Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Indie (południowe I Środkowe)

Zdaniem LogosTour:

INDIE POŁUDNIOWE I ŚRODKOWE 2019: Dzień 1: Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Indii. Dzień 2: MUMBAI Przylot do Mumbai (d. Bombaj) wcześnie rano. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Zwiedzanie - Brama Indii, monument wzniesiony w 1911 r. z okazji wizyty kró...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour


INDIE POŁUDNIOWE I ŚRODKOWE 2019:

Dzień 1:
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Indii.

Dzień 2:
MUMBAI
Przylot do Mumbai (d. Bombaj) wcześnie rano. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Zwiedzanie - Brama Indii, monument wzniesiony w 1911 r. z okazji wizyty króla Jerzego V, dworzec kolejowy Victoria Terminus - najpiękniejszy przykład wiktoriańskiego neogotyku w Indiach. Przejazd przez dzielnicę Malabar Hill, gdzie znajdują się rezydencje celebrytów świata filmu, biznesu, polityki. Postój przy jednej z wielkich osobliwości miasta - Dhobi Ghat, największej pralni świata urządzonej pod gołym niebem. Nocleg w Mumbai.

Dzień 3:
MUMBAI
Wycieczka łodzią na wyspę Elephanta. Zwiedzanie świątyń skalnych z VIII w. dedykowanych bogu Siwie. Po południu powrót do Mumbai. Wizyta w wiszących ogrodach na wzgórzu Malabar. Ciekawostką ogrodów są żywopłoty uformowane
w figury zwierząt. Przejazd obok Wież Milczenia, w których wyznawcy zoroastryzmu pozostawiali zwłoki swoich zmarłych. Spacer po eleganckiej, zawsze ruchliwej dzielnicy handlowej Colaba. Nocleg w Mumbai.

Dzień 4:
AURANGABAD - ELLORA
Wcześnie rano transfer na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem ekspresowym do Aurangabad, a następnie autokarem do Ellory. Po drodze zwiedzanie potężnego Fortu Daulatabad, wzniesionego w XII w. przez władców Yadava. Pod koniec XIV w.ekscentryczny sułtan Muhammad Tughlaq na krótki czas przeniósł stolicę z Delhi do Daulatabadu czyli Miasta Pomyślności. Zwiedzanie Ellory, gdzie znajduje się piękny i unikalny zespół 34 świątyń wykutych w skalnych grotach w okresie V-VII w. Miejsce to traktowane jest jako symbol tolerancji religijnej, gdyż tutejsze świątynie należą do trzech wielkich religii - hinduizmu, buddyzmu i dżinizmu. Nocleg w Aurangabad.

Dzień 5:
AURANGABAD - AJANTA
Wycieczka do Ajanty. Zwiedzanie najsłynniejszego w Indiach zespołu świątyń buddyjskich, wykutych w bazaltowych skałach pięknej doliny w kształcie półksiężyca (II w. p.n.e.-VII w. n.e.). Świątynie ozdobione są rzeźbami i malowidłami ściennymi, które nie mają sobie równych w całych Indiach. Po powrocie do Aurangabadu, zwiedzanie mauzoleum Bibi Ka Maqbara, żony mogolskiego cesarza Aurangzeba. Powrót na nocleg do Aurangabadu.

Dzień 6:
CHENNAI - KANCHIPURAM
Przelot do Chennai (d. Madras). Objazd miasta. Zwiedzanie kościoła św. Tomasza Apostoła, wzniesionego w XVI w. przez Portugalczyków w miejscu, gdzie wg tradycji pochowany został św. Tomasz. Przejazd do fortu św. Jerzego, w którym mieści się Muzeum Archeologiczne eksponujące pamiątki po Kompanii Wschodnioindyjskiej. Przejazd do jednego z siedmiu świętych miast Indii - Kanchipuram, gdzie w licznych świątyniach czci się bóstwa Wisznu i Siwa. Wieczorem przejazd do Mahaballipuram na nocleg.

Dzień 7:
MAHABALLIPURAM
Zwiedzanie Mahaballipuram, niewielkiej dziś osady rybackiej, której początki sięgają I w. p.n.e. Znajdują się tu czyste plaże. Jednak największą atrakcją są wspaniałe świątynie hinduistyczne z VII w., zbudowane w stylu drawidyjskim ku czci Siwy, Wisznu, Parwati. Na ścianach świątyń widać reliefy ze scenami z życia codziennego, pięknie zachowane mimo niszczycielskiego działania słonej morskiej wody. Wieczorny spacer po Mahaballipuram.

Dzień 8:
PONDICHERRY - THANJAVUR
Rano wyjazd do Thanjavur - stolicy potężnego niegdyś królestwa Chola. Po drodze postój w Pondicherry, które emanuje atmosferą stolicy dawnej kolonii francuskiej. Spacer wśród kolonialnej zabudowy i przejazd do Thanjavur (d. Tanjore). Miasto od XVI w. było siedzibą słynnej szkoły malarskiej. Podczas zwiedzania można obejrzeć przykłady malarstwa z Tanjore. Wizyta w świątyni Brihadeeshwara zbudowanej w XI w. przez króla Chola. Nocleg w Thanjavur.

Dzień 9:
THANJAVUR - TIRUCHIRAPPALLI
Przejazd z Thanjavur do Tiruchirappalli (d. Trichy). Zwiedzanie fortecy i świątyni Rock Fort, wzniesionej na skale, tuż nad brzegiem rzeki Kaveri. Można się wspiąć na szczyt świątyni pokonując 437 stopni. Wysiłek zostanie wynagrodzony pięknym widokiem. Zwiedzanie świątyni Sri Ranganathaswami o siedmiu murach obronnych - jest to jeden z największych i najlepiej zachowanych zespołów świątynnych w południowych Indiach. Nocleg w Trichy.

Dzień 10:
MADURAI
Przejazd z Trichy do Madurai urozmaicony widokiem pól uprawnych - bawełna, tytoń, ryż, które stanowią podstawowe uprawy tego regionu. Zwiedzanie Madurai. Wizyta w świątyni Sri Meenakshi Amman, będącej pięknym przykładem religijnych budowli drawidyjskiego hinduizmu. Początki tej świątyni sięgają III w. p.n.e. Po południu trochę relaksu - wizyta na miejscowym bazarze i okazja do zakupu atrakcyjnych pamiątek. Nocleg w Madurai.

Dzień 11:
THEKKADY - KUMILY
Przejazd do Kumily. Przekroczenie granicy stanów Tamil Nadu i Kerala. Przejazd przez wzgórza kardamonowe - tereny słynące z uprawy egzotycznych, wonnych roślin. Po drodze pojawiają się pierwsze tarasowe wzgórza z charakterystycznymi plantacjami herbaty. Przyjazd do Kumily. Spacer po małej rodzinnej plantacji, gdzie rośnie wiele przypraw m.in. kardamon, pieprz, kakao. Możliwość zakupów. Spacer po miasteczku. Wizyta w kościele syryjskim. Nocleg w Kumily.

Dzień 12:
KOCHI
Wyjazd do Kochi, portowego miasta położonego na archipelagu wysp oddzielających jezioro Vembanad od Morza Arabskiego. Tutaj zmarł i został pochowany w kościele św. Franciszka odkrywca drogi morskiej do Indii - Vasco da Gama. Architektura i atmosfera miasta stanowią mieszankę średniowiecznej Portugalii, Niderlandów i angielskiej wsi. Przyjazd na miejsce późnym popołudniem. Zakwaterowanie w hotelu. Spektakl klasycznego tańca kathakali, charakterystycznego dla regionu Kerala, łączącego w sobie elementy baletu, opery, maski i pantomimy. Fabuła kathakali oparta jest na hinduskich eposach Ramajana i Mahabharata. Nocleg w Kochi.

Dzień 13:
KOCHI - ALAPPUZHA
Zwiedzanie Kochi. Na trasie - Pałac Holenderski z najpiękniejszymi w Indiach ściennymi freskami oraz żydowska synagoga z XVI w., ślad po starożytnej kolonii żydowskiej. Po południu zaokrętowanie na barce (house boat). Rejs po tzw. "back waters" - olbrzymich rozlewiskach utworzonych przez kanały, rzeki, jeziora, będących ruchliwą drogą wodną. Sieć kanałów o łącznej długości ponad 1500 km poprzecinanych skrawkami lądu stanowi niesamowity labirynt, w którym toczy się normalne życie mieszkańców. Podczas rejsu będzie okazja do obserwacji bujnej przyrody oraz lokalnej ludności w jej codziennych czynnościach Nocleg na łodzi.

Dzień 14:
ALAPPUZHA - KOVALAM
Po zakończonym rejsie przejazd do hotelu w okolicach Kovalam. Zakwaterowanie. Odpoczynek nad Oceanem Indyjskim.

Dzień 15:
KOVALAM
Czas wolny przeznaczony na odpoczynek na plaży i uporządkowanie wrażeń z podróży.

Dzień 16:
Wyjazd na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 17:
Przylot do Warszawy.

I RATA:
2000 PLN - płatna przy zapisie

II RATA:
płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przelot wewnętrzny rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją,
* przejazd pociągiem ekspresowym z miejscami siedzącymi na trasie Mumbai - Aurangabad,
* 13 noclegów hotelach 3*/4*, pokoje 2 - os., dopłata do pokoju 1-os 1750 PLN,
* 1 nocleg na barce w kajutach 2-os.,
* 15 śniadań, 14 kolacji,
* wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych),
* opiekę polskiego pilota,
* usługi lokalnych przewodników,
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !:
* Wizę można uzyskać samodzielnie przez Internet na stronie indianvisaonline.gov.in lub za pośrednictwem biura LogosTour - koszt wizy wraz z pośrednictwem wizowym wynosi 400 PLN.

W przypadku pośrednictwa, przy wpłacie II raty należy złożyć dokumentację wizową - 1 wypełniony formularz do wizy, zdjęcie paszportowe w formie cyfrowej oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem). Paszport powinien być ważny co najmniej pół roku od zakończenia wycieczki i mieć min. 2 strony wolne.
* Cena nie obejmuje wizy do Indii.
* Cena nie obejmuje biletów wstępu - ok. 100 USD.
* Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 USD.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy:
23.10 - 08.11.2019, 11990.00 PLN
06.11 - 22.11.2019, 12540.00 PLN
21.11 - 07.12.2019, 11990.00 PLN

zamknijIndie (południowe I Środkowe)Indie (południowe I Środkowe)

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Indie (południowe I Środkowe)

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj