Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Filipiny (luzon Palawan Cebu Bohol)

Zdaniem LogosTour:

FILIPINY (Luzon - Palawan - Cebu - Bohol) 2019: Dzień 1: Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot na Filipiny. Dzień 2: MANILA Przylot do Manili. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja. Dzień 3: WYSPA PALAWAN - Puerto Princesa Wylot na wyspę Palawan. Po przylo...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour


FILIPINY (Luzon - Palawan - Cebu - Bohol) 2019:

Dzień 1:
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot na Filipiny.

Dzień 2:
MANILA
Przylot do Manili. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja.

Dzień 3:
WYSPA PALAWAN - Puerto Princesa
Wylot na wyspę Palawan. Po przylocie dwugodzinny transfer do kurortu wakacyjnego Puerto Princesa. Zakwaterowanie w kompleksie hotelowym (na 2 noce). Czas wolny. Kolacja. Pobliskie miasto - Puerto Princesa (ok. 150 tys. mieszkańców) jest stolicą prowincji Palawan. Wokoło znajduje się sporo atrakcji dla turystów - malownicze wysepki i zatoki, bogata fauna i flora - zarówno wodna jak i lądowa - piesze i rowerowe trasy turystyczne. Chętni mogą wykorzystać czas na zakupy. Z Filipin można przywieźć oryginalne upominki - z drewna (misy, rzeźby), torby z abaca (włókna palmy bananowej), biżuterię z muszli, jaja z marmuru, santos (statuetki świętych), gitary z wyspy Cebu. Najpopularniejszym ubiorem dla mężczyzn, także turystów, jest barong tagalog - długa koszula z rękawami. W większych miastach można kupić słynne filipińskie cygara Coronas, a także oryginalne wyroby rękodzieła wykonane przez członków mniejszości TNULLboli z okolic Mindanao. Można się także wybrać do miejscowego kościoła katolickiego. Filipiny (obok Timoru Wschodniego) są jednym z dwóch azjatyckich państw, w których dominuje religia katolicka (ponad 80% ludności).

Dzień 4:
PUERTO PRINCESA
Wypoczynek nad Oceanem Spokojnym. Dla chętnych wycieczki fakultatywne:

- Cud natury P.N. Rzeki Podziemnej St. Paul. Dojazd na miejsce lądem i wodą. Następnie trzykilometrowy rejs kajakiem podziemną rzeką przez tunele i jaskinie przypominające katedry wyżłobione w skale wapiennej. W trakcie wycieczki obiad (cena ok. 52 USD, min. 15 osób).
- Zwiedzanie miasta Puerto Princesa. Wizyta w Instytucie Krokodyla, w którym ratuje się zagrożone gatunki zwierząt. Na trasie objazdu także - warsztat tkacki Binuatan, gdzie goście mogą sami coś utkać, BakerNULLs Hill - kolorowy sklep z przysmakami i tematyczny park rozrywki, plac Cuartel Plaza i katedra Niepokalanego Poczęcia. Czas wolny na promenadzie nad zatoką (cena ok. 23 USD, min. 15 osób).Dzień 5:
WYSPA PALAWAN - WYSPA CEBU
Transfer na lotnisko w Puerto Princesa. Wylot na wyspę Cebu. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek.

Dzień 6:
WYSPA CEBU - WYSPA BOHOL
Dla chętnych - fakultatywnie - zwiedzanie miasta Cebu. Postój przy Forcie San Pedro z 1565 roku, najstarszej trójkątnej twierdzy na Filipinach. Przejazd do Krzyża Magellana, monumentu upamiętniającego lądowanie wielkiego żeglarza w Cebu (oryginalny krzyż bambusowy jest zachowany wewnątrz obecnego krzyża z drewna). W pobliżu znajduje się Basilica Minore del Santo NiĂąo. Następnie wizyta w Muzeum Casa Gorordo, niegdyś domu zamieszkanego przez pierwszego katolickiego biskupa Filipin. Przejazd na widokowe wzgórze Beverly Hills, gdzie stoi świątynia taoistyczna; rozciąga się stamtąd piękny widok na Cebu i Mactan (cena ok. 27 USD, min. 10 osób). Po południu przejazd na przystań w Cebu. Wypłynięcie do Bohol szybkim promem (90 minut). Przyjazd do Tagbilaran. Transfer do kompleksu hotelowego. Zakwaterowanie (na 2 noce). Kolacja w lokalnej restauracji oferującej owoce morza.

Dzień 7:
WYSPA BOHOL
Całodniowe zwiedzanie atrakcji okolic Bohol. Postój przy historycznym miejscu, gdzie stoi pomnik przedstawiający konkwistadora Miguela Lopeza de Legazpi i lokalnego wodza Datu Sikatunę, którzy przypieczętowali pokój własną krwią. Następnym obiektem jest zabytkowy kościół Baclayon. Wizyta w rezerwacie endemicznego zwierzątka, najmniejszego na świecie ssaka wyraka filipińskiego (Carlito syrichta). Dalszy przejazd przez wyróżniający się bujną zielenią las Mahogany i farmy Bilar oraz Batuan. Fascynujący widok na ponad 1700 stożkowych pagórków znanych jako Czekoladowe Wzgórza. Przejazd do Loboc. 50-minutowy rejs katamaranem po rzece między rosnącymi na obu brzegach palmami krzaczastymi i kokosowymi. Obiad z grilla serwowany będzie na pokładzie. Powrót do Tagbilaran. Po drodze krótki postój w manufakturze w Loay, gdzie wyplata się naczynia z liści palmowych, a w kuźni produkuje ręcznie noże. Późnym popołudniem powrót do hotelu. Kolacja.

Dzień 8:
BOHOL - MANILA
Transfer na lotnisko. Wylot do Manili. Zwiedzanie najciekawszych miejsc w Manili, stolicy Filipin. Na trasie objazdu park Rizali, z pomnikiem zabitego w XIX wieku przez Hiszpanów bohatera narodowego Filipin dr. Jose Rizala. Przejazd do Intramuros, otoczonej murami starej dzielnicy zbudowanej przez hiszpańskich kolonizatorów w XVI wieku. Panuje w niej nastrój dawnych czasów, a odrestaurowane uliczki przyciągają turystów. Postój przy historycznym Fort Santiago, a następnie przy zbudowanym z kamienia w XVII wieku kościele św. Augustyna. Podziwianie Casa Manila, willi z czasów hiszpańskiej kolonizacji. Przejazd do lokalnej restauracji na kolację. Następnie transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 9:
Przylot do Warszawy.

I RATA:
1000 PLN płatna przy zapisie

II RATA:
płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przeloty wewnętrzne,
* przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
* rejs promem na trasie Cebu - Bohol,
* 6 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1400 PLN,
* 6 śniadań, 1 obiad, 7 kolacji,
* opiekę polskiego pilota,
* usługi lokalnych przewodników (w dniach 7. i 8.),
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !:
* Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
* Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 30 USD.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy:
09.11 - 17.11.2019, 9200.00 PLN

zamknijFilipiny (luzon Palawan Cebu Bohol)Filipiny (luzon Palawan Cebu Bohol)

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Filipiny (luzon Palawan Cebu Bohol)

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj