Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Indie Parki Narodowe

Zdaniem LogosTour:

INDIE - PARKI NARODOWE 2019: Dzień 1: Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Indii. Dzień 2: DELHI Przylot wcześnie rano. Transfer do hotelu. Zwiedzanie stolicy Indii - Nowe Delhi. Na trasie Złota Świątynia, zespół budynków rządowych (parlament i sekretariaty -...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour


INDIE - PARKI NARODOWE 2019:

Dzień 1:
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Indii.

Dzień 2:
DELHI
Przylot wcześnie rano. Transfer do hotelu. Zwiedzanie stolicy Indii - Nowe Delhi. Na trasie Złota Świątynia, zespół budynków rządowych (parlament i sekretariaty - z zewnątrz), Brama Indii - symbol miasta. W Starym Delhi najstarszy i najbardziej zatłoczony rynek Delhi - Chandni Chowk. Nocleg w Delhi.

Dzień 3:
DELHI - PARK NARODOWY RANTHAMBHORE
Przejazd do Rajasthanu. W północno-wschodniej części tego stanu znajduje się Park Narodowy Ranthambhore. Niegdyś ulubione tereny łowieckie maharadżów, dziś obszar chroniony, malowniczo położony na wzgórzach Arawli i Windhja. Lasy liściaste porastające płaskowyż to pozostałość po rozległej indyjskiej dżungli. Park zajmuje powierzchnię ok. 400 km2 i jest siedliskiem wielu gatunków zwierząt, wśród których króluje tygrys bengalski. Przyjazd na nocleg w okolicach parku pod wieczór.

Dzień 4:
PARK NARODOWY RANTHAMBHORE
Rankiem wyjazd na foto safari. Głównym obiektem poszukiwań jest oczywiście tygrys bengalski. Ranthambhore jest ponoć najlepszym miejscem w Indiach, gdzie można zobaczyć tego drapieżnika. Przyczynił się do tego niewątpliwie opracowany w 1973 r. program ochrony tygrysa bengalskiego pod nazwą "Projekt Tygrys". Żyją tu również antylopy chi tal, sambary, lamparty, czarne kozice, szakale, a także krokodyle i pytony, które z dużym prawdopodobieństwem będzie można spotkać podczas safari. Po porannym safari powrót do hotelu. Odpoczynek. Po południu fakultatywnie dla chętnych kolejne safari po parku.

Dzień 5:
PARK NARODOWY KEOLADEO GHANA
Rankiem przejazd do Parku Narodowego Keoladeo Ghana, znanego również jako Rezerwat Ptaków Bharatpur. Na subkontynencie indyjskim żyje ponad 1200 gatunków ptaków. Ich lista jest dwa razy większa niż lista ptaków w Ameryce Północnej i Europie. Lokalizacja rezerwatu na terenach zalewowych, w depresji między rzekami Gambhir i Banganga, przyciąga gromadnie ptaki migrujące, takie jak; żuraw indyjski, czapla siodłata, marabut indyjski, kleszczak azjatycki, wężówka indyjska, długoszpon oraz warzęchy, ibisy, pelikany i co najmniej dziewięć gatunków orłów. W trakcie safari będzie również okazja do wypatrywania żyjących tu innych gatunków zwierząt, takich jak np. jeżozwierz, sambar indyjski, mangusta, waran bengalski. Przy odrobinie szczęścia może uda się spotkać również kota błotnego i taraja. Nocleg w okolicach parku.

Dzień 6:
FATEHPUR SIKRI - AGRA
Przejazd do Agry, Po drodze wizyta w Fatehpur Sikri - Umarłym Mieście Mogołów, zaprojektowanym i zbudowanym przez cesarza Akbara. Zwiedzanie budowli wchodzących w skład kompleksu, w tym meczetu Jama Masjid, pałacu Panch Mahal oraz innych pałaców świadczących o potędze imperium Mogołów. Zwiedzanie Agry - stolicy Indii od początków XVI w. do połowy XVII w. Największą atrakcją jest słynny grobowiec Taj Mahal - perła architektury wzniesiona z białego marmuru przez Shah Jahan w 1630 r. jako mauzoleum ku czci jego zmarłej małżonki, królowej Mumtaz Mahal. Ten pomnik wiecznej miłości o wspaniałych proporcjach, był budowany 22 lata przez 20 tysięcy rzemieślników sprowadzonych z Persji, Turcji Francji i Włoch.

Dzień 7:
ORCHHA
Rano transfer na dworzec kolejowy. Wyjazd pociągiem z Agry do Jhansi. Następnie przejazd do średniowiecznego miasteczka Orchha. Ze względu na walory obronne -otoczona gęsta dżunglą wyspa na rzece - miasto wybrane zostało na siedzibę dynastii Bundela, której początki sięgają XI w. Na trasie zwiedzania - pałac Jahangira, z którego roztacza się malowniczy widok na okolicę, pałac książęcy Raja Mahal z pięknymi freskami przedstawiającymi sceny z polowań oraz świątynia Lakshmi Narayan. Nocleg w Orchha.

Dzień 8:
ORCHHA - KHAJURAHO
Wyjazd do Khajuraho na zwiedzanie kompleksu unikalnych świątyń, których mury pokryte są setkami dobrze zachowanych, kamiennych płaskorzeźb przedstawiających wizerunki bogów i boginek; najbardziej znane nawiązują do tematów erotycznych. Najważniejszą i jedną z największych jest okazała budowla Kandariya Mahadeo, dedykowana bogu Siwie. Wizyta w tzw. wschodnim kompleksie świątyń, z których najbardziej znane to Ghantai i Vamana upamiętniające inkarnacje boga Wisznu. Nocleg w Khajuraho.

Dzień 9:
PARK NARODOWY PANNA - PARK NARODOWY BANDHAVGARH
Wyjazd na poranne safari w Parku Narodowym Panna. Występują tu m.in. wargacze, sambary indyjskie (nazywane również jeleniami końskimi), a spośród licznych gatunków ptactwa m.in. gęsi tybetańskie. Jeśli szczęście dopisze można zobaczyć tygrysa. Rabunkowe działania kłusowników na terenie parku doprowadziły do zagrożenia całkowitym wyginięciem tego gatunku. Na skutek działań w ramach rządowego Projektu Tygrys zdołano odbudować populację tygrysa i obecnie żyje tu ok. 15 osobników. Powrót do hotelu na śniadanie. Następnie przejazd przez stan Madhya Pradesh do Parku Narodowego Bandhavgarh. Wzgórza Vindhya, porośnięte gęstym lasem, tworzą malowniczy krajobraz parku. Spośród 32 wzgórz najwyższe ma ponad 800 metrów wysokości. Panujący tu suchy tropikalny klimat sprzyja rozwojowi licznych gatunków zwierząt, wśród których króluje tygrys. Jedna z największych w Indiach populacja tygrysów zadomowiła się właśnie w tym parku. Po przyjeździe na miejsce, zakwaterowanie w hotelu w pobliżu parku.

Dzień 10:
PARK NARODOWY BANDHAVGARH
Poranne jeep safari po parku będzie na pewno emocjonującą i obfitująca w niezapomniane wrażenia przygodą. Istnieje prawdopodobieństwo wytropienia tygrysa. Można tu wypatrzeć również wargacze, dziki, jeżozwierze. W leśnych dolinach oraz w lasach mieszanych wyższych partii gór żyje kilka gatunków zwierzyny płowej - jeleń aksis, sambar indyjski. Dla miłośników ptaków jest to również interesujący obszar - żyje ich tu bowiem ponad 150 gatunków, w tym rzadkie dzioborożce. Nocleg w okolicach parku.

Dzień 11:
PARK NARODOWY KHANA
Przejazd do kolejnego parku - Khana, położonego w północnej części wyżyny dekarskiej. Jest to jeden z największych i najlepiej zorganizowanych parków Indii. Jego położenie w dolinie Bandzar, wśród łagodnie wijących się strumieni przydaje mu szczególnej urody. Tereny te były inspiracją dla Rudyarda Kiplinga, gdy w 1894 roku pisał swoją słynną "Księgę dżungli". Nocleg w okolicach parku.

Dzień 12:
PARK NARODOWY KHANA
Poranne safari w Parku Narodowym Khana. Przemierzając rozległy teren parku (ponad 2000 km2 powierzchni) spotkać można jelenie aksis, samary indyjskie, niedźwiedzie wargacze, hieny, szakale, liczne gatunki małp, ale również lamparty i tygrysy. Po południowym odpoczynku odpoczynku kolejne safari po parku Khana. Nocleg w okolicach parku.

Dzień 13:
PARK NARODOWY KHANA - NAGPUR
Przejazd do miasta Nagpur przez stan Maharashtra, leżący w środkowych Indiach. Ze względu na swoje położenie w pobliżu parków narodowych, nazywane jest często "tygrysią stolicą Indii". Panoramiczny objazd miasta. Przyjazd na nocleg do hotelu.

Dzień 14:
NAGPUR - MUMBAI
Transfer na lotnisko. Przelot do Mumbai. Panoramiczny objazd miasta - Brama Indii, monument wzniesiony w 1911 r. z okazji wizyty króla Jerzego V, pięknie usytuowany naprzeciwko ekskluzywnego hotelu Taj Mahal, dworzec kolejowy Victoria Terminus - najpiękniejszy przykład wiktoriańskiego neogotyku w Indiach. Przejazd przez dzielnicę Malabar Hill, gdzie znajdują się rezydencje celebrytów świata filmu, biznesu, polityki. Postój przy jednej z wielkich osobliwości miasta - Doby Ghat, największej pralni świata urządzonej pod gołym niebem. Po południu transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Dzień 15:
Przylot do Warszawy.

I RATA:
2000 PLN - płatna przy zapisie

II RATA:
płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przeloty wewnętrzne rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przejazdy turystycznym mikrobusem/autokarem z klimatyzacją,
* przejazdy samochodami terenowymi oraz rikszami w czasie safari w parkach,
* 12 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*oraz lodge zlokalizowanych w pobliżu
* parków, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1- os. 1250 PLN,
* 13 śniadań,13 kolacji,
* wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych),
* opiekę polskiego pilota,
* usługi lokalnych przewodników,
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !:
* Wizę można uzyskać samodzielnie przez Internet na stronie indianvisaonline.gov.in lub za pośrednictwem biura LogosTour - koszt wizy wraz z pośrednictwem wizowym wynosi 400 PLN.

W przypadku pośrednictwa, przy wpłacie II raty należy złożyć dokumentację wizową -1 wypełniony formularz do wizy, zdjęcie paszportowe w formie cyfrowej oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem). Paszport powinien być ważny co najmniej pół roku od zakończenia wycieczki i mieć min. 2 strony wolne.
* Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 50 USD.
* Cena nie obejmuje biletów wstępu, opłat za safari, opłat za fotografowanie - ok. 180 USD.

Cena nie obejmuje wizy do Indii.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy:
27.10 - 10.11.2019, 9890.00 PLN
17.11 - 01.12.2019, 9890.00 PLN

zamknijIndie Parki NarodoweIndie Parki Narodowe

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Indie Parki Narodowe

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj