Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Indie (dekan Goa)

Zdaniem LogosTour:

INDIE (Dekan - Goa) 2019: Dzień 1: Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw Logos Tour. Wylot do Indii. Dzień 2: BANGALORE Przylot do Bangalore, miasta położonego na płaskowyżu Dekan, stolicy stanu Karnataka. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Krótki odpoczynek. Po śniadaniu objazd...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour


INDIE (Dekan - Goa) 2019:

Dzień 1:
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw Logos Tour. Wylot do Indii.

Dzień 2:
BANGALORE
Przylot do Bangalore, miasta położonego na płaskowyżu Dekan, stolicy stanu Karnataka. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Krótki odpoczynek. Po śniadaniu objazd miasta. Jest to trzecie co do wielkości miasto Indii, prężnie rozwijający się ośrodek informatyczny. Spacer w poszukiwaniu śladów kolonialnej świetności miasta - gmach sądu, Vidhana Soudha (sekretariat i parlament stanowy), katedra św. Marka. Zwiedzanie świątyni Sziwy i Byka Nandu. Chwila wytchnienia i spacer po Ogrodach Lal Bagh, gdzie można zobaczyć niemal wszystkie gatunki flory, a następnie wejście na punkt widokowy znajdujący się na wzgórzu wulkanicznym. Wizyta w kościele Najświętszej Marii Panny- miejscu kultu i centrum pielgrzymkowym Hindusów wyznania chrześcijańskiego. Nocleg w Bangalore.

Dzień 3:
SRIRANGAPATNA - MYSORE
Przejazd do Mysore. Po drodze postój w wiosce, gdzie rośnie potężne drzewo Big Bannion Tree - figowiec bengalski - osobliwość przyrodnicza, która była natchnieniem dla twórców scenografii filmu Awatar. Przyjazd do Srirangapatna, fortecy wznoszącej się na wyspie, pośrodku rzeki Kaveri. Pod koniec XVIII w. poległ tutaj sułtan Tipu, broniący Karnataki przed naporem Brytyjczyków. Spacer po murach obronnych i ogrodach pałacu Dariya Daulat Bagh - letniej rezydencji sułtana Tipu. Wizyta w Mauzoleum Sułtana Tipu i jego rodziny. Zwiedzanie jednej z największych świątyń w stanie Karnataka - Ranganathaswamy. Przyjazd do Mysore. Spacer na targ Devaraja, oferujący świeże owoce, warzywa, zioła i aromatyczne przyprawy. Zakwaterowanie w hotelu w Mysore.

Dzień 4:
MYSORE
Zwiedzanie Mysore - dawnej stolicy stanu Karnataka. Na trasie - piękny pałac Amba Vilas, odbudowany po pożarze w 1897 r. w stylu indosaraceńskim, przewyższający urodą i wielkością pałace Rajasthanu. Najpiękniejsze wnętrza to sala weselna ozdobiona pawiami z belgijskiego szkła witrażowego i żeliwnymi kolumnami przywiezionymi z Glasgow oraz sala audiencyjna ze ścianami pokrytymi arabeskami. Wjazd na wzgórze Chamundi, gdzie w XII wieku wzniesiono świątynię na cześć bogini miasta, Chamundi. Nocleg w Mysore.

Dzień 5:
SRAVANBELAGOLA - HASSAN
Rano zwiedzanie kościoła Św. Filomeny wybudowanego przez maharadżę Mysore dla chrześcijan. Architektura jest wzorowana na katedrze Św. Patryka w Nowym Jorku. W kościele znajduje się grobowiec i relikwie Św. Filomeny. Wyjazd z Mysore do miasta Hassan, którego początki sięgają XI w. Po drodze postój w Shravanabelagola, jednym z ważniejszych ośrodków dżinizmu w Indiach. Znajdujący się na szczycie wzgórza potężny posąg dżinijskiego bóstwa Bahubali - to cel pielgrzymek wyznawców tej religii z całego kraju. Pokonanie 650 schodów wykutych w skale prowadzących na szczyt wymaga sporego wysiłku i dobrej kondycji. Przyjazd do Hassan. Zwiedzanie świątyń hinduistycznych Sziwy Nageshvara - Chennakeshava. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po mieście.

Dzień 6:
HALEBID - BELUR - HOSPET
Przejazd do Hospet. Po drodze wycieczka do Halebid i Belur. W Belur znajduje się świątynia wzniesiona przez władcę Hojsalów na planie gwiazdy dla upamiętnienia zwycięstwa nad dynastią Cholów. W Halebid zwiedzanie XII-wiecznej niedokończonej świątyni z interesującymi płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny z życia codziennego oraz ilustrujące hinduskie epopeje Ramajana i Mahabharata. Na szczególną uwagę zasługują zdobione klejnotami posągi strażników świątyni. Przyjazd na nocleg do Hospet.

Dzień 7:
HAMPI
Wyjazd do Hampi - małej wioski, leżącej na miejscu dawnej stolicy potężnego królestwa Vijayanagara, obejmującego swoimi wpływami cały Dekan i skutecznie odpierającego muzułmańskie zagrożenie do połowy XV w. Budowle Hampi, perły architektury drawidyjskiej, ulokowane wśród ogromnych zwalisk skalnych były zapomniane aż do lat 60. XX w. Spacer wśród monumentalnych i zachwycających budowli - świątynia Virupaksha z XII w. to główne centrum pielgrzymkowe w Hampi, poświecone bogu Sziwie, jedyna wciąż używana świątynia w okolicy. Następnie podziwianie świątyni Vittala z XVI w., położonej nad brzegiem rzeki Tungabhadra oraz świątyni Kriszny. Powrót na nocleg do Hospet.

Dzień 8:
BADAMI - PATTADAKAL - AJHOLE
Przejazd do Badami. Zwiedzanie unikalnych zabytków Dekanu - grot świątynnych pochodzących z okresu IV-VIII w., zdobionych misternymi reliefami; ich tematyką są postaci i motywy roślinne. Te arcydzieła architektury są dziełem kilku władców z dynastii Chalukija, którzy już w IV w. opanowali Karnatakę. Następnie zwiedzanie świątyń Pattadakal leżących na brzegu rzeki Malaprabha oraz hinduskich i dżinijskich zabytków w Ajhole. Nocleg w Badami.

Dzień 9:
BADAMI - GOA
Wyjazd z Badami do Goa na zasłużony odpoczynek na plaży. Późnym popołudniem przyjazd do Goa - stanu leżącego na zachodnim wybrzeżu Indii, nad Morzem Arabskim. Była to niegdyś kolonia portugalska, a dziś jest to ważny region turystyczny Indii.

Dzień 10 - 11:
GOA
Wypoczynek na plażach Goa. W trakcie pobytu możliwa wycieczka fakultatywna do Starego Goa połączona z rejsem po rzece Mandowi ( cena ok. 50 USD)

Dzień 12:
GOA - MUMBAI
Przylot do Mumbai (d. Bombaj) wcześnie rano. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Śniadanie. Zwiedzanie miasta. Przejazd pod Bramę Indii, monument wzniesiony w 1911 r. z okazji wizyty Jerzego V, pięknie usytuowany naprzeciwko ekskluzywnego hotelu Taj Mahal. Następnie dworzec kolejowy Victoria Terminus, najpiękniejszy przykład wiktoriańskiego neogotyku w Indiach. Przejazd przez dzielnicę Malabar Hill, gdzie znajdują się rezydencje znanych osobistości świata filmu biznesu, polityki. Postój przy jednej z wielkich osobliwości miasta - Dhobi Ghat, największej pralni świata, urządzonej pod gołym niebem. Nocleg w Mumbai.

Dzień 13:
MUMBAI
Wycieczka łodzią na wyspę Elephanta. Zwiedzanie świątyń skalnych z VIII w. dedykowanych bogu Siwie. Po południu powrót do Mumbai. Przejazd reprezentacyjną aleją Bombaju - Marine Drive do słynnej plaży Chowpatty .Wizyta w wiszących ogrodach na wzgórzu Malabar. Ciekawostką ogrodów są żywopłoty uformowane w figury zwierząt. Punkt widokowy na Bombaj i cała zatokę Bom Bahia, czyli Dobra Zatoka. Chwila refleksji przy wieżach milczenia, w których wyznawcy zoroastryzmu pozostawiali zwłoki swoich zmarłych. Spacer po eleganckiej, zawsze ruchliwej dzielnicy handlowej Colaba. Po kolacji transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 14:
Przylot do Warszawy.

I RATA:
2000 PLN - płatna przy zapisie

II RATA:
płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przeloty wewnętrzne rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją.
* 11 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1- os.1150 PLN,
* 12 śniadań,12 kolacji,
* wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych),
* opiekę polskiego pilota,
* usługi lokalnych przewodników,
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !:
* Przy zapisie należy przekazać kolorową kserokopię lub skan paszportu (strona ze zdjęciem), 1 wypełniony wniosek wizowy indyjski.

Cena nie obejmuje wizy do Indii.
Wizę można uzyskać samodzielnie przez Internet na stronie indianvisaonline.gov.in - koszt wizy ok. 65 USD lub za pośrednictwem biura LogosTour - koszt wizy wraz z pośrednictwem wizowym wynosi 400 PLN.

W przypadku pośrednictwa, przy wpłacie II raty należy złożyć dokumentacje wizową - 1 wypełniony formularz do wizy, zdjęcie paszportowe w formie cyfrowej oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem). Paszport powinien być ważny co najmniej pół roku od zakończenia wycieczki i mieć min. 2 strony wolne.
* Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - ok. 100USD.
* Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 USD.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy:
06.10 - 19.10.2019, 8950.00 PLN
14.10 - 27.10.2019, 9300.00 PLN
28.10 - 10.11.2019, 8950.00 PLN
18.11 - 01.12.2019, 9300.00 PLN

zamknijIndie (dekan Goa)Indie (dekan Goa)

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Indie (dekan Goa)

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj