Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Indie Północno Wschodnie (assam, Nagaland)

Zdaniem LogosTour:

INDIE Północno-Wschodnie (Assam, Nagaland) 2019: Dzień 1: Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Indii. Dzień 2: DELHI Przylot do Delhi w nocy. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży. Czas wolny. Dla chętnych wycieczka fakultatywna (cena ok. ...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour


INDIE Północno-Wschodnie (Assam, Nagaland) 2019:

Dzień 1:
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Indii.

Dzień 2:
DELHI
Przylot do Delhi w nocy. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży. Czas wolny. Dla chętnych wycieczka fakultatywna (cena ok. 40 USD, min. 10 osób); zwiedzanie świątyni Akshardham, ukończonej z rozmachem w 2005 roku i uznanej za wyjątkowe osiągnięcie współczesnej architektury. Akshardham odzwierciedla dziedzictwo duchowości i tradycji architektonicznych Indii. Położona na brzegu rzeki Jamuny świątynia jest licznie odwiedzana przez mieszkańców i turystów z całego świata. Jest to największa świątynia miasta (główny hall ma 110 m długości), nad jej wykończeniem pracowało 7 tys. artystów. Po południu wizyta w Muzeum Narodowym szczycącym się bogatymi zbiorami od ery prehistorycznej do sztuki nowoczesnej. Następnie przejazd do serca miasta, do świątyni Gurudwara Bangla Sahib, głównego miejsca kultu Sikhow. Świątynia ta znana jest z ÂŤLangarÂť, posiłków wydawanych wszystkim potrzebującym, niezależnie od rasy czy religii. Wieczorem powrót do hotelu. Kolacja.

Dzień 3:
DELHI - GUWAHATI (Assam)
Przelot do Guwahati, stolicy kulturalnej Assamu. Miasto leży w dolinie Brahmaputry i jest miejscem największej w Indiach giełdy herbaty. Jej uprawa została tu wprowadzona przez Brytyjczyków i obecnie 60% krajowej produkcji pochodzi z Assamu. Przejazd na wzgórze Nilachal. Zwiedzanie świątyni Kamakhya, miejsca kultu tantrycznego "shakti" - żeńskiej energii. Liczni pielgrzymi do dzisiaj składają tu ofiary ze zwierząt (dawniej Kamakhya była miejscem ofiar z ludzi).

Dzień 4:
GUWAHATI - ITANAGAR
Przejezd do Itanagar, stolicy Arunachal Pradech. Po drodze most Bhomraguri (3,5 km) na rzece Brahmaputra. Postój przy plantacji herbaty. Wieczorem, jeśli czas pozwoli wizyta na bazarze.

Dzień 5:
ITANAGAR - ZIRO (Arunachal Pradech)
Zwiedzanie tutejszej gompy - świątyni buddyjskiej, powstałej obok zasadzonego tu przez Dalaj Lame drzewa Bodhi. Wyjazd do Ziro. Stopniowe osiąganie płaskowyżu Arunachal. Ziro położone jest na płaskowyżu zamieszkiwanym przez plemię Apatani. Malownicze pola ryżowe dodają niezwykłego uroku okolicznym wzgórzom. Zakwaterowanie w hotelu. Wciśnięty między Tybet, Birmę oraz Bhutan - Arunachal Pradech został mianowany odrębnym stanem w 1986 r. Ziro to jedna z najbardziej malowniczych miejscowości w tym stanie, leżąca na ok. 1500 m n.p.m. Jest główną siedzibą Apatani, liczącej ok. 50 tysięcy mieszkańców grupy etnicznej tybeto-birmańskiej. Apatani praktykują szamanizm i animizm. Pokaz tradycyjnych tańców. Noc w hotelu.

Dzień 6:
HONG - BULLA - ZIRO
Zwiedzanie wiosek ludu Apatani, w tym wioski Hong oraz Bulla. Apatani wyróżniają się spośród innych plemion strojem i ozdobami, mówią też odrębnym dialektem. Kobiety powiększają nosy wstawkami z bambusa. Twarze kobiet i mężczyzn pokryte są pionowym tatuażem. Żyją w poligamii i są serdecznie nastawieni do turystów. Noc w hotelu.

Dzień 7:
HARI - HAPOLI - ZIRO
Całodzienna wycieczka do wiosek Hari i Hapoli. Postój na punkcie widokowym. Następnie zwiedzanie niewielkiego muzeum, centrum rzemiosła i targu, gdzie kobiety z plemienia Apatani sprzedają lokalne produkty. Powrót do Ziro na noc w hotelu.

Dzień 8:
ZIRO - MAJULI
Poranny przejazd do doliny Brahmaputry. Po przepłynięciu całego płaskowyżu Tybetu od źródeł pod górą Kajlas w zachodnich Himalajach rzeka szerokim korytem rozlewa się na równinie Assamu. Przyjazd na przystań Neemati Ghat. Przeprawa promem na Majuli, uznawaną za największą wyspę fluwialną świata. Majuli zamieszkuje grupa etniczna Mishing. Noc w lodge z bambusa, zbudowanej w tradycyjnym stylu domostw Mishing (pokoje 2-osobowe z łazienkami).

Dzień 9:
MAJULI
Unikatowa kulturowo i ekologicznie wyspa Majuli jest od XV wieku siedzibą odmiany hinduizmu opartej na tolerancji i równouprawnieniu. Wizyta w kilku klasztorach, w których mnisi kultywują tradycje artystyczne i edukacyjne niezmiennie od XV w. W dzień rolnicy i pasterze, wieczorem zamieniają się w wyrafinowanych adoratorów Kriszny. Wieczorem rozpoczyna się wielogodzinne żywiołowe przedstawienie, podczas którego nawet mnisi oddają pokłony lokalnym artystom grającym bóstwa. Wraz z nimi w przedstawieniu biorą udział dzieci i liczni mieszkańcy wioski. Pokaz rytualnego tańca plemienia Mishing. Majuli oczekuje na przyjęcie do listy światowego dziedzictwa Unesco. Nocleg w lodge.

Dzień 10:
MAJULI - SIVASAGAR
Rano powrót promem do przystani Neemati Ghat. Przejazd do Sivasagar (d. Sibsagar). Malownicza droga prowadzi wśród plantacji herbaty. Herbata z Assamu jest ulubionym gatunkiem herbaty mieszkańców Indii. Postój przy kilku plantacjach i możliwość zakupu słynnej herbaty Assam. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie Sivasagaru, stolicy dawnego królestwa Ahomów, przybyłych na te tereny w XIII wieku z prowincji Yunnan w Chinach. Miasto jest głównym ośrodkiem przetwórstwa herbaty. Najbardziej malowniczym widokiem miasta jest sztuczny zbiornik wodny Joysagar, liczący ponad 200 lat, otoczony świątyniami. Rang Ghar to oryginalna i charakterystyczna dla architektury Ahomów owalna budowla; stąd królewska rodzina oglądała pokazy walk słoni i inne sportowe zawody. Świątynia Shivadol z XVII w. uznawana jest za najwyższą świątynię Sziwy w Indiach (32 m). Noc w hotelu.

Dzień 11:
SIVASAGAR - MON (Nagaland)
Wcześnie rano wyjazd do prowincji Mon, leżącej w regionie Nagaland, graniczącym z Birmą. Postój przy plantacji herbaty. Formalności graniczne w Sonari. Mon zamieszkuje 17 plemion Naga, w tym Ao i Konyak. Naga zachowali liczne tradycje, takie jak zbieractwo, tkactwo, misterne rzeźby w drewnie, rytualne tańce. Wojownicy Naga, znani z brawurowych wypraw na Birmę i Assam, byli łowcami głów do wczesnych lat 50. XX w. Wojownicy wierzyli, że odcięcie głowy wroga pozwala na uwolnienie jego duszy. Zwiedzanie wioski Phuktong, znanej z dwóch dużych morungów - wspólnych domów dla chłopców i dziewcząt, które pełniły dawniej funkcje mieszkalne i edukacyjne. Tutaj przekazywano młodym pokoleniom plemienne tradycje, wierzenia i umiejętności. W morungach przechowuje się broń i trofea wojenne. Wizyta u Angh - rezydencja wodza plemienia. Postój na lokalnym targu. Pokaz rytualnego tańca Naga i Konyak.

Dzień 12:
MON - LONGWA - SENGHA CHINGNYU
Przed południem przejazd do wioski Longwa, jednej z większych w prowincji Mon. Wioskę dzieli granica, więc część domów stoi po stronie indyjskiej, a reszta - w Birmie. Cała miejscowość jest w praktyce pod kontrolą wodza Angh i rady starszych. Ciekawostką jest fakt, że wódz ma 60 żon, a jego władza rozciąga się na terytorium Birmy oraz indyjskiego stanu Arunachal Pradesh. Następnie postój w wiosce Sengha Chingnyu, wizyta w rezydencji wodza plemienia, lokalnej manufakturze broni do polowań oraz zwiedzanie typowych dla Konyaków domów z dachami pokrytymi liśćmi palmowymi.

Dzień 13:
HONGPOI - OLD MON - MON
Przejazd do Hongpoi, gdzie można spotkać starsze osoby z plemienia Konyak, których ciała i twarze całkowicie pokryte są tatuażami. Po południu wizyta w wiosce Old Mon. Byli łowcy głów (Konyak) pokrywają twarze ciemnymi tatuażami, w przekłutych uszach noszą pokaźne rogi zwierzęce, a na głowie efektowne nakrycia wykonane z sierści dzików, niedźwiedzi czy kozłów ozdobione kolorowymi piórami ptaków. Szyję ozdabiają mosiężnymi naszyjnikami przedstawiającymi miniaturowe głowy ludzkie, symbolizujące "złowione głowy". Spacer po wiosce i możliwość poznania jej mieszkańców.

Dzień 14:
MON - DIBRUGARH
Przejazd do Dibrugarh. Postój przy Charaideo Maidam, świętym miejscu pochówku królów Ahom i ich małżonek. Późny obiad po drodze. Dalszy przejazd do Dibrugarh. Miejscowość ta leży w najbardziej na północ wysuniętym zakątku stanu Assam. Wszędzie wokoło widać gęste plantacje krzewów herbacianych. Przez miasto płynie rzeka Brahmaputra.

Dzień 15:
DIBRUGARH - DELHI
Rano wizyta na plantacji oraz w przetwórni herbaty. Okazja do poznania sposobu jej uprawy. Po południu transfer na lotnisko. Przelot do Delhi via Guwahati. Transfer do hotelu leżącego w pobliżu lotniska (1 pokój na 4 osoby, czas na umycie się i przebranie przed podróżą). Kolacja. Późnym wieczorem transfer na lotnisko.

Dzień 16:
Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

I RATA:
2000 PLN - płatna przy zapisie

II RATA:
płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przeloty wewnętrzne,
* przejazdy klimatyzowanym minibusem (Delhi), samochodami terenowymi, łodzią-promem,
* 14 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 2*/3*/eco-lodge z bambusa; pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1700 PLN,
* 14 śniadań, 12 obiadów, 14 kolacji,
* bilety wstępu do wymienionych w programie obiektów,
* opiekę polskiego pilota,
* usługi lokalnych przewodników,
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !:
* * Bori Boot (05-06.02.2019) - jeden z głównych tradycyjnych festiwali grupy etnicznej Hill-Miris. Bori Boot jest powitaniem wiosny i dosłownie znaczy wspólne spotkanie przy tańcach, muzyce, zabawie, niezależnie od wieku, płci, kasty. Ofiary składane w trakcie ÂŤ puja Âť (ceremonia religijna) mają zapewnić obfite zbiory i protekcje. Każdy rytuał ma swoje odrębne znaczenie.

** Aoling (03-04.04.2019) jest głównym, corocznym świętem plemienia Konyak, organizowanym na wiosnę, po siewach. Wojownicy we wspaniałych, tradycyjnych strojach przy dźwięku bębnów wykonują rytualne tańce, składają ofiary ze zwierząt z nadzieją na obfite zbiory.

*** Raas Leela (11-12.11.2019) - licznie odwiedzany festiwal mający formę wielogodzinnego spektaklu teatralnego, który przedstawia koleje życia boga Krishny. W przedstawieniu organizowanym przez mnichów - tancerzy bierze udział większość mieszkańców Majuli.

****Festiwal Hornbill (02-03.12.2019) jest organizowany dla podtrzymania plemiennych tradycji Naga. Jest to jedyna okazja zapoznania się z przedstawicielami wszystkich 16 plemion Naga, ich kulturą i tradycjami. Nazwa festiwalu Hornbill pochodzi od leśnego ptaka z rodziny dzioborożców (Buceros), symbolu piękna, brawury i pomyślności. Biało-czarne efektowne pióra były dawniej powszechnie używane do ozdoby tradycyjnych kostiumów i nakryć głowy. Taniec wojowników Hornbill jest jednym z najbardziej atrakcyjnych momentów święta.
* Cena nie obejmuje pokazów tradycyjnych tańców, opłat za pozwolenia na wjazd na tereny strzeżone ok. 80 USD.
* Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 USD.
* Cena nie obejmuje wizy do Indii. Wizę można uzyskać samodzielnie przez internet na stronie indianvisaonline.gov.in lub za pośrednictwem biura LogosTour - opłata 250 PLN oraz pośrednictwo wizowe 100 PLN. W przypadku pośrednictwa przy wpłacie II raty należy złożyć dokumentację wizową - 1 wypełniony formularz do wizy, zdjęcie paszportowe w formie cyfrowej oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem). Paszport musi być ważny co najmniej rok od zakończenia wycieczki oraz posiadać min. 2 strony wolne.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy:
20.11 - 05.12.2019, 13500.00 PLN

zamknijIndie Północno Wschodnie (assam, Nagaland)Indie Północno Wschodnie (assam, Nagaland)

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Indie Północno Wschodnie (assam, Nagaland)

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj