Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Gruzja Azerbejdżan Armenia

Zdaniem LogosTour:

1 DZIEŃ Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, przy stanowisku odpraw LogosTour. Wylot do Gruzji. 2 DZIEŃ     TBILISI - SIGHNAGHI - TSINANDALI Przylot do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. Wycieczka do regionu Kakheti, któr...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour

1 DZIEŃ

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, przy stanowisku odpraw LogosTour. Wylot do Gruzji.

2 DZIEŃ     TBILISI - SIGHNAGHI - TSINANDALI

Przylot do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. Wycieczka do regionu Kakheti, który jest kolebką uprawy winorośli i produkcji wina. Wizyta w klasztorze Bodbe, będącego celem pielgrzymek, gdzie pochowana została święta Nino. Przejazd do odrestaurowanego Sighnaghi, niegdyś królewskiego miasta, wciąż otoczonego murami obronnymi z wieżami; widać z nich ośnieżone szczyty Wielkiego Kaukazu. Następnie przejazd do Tsinandali i zwiedzanie zabytkowej rezydencji księcia Aleksandra Chavchavadze. Spacer po utworzonym w stylu angielskim parku z egzotycznymi roślinami. Obiad w formie tradycyjnej gruzińskiej supry i degustacja wyśmienitych gruzińskich win. Wizyta w piwnicy, gdzie przechowuje się wino. Powrót do Tbilisi.

3 DZIEŃ     TBILISI

Zwiedzanie stolicy Gruzji. Na trasie spaceru po starym mieście - świątynia Metechi z XII w. oraz gruzińsko-prawosławna katedra Sioni z VI wieku, gdzie przechowuje się krzyż świętej Nino, dzięki której Gruzja stała się chrześcijańska. Zwiedzanie katedry św. Trójcy, która jest siedzibą Katolikosa Gruzji. Następnie przejście do zabytkowej synagogi i najstarszej w Tbilisi bazyliki - Anchiskhati. Wejście na mury obronne twierdzy Narikala, z których rozciąga się widok na miasto i rzekę Mtkvari. Przejście w okolice Abanotubani - tradycyjnych łaźni siarkowych, mieszczących się w piwnicach o orientalnej architekturze. Przejazd nocnym pociągiem do Baku. Posiłek w pociągu (dinner box).

4 DZIEŃ    BAKU (Azerbejdżan)

Przyjazd do stolicy Azerbejdżanu - Baku. Spacer po Starym Mieście, w którym zachowały się zabytkowe mury i baszty, a przy wąskich uliczkach stoją malownicze kamienice i niewielkie meczety. Zwiedzanie Pałacu Szachów Szyrwanu (Shirvanshah). Wejście na Basztę Dziewiczą z XII wieku, skąd rozpościera się wspaniała panorama miasta. W Baku przybywa wiele nowoczesnych budowli powstałych w ostatnich latach - luksusowych galerii handlowych i barwnych parków. Przejazd trasą wzdłuż pól naftowych do miejscowości Surachany. Wizyta w świątyni Ognia Ateshgah. Kolacja i nocleg w Baku.

5 DZIEŃ      YANAR DAG - P.N. QOBUSTAN

Przejazd do Yanar Dag (Góra Ognia) gdzie w miejscu ujścia gazu ziemnego płoną ognie. Zwiedzanie Parku Narodowego Qobustan, gdzie można oglądać m.in. skały z prehistorycznymi petroglifami oraz wulkany błotne (opcjonalnie). Przejazd do Tbilisi. Po drodze kolacja w lokalnej restauracji.

6 DZIEŃ     TBILISI - GUDAURI (Gruzja)

Przed południem zwiedzanie Muzeum Narodowego w Tbilisi, w którym eksponowane jest Złoto Kolchidy. Po południu przejazd słynną Drogą Wojenną do Gudauri położonym na wysokości 2200 m n.p.m. Krótki postój i zwiedzanie twierdzy Ananuri. Nocleg w słynnym kurorcie i ośrodku narciarskim. Kolacja.

7 DZIEŃ     GUDAURI - KAZBEGI - GUDAURI

Przejazd z Gudauri przez malownicze tereny położone nad rzeką Tergi. Przyjazd do Kazbegi (Stepancminda), otoczonego skalistymi szczytami Wielkiego Kaukazu. Przejazd samochodami terenowymi przez dolinę i las do zabytkowego klasztoru Gergeti z XIV wieku, który stoi na wysokości 2170 m n.p.m. Jeśli pogoda pozwoli rozciąga się stamtąd widok na Kazbek, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu (5047 m n.p.m.). Powrót na nocleg do Gudauri. Kolacja.

8 DZIEŃ     GORI - BORJOMI

Wyjazd z Gudauri. Zwiedzanie pozostałości starożytnego miasta skalnego z VII w. p.n.e. - Uplistsikhe. Tu zatrzymywały się karawany podążające Jedwabnym Szlakiem. Krótki postój w Gori, gdzie urodził się Stalin i do tej pory stoi jego rodzinny dom. Dla chętnych zwiedzanie muzeum Stalina. Następnie wyjazd z Gori do Borjomi, miasta znanego z mineralnych źródeł i słynnej wody Borjomi. Spacer po parku zdrojowym. Przejazd na kolacje i nocleg.

9 DZIEŃ     VARDZIA

Przejazd do Vardzia, unikalnego miasta wykutego w skale w XII wieku. Rozciąga się ono na długości pół kilometra wzdłuż rzeki Mtkvari i jest położone na 19 tarasach-kondygnacjach. Do zwiedzania udostępniono ponad 300 komnat oraz kościół ozdobiony pięknymi, XII-wiecznymi freskami. W kompleksie zachowały się pomieszczenia mieszkalne, niewielkie kaplice, piwnice na wino oraz liczne tunele. W drodze powrotnej postój przy twierdzy Khertvisi z X wieku. Kolacja i nocleg.

10 DZIEŃ     MCCHETA - TBILISI

Przejazd do Mccheta, jednego z najstarszych miast kraju, które przez osiemset lat (III w. p.n.e.-V w. n.e.) było stolicą królestwa gruzińskiego. Od tamtej pory jest religijnym ośrodkiem Gruzji. Tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo (w IV w.). Zwiedzanie monastyru Jvari z VI wieku oraz katedry Svetiskhoveli z XI wieku. Spacer odrestaurowanymi uliczkami miasta. Przejazd do Tbilisi.  Spacer reprezentacyjną aleją Rustawelego; po drodze parlament, budynek opery, filharmonia oraz sklepy z pamiątkami. Wieczorem kolacja połączona z występami folklorystycznymi.

11 DZIEŃ     SADAKHLO - SEVAN (Armenia) - HAGHARTSIN

Przejazd do Sadakhlo na granicę Gruzji z Armenią. Zmiana pojazdu i przejazd do średniowiecznego monastyru Haghpat z X-XIII w., będącego cennym przykładem architektury ormiańskiej. Dalszy przejazd do Dilijan, miejscowości znanej z wyjątkowej architektury. Zwiedzanie monastyru Haghartsin z X-XIII wieku. Postój nad jeziorem Sevan, nazywanym "ormiańskim morzem". Wejście na wzgórze, gdzie znajduje się malowniczo położony kompleks klasztorny Sevanavank z IX wieku. Przejazd do Erywania. Kolacja i nocleg.

12 DZIEŃ     ERYWAŃ - ETCHMIADZIN - ZVARTNOC

Zwiedzanie Erywania. Podczas objazdu - centrum sportowe i koncertowe, most Kievyan, aleja Baghramyan, pałac prezydenta, Akademia Nauki, gmach parlamentu, budynek opery, pomnik jadącego na koniu bohatera literackiego Davida z Sassoun, katedra ormiańska św. Grzegorza (St.Gregory the Illuminator Cathedral). Następnie wizyta w muzeum domowym znanego armeńskiego reżysera Sergeja Parajanowa; podziwianie jego wyjątkowych dzieł sztuki. Postój przy Cicernakaberd - pomniku upamiętniającego ludobójstwo Ormian przez Turków w 1915 roku. Wizyta w fabryce brandy połączona z degustacją. Po południu przejazd do Etchmiadzin i zwiedzanie rezydencji najwyższego patriarchy Armenii - Katolikosa, katedry z III w. oraz kościoła św. Hripsime. Przejazd do świątyni Zvartnoc z VII w. Powrót do Erywania. Kolacja w restauracji z kameralnym koncertem. Wieczorem spacer od budynku opery na Plac Republiki, gdzie w sezonie włączane są grające fontanny.

13 DZIEŃ     ERYWAŃ - GARNI - GEGHARD

Spacer po bazarze Gum, na którym można kupić m.in. kandyzowane owoce i lokalne przyprawy. Wejście na twierdzę Erebuni z VII w p.n.e. i wizyta w muzeum przechowującym zabytkowe przedmioty wydobyte podczas wykopalisk archeologicznych. Zwiedzanie Muzeum Matenedaran, gdzie przechowuje się tysiące bezcennych, starych manuskryptów. Wycieczka do wsi Garni, gdzie znajduje się jedyna pogańska świątynia w Armenii, zbudowana w I wieku n.e. Między kolumnami tej zabytkowej budowli odbędzie się krótki koncert na typowym dla Armenii instrumencie duduk.  Przejazd do pięknego monastyru chrześcijańskiego w Geghard, wykutego w skale i pochodzącego z okresu IV-XIII wieku. Powrót do Erywania. Wieczorem kolacja z koncertem muzyki ludowej.

14 DZIEŃ

Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

Trasa: TBILISI (Gruzja) - SIGHNAGHI - TSINANDALI - BAKU (Azerbejdżan)  - YANAR DAG- P.N. QOBUSTAN- TBILISI (Gruzja) - GUDAURI - KAZBEGI - GORI - BORJOMI - VARDZIA - MCCHETA- SADAKHLO- SEVAN (Armenia) - HAGHARTSIN- ERYWAŃ - ETCHMIADZIN - ZVARTNOC - GARNI - GEGHARD

Cena obejmuje:

*    przeloty międzynarodowe,

*    przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,

*    przejazd pociągiem (miejsca sypialne, przedziały 4-osob., dopłata do przedziału 2-osob. 150 PLN),

*    zakwaterowanie w hotelach 3/4*, pokoje 2-osob., dopłata do pok. 1-osob. 1200 PLN,

*    śniadania; oraz obiady lub kolacje  wg programu (w pociągu 1 x pakiet śniadaniowy, 1 x pakiet kolacyjny),

*    wycieczki wymienione w programie,

*    kolacja z pokazem folklorystycznym w Tbilisi,

*    kolacja z koncertem w Erywaniu,

*    koncert wśród kolumn świątyni w Garni,

*    opiekę pilota,

*    usługi lokalnych przewodników,

*    ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).

I RATA

1000 PLN płatna przy zapisie

II RATA

płatna na 35 dni przed wyjazdem

Uwaga:

*    Na 35 dni przed wyjazdem należy złożyć skan paszportu (strona ze zdjęciem zeskanowana w kolorze), wypełniony w jęz. angielskim wniosek wizowy do Azerbejdżanu (1 egz.), 1 zdjęcie (jasne tło, 3,5 cm x 4,5 cm) oraz opłatę za wizę 90 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport powinien być ważny co najmniej pół roku po zakończeniu wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.

*    Na bilety wstępu należy zabrać ze sobą ok. 50 EUR.

*    Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 EUR.

 Terminy:
13.09 - 26.09.2015, 8350.00 PLN

zamknijGruzja Azerbejdżan ArmeniaGruzja Azerbejdżan Armenia

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Gruzja Azerbejdżan Armenia

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj