Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Chile (pustynia Atakama Wyspa Wielkanocna) Argentyna (ziemia Ognista)20

Zdaniem LogosTour:

CHILE (pustynia Atakama i Wyspa Wielkanocna) - ARGENTYNA (Ziemia Ognista) 2020: Dzień 1: Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Chile. Dzień 2: SANTIAGO DE CHILE (Chile) Przylot do Santiago de Chile, transfer do hotelu. Spacer po mieście. Gówna ulica - Avenida ...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour


CHILE (pustynia Atakama i Wyspa Wielkanocna) - ARGENTYNA (Ziemia Ognista) 2020:

Dzień 1:
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Chile.

Dzień 2:
SANTIAGO DE CHILE (Chile)
Przylot do Santiago de Chile, transfer do hotelu. Spacer po mieście. Gówna ulica - Avenida Bernardo ONULLHiggins, Palacio de La Moneda, plac Konstytucji, główny pasaż Ahumada. Spacer po gwarnym i pełnym artystów Plaza de Armas, katedra, najstarszy kolonialny budynek Casa Colorada (z zewnątrz). Przejazd na romantyczne wzgórze Santa LucĂ­a, spacer po otaczającym je parku i wejście na skałę z piękną szeroką panoramą miasta. Powrót do hotelu wzdłuż głównej arterii Alameda, wizyta w kościele San Francisco, najstarszym w mieście. Kolacja w hotelu.

Dzień 3:
CALAMA - SAN PEDRO DE ATACAMA
Przelot do Calamy. Następnie przejazd wśród księżycowych krajobrazów pustyni Atakama przez Góry Domeyki. Po drodze postój przy pozostałościach skalnej twierdzy Pukara de Quitor. Po południu zwiedzanie miasteczka San Pedro de Atacama, położonego u stóp majestatycznego wulkanu Licancabur. Możliwość zakupu wyrobów miejscowego rzemiosła na lokalnym targu. Przejazd do Doliny Śmierci z grotami solnymi i efektownymi formami skalnymi. Zachód słońca na pustyni w urzekającej scenerii zmieniających się barw Doliny Księżycowej. Przejazd do hotelu, kolacja.

Dzień 4:
PUSTYNIA ATAKAMA
Całodzienna wycieczka w otoczeniu wulkanów i księżycowych krajobrazów do słynnego solniska Salar de Atacama. Przejazd rozległym, płaskim, spękanym od soli płaskowyżem tej najbardziej suchej pustyni świata do małego jeziorka, laguny Chaxa, którą zamieszkują stada różowych flamingów. Następnie przeprawa przez góry do błękitnych jezior Miscanti i Miniques. Przejazd do Socaire, nazywanego tarasem widokowym na Salar de Atacama. Obiad. Późnym popołudniem powrót do San Pedro de Atacama przez typowe pustynne miasteczko Toconao. Kolacja.

Dzień 5:
CASPANA - CHIU-CHIU - SANTIAGO DE CHILE
Wczesnym rankiem wyjazd na słynne pole gejzerów Tatio, które stają się aktywne o świcie, kiedy promienie słońca zaczynają ogrzewać zamarzniętą ziemię. Śniadanie na łonie natury, w otoczeniu buchających parą gejzerów. Czas na kąpiel w gorących źródłach. Przejazd przez góry wśród pięknych widoków i pojawiających się często stad wikunii, guanako, lisów i wielu gatunków ptaków. Dojazd do pięknie położonej w oazie nad strumieniem wioski Caspana. Następnie postój nad malowniczym Laguna del Inca. Przejazd do wioski Chiu-Chiu, w której znajduje się jeden z najstarszych kościołów kolonialnych Chile. Wylot z Calamy do Santiago de Chile. Transfer do hotelu. Kolacja.

Dzień 6:
RAPA NUI (Wyspa Wielkanocna)
Przelot na Wyspę Wielkanocną, czyli Rapa Nui. Po południu wizyta w muzeum antropologicznym oraz w obrzędowej wiosce Orongo, gdzie znajdują się dawne, kamienne domy oraz petroglify związane z kultem Człowieka-Ptaka. Spacer brzegiem krateru wulkanu Rano Kau z widokiem na znajdujące się w nim malownicze jezioro oraz na ocean i iglicę Motu Nui wyspy Człowieka-Ptaka. Kolacja w centrum Hanga Roa, spacer brzegiem oceanu do miejsca, skąd można podziwiać piękny zachód słońca.

Dzień 7:
RAPA NUI
Całodzienny objazd tajemniczej Rapa Nui. Zwiedzanie najważniejszych platform z posągami i słynnego kamieniołomu Rano Raraku, w którym wykuwano kamienne kolosy i skąd wędrowały one na miejsce przeznaczenia. Wejście na krater i piknik u stóp góry. Przejazd do największej platformy Ahu Tongariki. Wypoczynek przy posągach Ahu Nau Nau na piaszczystej plaży Anakena. Możliwość kąpieli w Pacyfiku. Powrót do hotelu, odpoczynek. Wieczorem kolacja, a następnie w miarę możliwości dla chętnych pokaz tradycyjnych tańców polinezyjskich w wykonaniu zespołu złożonego z potomków dawnych mieszkańców Wyspy Wielkanocnej (ok. 30 USD).

Dzień 8:
RAPA NUI - SANTIAGO DE CHILE
Obiad. Przelot do Santiago de Chile. Transfer do hotelu.

Dzień 9:
PUNTA ARENAS - CIEŚNINA MAGELLANA - PUERTO NATALES
Transfer na lotnisko. Przelot do Punta Arenas, najbardziej na południe wysuniętego miasta kontynentalnej części Ameryki Południowej. Ta stolica chilijskiej Patagonii leży nad Cieśniną Magellana. Liczne XIX-wieczne pałace, hotele i banki, projektowane przez znanych europejskich architektów są świadectwem dawnego bogactwa tego miejsca. Postój na głównym placu miasta Plaza de Armas, gdzie stoi pomnik Ferdynanda Magellana, katedra, zabytkowy pałac Sary Brown. Wjazd na wzgórze krzyża (Mirador Cerro De La Cruz), z którego rozciąga się widok na miasto, Cieśninę Magellana i Ziemię Ognistą. Przejazd przez patagońskie stepy do Puerto Natales. Kolacja.

Dzień 10:
P.N. TORRES DEL PAINE
Zwiedzanie Parku Narodowego Torres del Paine. Całodzienna wycieczka piękną trasą widokową przez park narodowy. Po drodze postoje m.in. przy wodospadzie Cascada del Rio Paine, nad malowniczymi jeziorami Nordenskjold i Pehoe, przy wodospadzie Salto Grande z urzekającym widokiem na wspaniałe szczyty Cordillera de Paine. Posiłek na łonie natury. Spacer pod lodowiec Grey nad powstałe z topniejących lodów jezioro pełne pływających gór lodowych. Powrót do Puerto Natales. Kolacja.

Dzień 11:
EL CALAFATE (Argentyna)
Przejazd do El Calafate przez patagońskie stepy. Po drodze spotkać można wielbłądowate guanako, strusie nandu, szare lisy i kondory. Postój przy punkcie widokowym, skąd widać rozległe równiny, jezioro Argentino, rzekę Santa Cruz i w oddali pasmo wysokich, skalistych Andów. Okolice El Calafate to rejon położony w południowo-zachodniej Patagonii, gdzie u podnóża Andów rozwinęły się potężne lodowce. Czoła niektórych z nich nie cofają się, mimo postępującego ocieplenia klimatu. Najbardziej znany to położony na terenie Parku Narodowego Los Glaciares Perito Moreno przyciągający podróżników z całego świata. Widok na fascynujące widowisko cielenia się lodowca, kiedy wielotonowe bloki lodu odłamują się z hukiem od jego czoła i spadają do wód jeziora. Możliwość oglądania lodowca z wielu stron. Zakwaterowanie, kolacja.

Dzień 12:
EL CALAFATE - USHUAIA
Rano czas wolny. Transfer na lotnisko i przelot do Ushuaia, miasta położonego najdalej na południu na kuli ziemskiej. Zwiedzanie Museo Maritimo y del Presidio, które mieści się w dawnym więzieniu. Kolacja.

Dzień 13:
USHUAIA - P.N. ZIEMI OGNISTEJ
Przed południem wycieczka do Parku Narodowego Ziemi Ognistej z zatoką Lapataia, w której oprócz krajobrazów znaleźć można zabawny budynek "poczty na końcu świata", a także z leżącym na granicy z Chile jeziorem Roca oraz BahĂ­a la Ensenada, gdzie kończy się najdłuższa droga świata - Panamericana, biegnąca nieprzerwanie z Alaski. Po południu rejs łodzią po wodach Kanału Beagle. Widok na wyspy Wolf i Bird. Podziwianie kolonii pingwinów, kormoranów i uchatek. Opłynięcie latarni morskiej Les Éclaireurs. Kolacja.

Dzień 14:
USHUAIA - BUENOS AIRES
Przelot z Ushuaia do Buenos Aires. Transfer do hotelu. Odpoczynek. Wieczorem dla chętnych kolacja w stylowej, eleganckiej sali dawnego teatru, a po niej zrealizowane we wspaniałej choreografii Tango Show w wykonaniu mistrzów (135 USD, min. 10 osób). Od dawnych, pozostających w klimacie lat dwudziestych nieśmiertelnych przebojów po nowoczesne, akrobatyczne aranżacje Tango Nuevo.

Dzień 15:
BUENOS AIRES
Zwiedzanie argentyńskiej stolicy; Plaza de Mayo z katedrą, pałacem prezydenckim Casa Rosada, historycznym budynkiem dawnego ratusza i miejscem pamięci, gdzie zbierają się Matki z Plaza de Mayo. Przejazd Avenida de Mayo do siedziby Kongresu. Wizyta w barwnej i pełnej muzyki dzielnicy La Boca będąca podróżą w czasie do epoki, kiedy w jej zaułkach rodziło się tango. Następnie przejazd przez elegancką dzielnicę Palermo z jej wytwornymi willami, pałacami i ambasadami. Spacer po monumentalnej nekropolii Recoleta, w której spoczywają wybitne postacie z historii kraju, między innymi Evita Perón. Obiad. Po południu czas wolny, możliwość zakupów na pobliskim deptaku Florida, gdzie znajduje się wiele sklepów.

Dzień 16:
BUENOS AIRES
Czas wolny na ostatni spacer i zakupy. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 17:
Przylot do Warszawy.

I RATA:
4000 PLN płatna przy zapisie

II RATA:
płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przeloty wewnętrzne,
* przejazdy autokarami/mikrobusami,
* 14 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4* (w Santiago de Chile, San Pedro de Atacama, Buenos Aires) i hotelach 3*; pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 4400 PLN,
* 14 śniadań, 3 obiady, 11 kolacji, 2 razy lunch box,
* rejs katamaranem po Kanale Beagle;
* opiekę polskiego pilota,
* usługi lokalnych przewodników,
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !:
* Na bilety wstępu oraz podatek na Wyspie Wielkanocnej należy przeznaczyć ok. 270 USD.
* Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.
* Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 70 USD.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy:
13.01 - 29.01.2020, 25500.00 PLN
24.01 - 09.02.2020, 25500.00 PLN
07.02 - 23.02.2020, 26250.00 PLN

zamknijChile (pustynia Atakama Wyspa Wielkanocna) Argentyna (ziemia Ognista)20Chile (pustynia Atakama Wyspa Wielkanocna) Argentyna (ziemia Ognista)20

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Chile (pustynia Atakama Wyspa Wielkanocna) Argentyna (ziemia Ognista)20

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj