Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Grecja Ateny I Wyspy (mykonos Santorini)

Zdaniem LogosTour:

GRECJA - Ateny i wyspy (Mykonos - Santorini) 2019: Dzień 1: ATENY Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Aten. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem spacer po mieście; wjazd kolejką na wzgórze Likavitos, zwieńczone kapliczką św. Jerzego, z ...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
06.09.20198 dniSamolotWarszawa × 2
PAXDBL (PAXDBL_A2)
śniadania (BB)
4995 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 06.09.2019 - ATH (ATH), 06.09.2019
Przylot:
ATH (ATH), 14.09.2019 - WAW (WAW), 14.09.2019
Zakwaterowanie:
PAXDBL (PAXDBL_A2)
Wyżywienie:
śniadania (BB)
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour


GRECJA - Ateny i wyspy (Mykonos - Santorini) 2019:

Dzień 1:
ATENY
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Aten. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem spacer po mieście; wjazd kolejką na wzgórze Likavitos, zwieńczone kapliczką św. Jerzego, z którego roztacza się piękny widok na miasto.

Dzień 2:
ATENY
Zwiedzanie Aten. Wejście na wzgórze Akropol z zespołem architektonicznym, w którego skład wchodzą Partenon, Erechtejon - wzniesiony ku czci Ateny i Posejdona, Propyleje - główna brama na Akropol, świątynia Ateny Nike. Wizyta w nowoczesnym Muzeum Akropolu. Następnie Teatr Dionizosa, w którym wystawiane były sztuki słynnych antycznych dramaturgów, Odeon Herodesa Attyka, starożytna Agora, stoa Attalosa, Wieża Wiatrów. Wieczorem spacer po Place, dzielnicy artystów, tawern i urokliwych kafejek. Nocleg w Atenach.

Dzień 3:
ATENY - MYKONOS
Przejazd do portu w Pireusie, zaokrętowanie na promie. Rejs na wyspę Mykonos, należącą do archipelagu Cyklad. Stolica wyspy - Mykonos to malownicze miasteczko z drewnianymi, ukwieconymi balkonami, czerwonymi kopułami kaplic i murami lśniącymi bielą. Atrakcją Mykonos są zabytkowe domki w dzielnicy "Mała Wenecja", które schodzą tuż do samej wody; są one zamieszkane przez artystów. Charakterystyczną cechą krajobrazu Mykonos są XVI - wieczne białe wiatraki oraz perła i symbol Mykonos - cerkiew Paraportiani (Matki Boskiej z Tylnej Bramy).

Dzień 4:
MYKONOS
Dzień wolny w Mykonos, który można wykorzystać na wypoczynek na jednej z plaż (Kalafatis, Platis Gialos lub Psarou). Dla chętnych zwiedzanie niezamieszkanej wyspy Delos, na której wg mitologii Leto, partnerka Zeusa, urodziła pod palmą Apollina i Artemidę (fakultatywnie, cena ok. 50 EUR, min. 10 os.). Znaczną część wyspy zajmują imponujące pozostałości z czasów antycznej Grecji i Rzymu; świątynia Apollina, sanktuarium Dionizosa, fragmenty olbrzymiego posągu Apollina, Taras Lwów, poniżej którego widać Święte Jezioro z palmą wskazującą miejsce narodzin Apollina.

Dzień 5:
MYKONOS - SANTORINI
Przeprawa promem na Santorini (Santoryn, Thira). Wybuch wulkanu, który nastąpił ok. 1500 lat p.n.e. doprowadził do zatopienia środkowej części wyspy, tworząc kalderę - duże urwisko w kształcie półksiężyca. Dzisiaj Santorini mieni się w słońcu kolorami brązu, czerni i szarości. To tutaj można zobaczyć białe domy wykończone niebieskimi dachami. Ostre słońce, zielona roślinność i granatowe morze sprawiają, że Santorini o każdej porze dnia wygląda inaczej. Czarne plaże, strome wąwozy otaczające krater, kolorowe kamienie - wszystko to przyciąga na wyspę rzesze turystów. Warto pospacerować po krętych, brukowanych uliczkach Firy - głównej miejscowości wyspy, położonej wysoko na krawędzi kaldery. Wieczór przy kawiarnianym stoliku z widokiem na nadmorskie urwiska skąpane w rdzawo-szkarłatnym blasku, błękitną zatokę i białe linie domów to niezapomniane przeżycie.

Dzień 6:
SANTORINI
Wypoczynek na Santorini. Czas na kąpiele morskie i słoneczne na jednej z plaż lub indywidualne zwiedzanie wyspy. Warto zobaczyć Muzeum Archeologiczne w Firze, prezentujące główne znaleziska ze starożytnej Thiry (bilet wstępu ok. 2 EUR). Trzeba również wybrać się na południowo-zachodnią część wyspy do Akrotiri. To minojskie miasto zasypane przez popiół wulkaniczny jest porównywane do Pompei. Odkopane pozostałości miasta sprzed trzech i pół tysiąca lat są wyjątkowe. Można tu zobaczyć fasady domów, które sięgają trzeciego piętra, fragmenty amfor, widoczne są także ciągi ulic oraz freski na ocalałych ścianach. Zachowane przedmioty świadczą o tym, że miasto zamieszkiwali bogaci kupcy (bilet wstępu ok. 12 EUR).

Dzień 7:
SANTORINI
Całodniowy rejs na trzy wyspy Nea Kameni - Palea Kameni - Thirassia - dla chętnych (fakultatywnie, cena ok. 40 EUR, min. 10 os.). W programie spacer po bezludnej, wulkanicznej wyspie Nea Kameni do wciąż aktywnego krateru wulkanu Agios Georgios. Kolejna atrakcja to kąpiel w gorących źródłach w zatoce leżącej na wyspie Palea Kameni, do których trzeba dopłynąć wpław, gdyż statek nie dobija do poszarpanego skałami nabrzeża. Ostatnim przystankiem jest wyspa Thirassia. Spacer po cichych uliczkach z białymi domami, czas wolny na obiad w jednej z miejscowych tawern. Okazja do degustacji potraw regionalnych. Powrót na Santorini. Wieczór można spędzić w Oia, która jest zdecydowanie najpiękniejszym miejscem na wyspie. Oia z charakterystyczną biało-niebieską zabudową i wąskimi uliczkami ma malowniczą lokalizację na krawędzi skalnego klifu. Jest to idealne miejsce na obserwowanie zachodu słońca.

Dzień 8:
SANTORINI - ATENY
Zaokrętowanie na promie i wypłynięcie do Pireusu. Przejazd do Aten. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 9:
ATENY
Zwiedzanie Aten; plac Sindagma z Parlamentem i Grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie można zobaczyć widowiskową zmianę warty. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

I RATA:
1000 PLN - płatna przy zapisie

II RATA:
płatna na 35 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* transfery autokarem/mikrobusem (lotnisko-hotel-lotnisko, hotel-przystań promowa-hotel); przejazdy turystycznym autokarem podczas zwiedzania Aten,
* przeprawy promowe (dzienne),
* 8 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2 - osobowe; dopłata do pokoju 1 - osobowego 600 PLN,
* 8 śniadań,
* usługi lokalnego przewodnika w Atenach (w dniu 2),
* opiekę polskiego pilota,
* zestaw słuchawkowy Tour Guide,
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż)

UWAGA !:
* Cena nie obejmuje;
- biletów wstępu - ok. 40 EUR
- propozycje fakultatywne - wycieczka na Delos - ok. 50 EUR, wycieczka na 3 wyspy Nea Kameni - Palea Kameni - Thirassia - ok. 40 EUR.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy:
06.09 - 14.09.2019, 4990.00 PLN

zamknijGrecja Ateny I Wyspy (mykonos Santorini)Grecja Ateny I Wyspy (mykonos Santorini)

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Grecja Ateny I Wyspy (mykonos Santorini)

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj