Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Indie Nepal(22dni)20

Zdaniem LogosTour:

INDIE - NEPAL (22 dni) 2020: Dzień 1: Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Indii. Dzień 2: DELHI (Indie) Przylot do Delhi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Śniadanie i krótki odpoczynek po podróży. Zwiedzanie stolicy Indii - Stare Delhi. Na trasie Czerwony...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
19.11.202021 dniSamolotWarszawa × 2
PAXDBL (PAXDBL_A2)
zgodnie z ofertą (ZO)
8997 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 19.11.2020 - DEL (DEL), 19.11.2020
Przylot:
DEL (DEL), 10.12.2020 - WAW (WAW), 10.12.2020
Zakwaterowanie:
PAXDBL (PAXDBL_A2)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
30.09.202021 dniSamolotWarszawa × 2
PAXDBL (PAXDBL_A2)
zgodnie z ofertą (ZO)
8997 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 30.09.2020 - DEL (DEL), 30.09.2020
Przylot:
DEL (DEL), 21.10.2020 - WAW (WAW), 21.10.2020
Zakwaterowanie:
PAXDBL (PAXDBL_A2)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
08.10.202014 dniSamolotWarszawa × 2
PAXDBL (PAXDBL_A2)
zgodnie z ofertą (ZO)
9447 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 08.10.2020 - DEL (DEL), 08.10.2020
Przylot:
DEL (DEL), 22.10.2020 - WAW (WAW), 22.10.2020
Zakwaterowanie:
PAXDBL (PAXDBL_A2)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
05.11.202021 dniSamolotWarszawa × 2
PAXDBL (PAXDBL_A2)
zgodnie z ofertą (ZO)
9447 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 05.11.2020 - DEL (DEL), 05.11.2020
Przylot:
DEL (DEL), 26.11.2020 - WAW (WAW), 26.11.2020
Zakwaterowanie:
PAXDBL (PAXDBL_A2)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour


INDIE - NEPAL (22 dni) 2020:

Dzień 1:
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Indii.

Dzień 2:
DELHI (Indie)
Przylot do Delhi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Śniadanie i krótki odpoczynek po podróży. Zwiedzanie stolicy Indii - Stare Delhi. Na trasie Czerwony Fort wzniesiony w I połowie XVII w., po przeniesieniu stolicy Indii z Agry do Delhi, świątynia Sikhów z piękną, złotą kopułą, Jami Masjid - Meczet Piątkowy (największy w Indiach). Nocleg w Delhi.

Dzień 3:
DELHI - AMBER FORT - JAIPUR
Przejazd do stolicy Rajasthanu - Jaipur. Po drodze zwiedzanie fortu Amber - dawnej siedziby maharadży, gdzie znajdują się m.in. kunsztownie zdobione apartamenty Jai Singha i Man Singha, w tym słynna komnata lustrzana. Wjazd do fortu samochodami. Wizyta w szlifierni kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Wieczorem dla chętnych udział w projekcji bollywoodzkiego filmu w słynnym kinie Raj Mandir. Nocleg w Jaipur.

Dzień 4:
JAIPUR
Zwiedzanie Jaipur - Pałac Wiatrów (Hawa Mahal) z piękną fasadą (z zewnątrz), muzeum w pałacu maharadży, obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar, emporium dywanów. Po południu - Jaigarh (fort Jai) z widokiem na fortecę Amber i na miasto Jaipur. Przejazd do Royal Gaitor, nekropolii maharadżów Rajasthanu, w tym maharadży Jai Singha II. Wieczorem pokaz tańców charakterystycznych dla tego rejonu Indii. Nocleg w Jaipur.

Dzień 5:
JAIPUR - FATEHPUR SIKRI - AGRA
Wyjazd z Jaipur. Po drodze wycieczka do świętych źródeł Galta. Źródła i malowniczo wkomponowany w otaczające góry zespół świątynny, stanowią cel pielgrzymek Hindusów. Zwiedzanie odbywa się często w asyście wszędobylskich małp. Spacer po ogrodzie Sisodia Rani, który jest przykładem architektury ogrodowej Mogołów. Po drodze postój w wiosce Abhaneri, gdzie na głębokości ok. 30 m znajdują się studnia schodkowa i komnaty pałacowe. Studnia Abhaneri to niezmiernie ciekawy pod względem konstrukcyjnym zbiornik gromadzący wodę z monsunów. Wizyta w Fatehpur Sikri - tzw. umarłym Mieście Mogołów, zaprojektowanym i zbudowanym przez cesarza Akbara. Zwiedzanie budowli wchodzących w skład kompleksu, w tym meczetu Jama Masjid, pałacu Panch Mahal oraz innych pałaców, świadczących o potędze imperium Mogołów. Przyjazd do Agry na nocleg.

Dzień 6:
AGRA
Zwiedzanie Agry - stolicy państwa Wielkich Mogołów od początków XVI w. do połowy XVII w. Największą atrakcją jest słynny grobowiec Taj Mahal - perła architektury wzniesiona z białego marmuru przez Shah Jahan w 1630 r. jako mauzoleum ku czci jego zmarłej małżonki, królowej Mumtaz Mahal. Ten pomnik wiecznej miłości o wspaniałych proporcjach, był budowany 22 lata przez 20 tysięcy rzemieślników sprowadzonych z Persji, Turcji, Francji i Włoch. Wizyta w warsztacie rzemieślniczym produkującym wyroby z marmuru. Zwiedzanie słynnego Czerwonego Fortu - jednego z najwspanialszych przykładów indyjskich fortyfikacji, twierdzy o podwójnych murach obronnych wzniesionej przez cesarza Akbara w II poł. XVI w. z charakterystycznego czerwonego piaskowca - typowego budulca dynastii Mogołów. Czas wolny na spacer po mieście i zakupy na lokalnych bazarach. Dla chętnych fakultatywnie wycieczka do Mathury i Vrindavan - miejsca narodzin Kriszny, gdzie znajduje się ośrodek Hare Kriszna (ok. 20 USD) lub udział w barwnym przedstawieniu o charakterze musicalu opowiadającym historię życia i miłości cesarza Shah Jahana i Muntaz Mahal (ok. 30 USD). Nocleg w Agrze.

Dzień 7:
GWALIOR - ORCHHA
Wyjazd do Orchha. Po drodze zwiedzanie imponującej, XVI-wiecznej fortecy Man Singha w Gwalior. Następnie wizyta w Jai Vilas, pałacu maharadżów Scindia, jednego z najstarszych i najbardziej szacownych rodów arystokratycznych w Indiach. Przyjazd na nocleg do Orchha.

Dzień 8:
ORCHHA - KHAJURAHO
Zwiedzanie Orchha. Ze względu na walory obronne (wyspa na rzece i gęsta dżungla wokół) miasto wybrane zostało na siedzibę dynastii Bundela, której początki sięgają XI w. Na trasie zwiedzania - pałac Jahangira, z którego roztacza się malowniczy widok na okolicę, pałac książęcy Raja Mahal z pięknymi freskami przedstawiającymi sceny z polowań oraz świątynia Lakshmi Narayan. Przejazd na nocleg do Khajuraho.

Dzień 9:
P.N. PANNA - KHAJURAHO
Dla chętnych wcześnie rano wyjazd na poranne safari w Parku Narodowym Panna. Występują tu m.in. wargacze, sambary indyjskie (nazywane również jeleniami końskimi), a spośród licznych gatunków ptactwa m.in. gęsi tybetańskie. Jeśli szczęście dopisze można zobaczyć tygrysa. W wyniku działań w ramach rządowego Projektu Tygrys zdołano odbudować populację tygrysa i obecnie żyje tu ok. 15 osobników. (cena ok. 30 USD). Powrót do hotelu na śniadanie. Zwiedzanie zachodniego i wschodniego kompleksu świątyń hinduistycznych i dżinijskich, których mury pokryte są setkami doskonale zachowanych, kamiennych płaskorzeźb intrygujących dużym ładunkiem erotyki i zadziwiających artyzmem. Wzniesione w X i XI w. świątynie, zostały na długie wieki zapomniane, a ponownie odkryli je dla świata Brytyjczycy w 1838 roku. Świątynie znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Wieczorem fakultatywne muzyczne widowisko oparte na lokalnym folklorze - pokaz tańców pochodzących z różnych regionów Indii (ok. 15 USD). Nocleg w Khajuraho.

Dzień 10:
VARANASI
Przejazd autokarem do Varanasi - duchowego serca hinduistycznych Indii, jednego z najstarszych miast świata (założone w XII w. p.n.e.), celu pielgrzymek hinduistów i buddystów z różnych zakątków kraju i świata. Dystans do pokonania ok. 410 km, czas przejazdu ok. 12 godzin. Przyjazd na nocleg do Varanasi.

Dzień 11:
VARANASI - SARNATH
O wschodzie słońca rejs łodziami po rzece Ganges; obserwacja rytualnych kąpieli i obrzędów religijnych, mających na celu duchowe oczyszczenie. Jest to jedno z najbardziej fascynujących doświadczeń z podróży po Indiach. Powrót do hotelu na śniadanie. Wycieczka do Sarnath - mitycznego miejsca, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie i "obrócił koło prawa", zapoczątkowując tym samym rozwój buddyzmu. Zwiedzanie muzeum archeologicznego z bogatym zbiorem rzeźb i malowideł ukazujących Buddę, stupa Dharmarajatika oraz kolumna Ashoki z czterema heraldycznymi lwami-strażnikami, które dzisiaj są godłem Indii. Wizyta w manufakturze tkanin z jedwabiu, tzw. brokatów z Varanasi. Wieczorem dla chętnych fakultatywny udział w rytualnym nabożeństwie Arti, odbywającym się na koniec każdego dnia na ghatach - schodach prowadzących do rzeki Ganges. Nocleg w Varanasi.

Dzień 12:
VARANASI - BHAIRAHAWA
Wyjazd z Varanasi w kierunku granicy z Nepalem. Formalności graniczne. Dystans do pokonania ok. 320 km, czas przejazdu ok.10 godzin. Nocleg w Bhairahawa.

Dzień 13:
LUMBINI (Nepal)
Wyjazd z hotelu wcześnie rano. Zwiedzanie Lumbini, miejsca narodzin Buddy. Przejazd malowniczą trasą przez nizinę Terai do położonego w nepalskiej dżungli Parku Narodowego Chitwan. Zakwaterowanie. Wieczorny spacer po wiosce leżącej nad brzegiem rzeki. Nocleg w bungalowach na terenie parku.

Dzień 14:
P.N. CHITWAN
W Parku Narodowym Chitwan żyje ponad 100 tygrysów i prawie 500 nosorożców - jedna czwarta światowej populacji tych zwierząt. Można w nim zobaczyć także krokodyle, hieny, antylopy, dzikie bawoły i słonie, ponad 500 gatunków ptaków i ponad sto gatunków ryb. Przed południem safari na słoniach - podglądanie życia dżungli z grzbietu słonia. Po południu rejs łodziami po rzece, zwiedzanie farmy słoni z małymi słoniątkami. Nocleg w Chitwan.

Dzień 15:
POKHARA
Przejazd jedną z najpiękniejszych dróg widokowych Nepalu - przez nizinę Terai, pasmo Siwalik i Małe Himalaje. Po drodze (fakultatywnie) rafting na rzece Trisuli (ok. 35 USD). Przyjazd do popularnej wśród turystów z całego świata - Pokhary, z dziesiątkami sklepów, księgarń, restauracji położonych nad brzegiem jeziora Phewa Tal. Jest to idealne miejsce na relaks wśród przepięknych himalajskich krajobrazów. Z miasteczka, w bezchmurne dni widać masyw Annapurny. Nocleg w Pokhara.

Dzień 16:
POKHARA
Bardzo wcześnie rano (tylko przy dobrej pogodzie!) wyjazd pod wzgórze Sarangkot. Podejście na spektakl zapalania szczytów - wschód słońca nad Himalajami. Powrót do hotelu na śniadanie. Czas wolny w Pokharze, okazja do zakupu pięknych wyrobów nepalskiego i tybetańskiego rękodzieła. Dla chętnych program fakultatywny - wjazd na wzgórze do malowniczo położonej Stupy Pokoju, skąd roztacza się widok na szczyty Himalajów. Nocleg w Pokhara.

Dzień 17:
KATHMANDU
Przejazd do Kathmandu wzdłuż rzeki Seti, a potem Trisuli; malownicze widoki na góry, postoje w punktach widokowych. Po przyjeździe do stolicy Nepalu wieczorny spacer po dzielnicy turystycznej Thamel. Nocleg w Kathmandu.

Dzień 18:
DOLINA KATHMANDU
Zwiedzanie doliny Kathmandu. Na trasie hinduistyczna świątynia boga Siwy w Pashupatinath z obrzędami pogrzebowymi na ghatach. Następnie przejazd do dzielnicy tybetańskiej, w której wzniesiona jest stupa Buddanath (rodzaj budowli religijnej pełniącej funkcję relikwiarza), jeden z najważniejszych centrów buddyzmu tybetańskiego (lamaizmu), ośrodek życia religijnego uchodźców tybetańskich. Nocleg w Kathmandu.

Dzień 19:
BHAKTAPUR - PATAN - KATHMANDU
Rano dla chętnych (fakultatywnie) lot samolotem nad Himalajami (ok. 200 USD). Przejazd do zabytkowego Bhaktapur, niegdyś stolicy Nepalu. Zwiedzanie miasta - świątynia Nyatapola, Durbar Square z pałacem królewskim 55 Okien, do którego prowadzą Złote Wrota (z zewnątrz). Przejazd do Patan (kolejnej historycznej stolicy). Zwiedzanie klasztorów buddyjskich - klasztoru buddyjskiego - Żłotej Świątyni i Durbar Square. Powrót do Kathmandu.

Dzień 20:
KATHMANDU
Dalsze zwiedzanie Doliny Kathmandu. Wejście po 356 schodach na wzgórze Swayambunath, gdzie znajduje się najważniejsza nepalska stupa. Zwiedzanie obecnej stolicy Nepalu - Kathmandu. Na trasie m.in. centralny plac Durbar Square z lokalnymi świątyniami, Dom Żywej Bogini Kumari. Po południu transfer na lotnisko. Wylot do Delhi.

Dzień 21:
DELHI (Indie)
Zwiedzanie stolicy Indii - Nowe Delhi. Kompleks budynków rządowych (parlament i sekretariaty z zewnątrz), Brama Indii - pomnik ku czci wszystkich Hindusów poległych na wojnach. Muzeum Indiry Gandhi w domu, w którym mieszkała przed śmiercią, grobowiec Humayuna (pierwowzór Taj Mahal), świątynia Lakshmi Narayan, Qutab Minar - najwyższy minaret Indii (72,5 m). Wieczorem transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 22:
Przylot do Warszawy.

I RATA:
2000 PLN - płatna przy zapisie

II RATA:
płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przelot wewnętrzny rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją,
* 19 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju
* 1-os. 1950 PLN,
* 19 śniadań, 19 kolacji,
* wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych),
* opiekę polskiego pilota,
* usługi lokalnych przewodników,
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !:
* Wizę można uzyskać samodzielnie przez Internet na stronie indianvisaonline.gov.in - koszt wizy ok. 85 USD lub za pośrednictwem biura LogosTour - koszt wizy wraz z pośrednictwem wizowym wynosi 400 PLN.
W przypadku pośrednictwa, przy wpłacie II raty należy złożyć dokumentację wizową; 1 wypełniony formularz do wizy, zdjęcie paszportowe w formie cyfrowej oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem). Paszport powinien być ważny co najmniej pół roku od zakończenia wycieczki i mieć min. 2 strony wolne.
* Cena nie obejmuje biletów wstępu i opłaty za wizę nepalską - ok. 300 USD.
* Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 60 USD.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy:
07.02 - 28.02.2020, 8990.00 PLN
05.03 - 26.03.2020, 8990.00 PLN
30.09 - 21.10.2020, 8990.00 PLN
08.10 - 22.10.2020, 9440.00 PLN
05.11 - 26.11.2020, 9440.00 PLN
19.11 - 10.12.2020, 8990.00 PLN

zamknijIndie Nepal(22dni)20Indie Nepal(22dni)20

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Indie Nepal(22dni)20

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj