basenie.

Dzień 11:
OUDOMXAY
Poranna wizyta na gwarnym, lokalnym rynku wypełnionym licznymi produktami rzemieślniczymi i spożywczymi. Całodzienne zwiedzanie (samochodem terenowym) etnicznych osad plemion Akha, Ikos, Khmu oraz Hmong, do których prowadzą jedynie nieutwardzone, kręte drogi. Plemię Akha wyróżnia się odmiennym ubiorem, językiem, a także sposobem budowania domostw. Lud Khmu to pierwsza grupa, która zasiedliła terytorium obecnego północnego Laosu setki lat przed przybyciem innych plemion. Członkowie tego ludu budują domy wzdłuż osi wschód-zachód, aby uzyskać przychylność duchów słońca. Obiad w formie pikniku w jednej z osad.

Dzień 12:
OUDOMXAY - LUANG PRABANG
Przejazd w kierunku jaskiń Ban Pak Ou, które są miejscem kultu. Większość wiosek po drodze zamieszkanych jest przez plemię Hmong, które wyróżnia się swoim kolorowym, tradycyjnym ubiorem oraz domostwami budowanymi na palach. Przeprawa łodzią przez rzekę Mekong. Podziwianie tysięcy pozłacanych posągów Buddy, usytuowanych w dwóch jaskiniach wyrzeźbionych w wysokim wapiennym klifie. Dalsza podróż do Luang Prabang. Obiad. Dla chętnych wejście na wzgórze Phousi, skąd można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na zabytkowe miasto, zieloną dżunglę oraz rzeki Kane i Mekong w promieniach zachodzącego słońca. Następnie spacer przez tętniący życiem targ nocny, na który codziennie przybywają mieszkańcy z pobliskich osad i wiosek.

Dzień 13:
LUANG PRABANG
Zwiedzanie starożytnej stolicy północnego Laosu, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Luang Prabang, które do dziś zachowało swój dawny urok z czasów francuskiej kolonizacji, z ponad 30 pozłacanymi świątyniami uważany jest za religijną stolicę kraju. Wizyta w byłym Pałacu Królewskim, zamienionym po upadku monarchii w 1975 roku na Muzeum Narodowe. Można w nim podziwiać dobrze zachowane komnaty królewskie oraz kolekcję przedmiotów i dzieł sztuki należących do rodziny królewskiej, jak również święty, złoty posąg "Prabang", od którego pochodzi nazwa miasta. Zwiedzanie Vat Mai, dawnej świątyni królewskiej oraz Vat Xieng Thong, jednej z najpiękniejszych świątyń w Laosie ozdobionej ręcznie wykonaną mozaiką. Po obiedzie przejazd do zapierających dech w piersiach wodospadów Kuang Si, gdzie turkusowe wodospady i jeziora przeplatają się z naturalnymi formacjami wapiennymi. Możliwość kąpieli pod jednym z wodospadów wpadających do płytkiego jeziora, usytuowanych w przepięknej, sielankowej scenerii. Przejście przez las tekowy do schroniska, gdzie można zobaczyć zagrożone wyginięciem niedźwiedzie himalajskie, żywiące się głównie pokarmem roślinnym.

Dzień 14:
LUANG PRABANG - DUBAJ
O świcie możliwość obserwacji jak mnisi, niosący metalowe miski, spacerują wśród wąskich alejek, pomiędzy budynkami z czasów francuskiej kolonizacji, zbierając jałmużnę od wiernych i udzielają im błogosławieństwa. Następnie wizyta na targu, na którym mieszkańcy zaopatrują się w żywność. Obiad. Czas wolny. Przejazd na lotnisko i wylot z Luang Prabang do Bangkoku, a następnie do Dubaju.

Dzień 15:
Wylot z Dubaju do Polski. Przylot do Warszawy.

I RATA:
2000 PLN - płatna przy zapisie

II RATA:
płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przeloty wewnętrzne,
* przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
* 13 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 2350 PLN,
* 13 śniadań, 9 obiadów, 4 kolacje - w tym

- kolację z przedstawieniem kukiełkowym w Paganie,

- kolację z przedstawieniem plemienia Hmong,


* degustację 4 lokalnie produkowanych win w winiarni nad Jeziorem Inle,
* bryczki konne w Paganie,
* łodzie w Paganie, na jeziorze Inle, w Indein,
* całodzienny rejs po Mekongu z Chiang Kong do Pakbeng,
* przeprawę łodzią przez Mekong do jaskiń Pak Ou,
* przejazd samochodami terenowymi do wiosek mniejszości etnicznych w Oudomxay,
* opiekę polskiego pilota,
* usługi lokalnych przewodników,
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !:
* Przy wpłacie II raty należy dostarczyć do biura skan paszportu (strona ze zdjęciem w kolorze), skan zdjęcia (en face, 3,8 cm x 4,6 cm w formacie JPG) oraz opłatę za wizę do Birmy 200 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN. Do Laosu potrzebne są wizy, które otrzymuje się przy przekraczaniu granicy. Należy zabrać ze sobą 1 zdjęcie.

Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki oraz posiadać min. 3 strony wolne.
* Na bilety wstępu oraz wizę do Laosu należy przeznaczyć ok. 220 USD.
* Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
* Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 60 USD.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy:
25.01 - 08.02.2020, 11900.00 PLN
10.02 - 24.02.2020, 11900.00 PLN
03.03 - 17.03.2020, 11900.00 PLN

zamknijBirma Tajlandia Laos 20Birma Tajlandia Laos 20

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Birma Tajlandia Laos 20

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj