Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Indie (rajasthan Uttar Pradesh)

Zdaniem LogosTour:

INDIE (RAJASTHAN - UTTAR PRADESH) 2019: Dzień 1: Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Indii. Dzień 2: DELHI Przylot do Delhi we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie stolicy Indii; w Starym Delhi słynny XVII-wiecz...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
06.11.201915 dniSamolotWarszawa × 2
PAXDBL (PAXDBL_A2)
zgodnie z ofertą (ZO)
8557 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 06.11.2019 - DEL (DEL), 06.11.2019
Przylot:
DEL (DEL), 21.11.2019 - WAW (WAW), 21.11.2019
Zakwaterowanie:
PAXDBL (PAXDBL_A2)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
09.10.201915 dniSamolotWarszawa × 2
PAXDBL (PAXDBL_A2)
zgodnie z ofertą (ZO)
8557 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 09.10.2019 - DEL (DEL), 09.10.2019
Przylot:
DEL (DEL), 24.10.2019 - WAW (WAW), 24.10.2019
Zakwaterowanie:
PAXDBL (PAXDBL_A2)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
20.11.201915 dniSamolotWarszawa × 2
PAXDBL (PAXDBL_A2)
zgodnie z ofertą (ZO)
8557 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 20.11.2019 - DEL (DEL), 20.11.2019
Przylot:
DEL (DEL), 05.12.2019 - WAW (WAW), 05.12.2019
Zakwaterowanie:
PAXDBL (PAXDBL_A2)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour


INDIE (RAJASTHAN - UTTAR PRADESH) 2019:

Dzień 1:
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Indii.

Dzień 2:
DELHI
Przylot do Delhi we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie stolicy Indii; w Starym Delhi słynny XVII-wieczny Czerwony Fort z zewnątrz), największy w Indiach meczet Jama Masjid (Meczet Piątkowy) oraz Sisganj Gurdwara - Złota Świątynia wyznawców sikhizmu - religii odrzucającej kastowość, głoszącej wolność wszystkich ludzi oraz wymóg prowadzenia uczciwego i pracowitego życia. Następnie przejazd do Nowego Delhi; zespół budynków rządowych (parlament i sekretariaty - z zewnątrz), Brama Indii - monumentalny pomnik wystawiony ku czci żołnierzy armii indyjskiej poległych na wszystkich frontach. Nocleg w Delhi.

Dzień 3:
JAIPUR - AMBER
W godzinach porannych dokończenie zwiedzania Delhi; grobowiec Humajuna ( pierwowzór słynnego Taj Mahal), a następnie wyjazd do Jaipuru. Po drodze zwiedzanie fortu Amber - kompleksu budowli obronnych i pałacowych, dawnej siedziby maharadżów, gdzie znajdują się m.in. kunsztownie zdobione apartamenty Jai Singha i Man Singha, w tym słynna komnata lustrzana. Wjazd do fortu na jeepami. Wizyta w szlifierni kamieni półszlachetnych. Wieczorem dla chętnych udział w projekcji bollywoodzkiego filmu w słynnym kinie Raj Mandir. Nocleg w Jaipur.

Dzień 4:
JAIPUR
Zwiedzanie Jaipuru, stolicy Rajasthanu - Pałac Wiatrów, czyli Hawa Mahal (z zewnątrz) - zbudowany pod koniec XVIII w. dla dam dworu maharadży, Pałac Miejski - pałac maharadży Jaipuru (obecnie muzeum), obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar wzniesione w XVIII w. z największym na świecie zegarem słonecznym o średnicy 27 m. Wizyta w emporium dywanów i tkanin. Po południu - Jaigarh (fort Jai) z widokiem na fortecę Amber i na miasto Jaipur. Przejazd do Royal Gaitor, nekropolii maharadżów. Po kolacji pokaz tańców charakterystycznych dla tego rejonu Indii.

Dzień 5:
JAIPUR - BIKANER
Przejazd do Bikaneru, miasta-oazy leżącego w sercu pustyni Thar. Miasto zachowało swój dawny urok i styl widoczny w architekturze wytwornych pałaców, świątyń i haveli - dawnych rezydencji kupców. Zwiedzanie fortu Junagarh wzniesionego na pustynnej równinie i otoczonego fosą. W skład tego kompleksu wchodzi 37 pałaców i pawilonów zbudowanych z czerwonego piaskowca oraz marmuru, kunsztownie zdobionych malowidłami i płaskorzeźbami. Przejażdżka tuktukami po mieście. Nocleg w Bikaner.

Dzień 6:
JAISALMER
Wizyta w tajemniczej świątyni Karni Mata - czyli tzw. światyni szczurów. Przejazd do Jaisalmer, jednego z najbardziej interesujących miejsc na szlaku podróży po Rajasthanie. Miasto założone w XII w. przez walecznych Rajputów, stanowiło przez wieki ważny punkt na szlaku handlowym z Indii do Persji, Arabii, Egiptu i Europy. Podstawowymi towarami przewożonymi przez karawany były sól i wełna. Na wzgórzu Trikuta, górującym nad miastem, wzniesiono jeden z największych i najciekawszych kompleksów obronnych Indii - fort Jaisalmer. Nocleg w Jaisalmer.

Dzień 7:
JAISALMER
Zwiedzanie miasta Jaisalmer - fort, piękne świątynie dżinijskie. Postoje przy najwspanialszych domach kupieckich - haveli, z misternie rzeźbionymi, koronkowymi fasadami. Wśród najpiękniejszych rezydencji zbudowanych pod koniec XIX w. są Patwon ki Haveli, Salim Singh ki Haveli, Nathmal ki Haveli. Nocleg w Jaisalmer.

Dzień 8:
JAISALMER - JODHPUR
Wyjazd z Jaisalmer do Jodhpur - stolicy wojowniczych Rathorów, otoczonej murami obronnymi o długości 10 km. Zwiedzanie potężnego fortu Mehrangarh zbudowanego w drugiej połowie XV w. na urwisku górującym nad miastem. Fort jest nie tylko obiektem zabytkowym, ale do dziś mieszka tu ponad tysiąc osób. Następnie zwiedzanie Jaswant Thada - marmurowego grobowca maharadży Jaswanta Singha II oraz Umaid Bhawan Palace - pałacu wybudowanego przez kobiety. Spacer wśród charakterystycznych dla tego miasta budynków z błękitnymi fasadami. Nocleg w Jodhpur.

Dzień 9:
JODPUR - PUSHKAR - JAIPUR
Powrót do Jaipur. Po drodze postój w Pushkar, położonym na skraju pustyni Thar. Znajduje się tu jedyna w Indiach świątynia boga Brahmy, a malownicze jezioro Pushkar jest miejscem kultu i celem pielgrzymek wyznawców różnych religii. Nocleg w Jaipur.

Dzień 10:
JAIPUR - AGRA
Wyjazd w kierunku Agry. Po drodze postój w wiosce Abhaneri, gdzie na głębokości ok. 30 m znajdują się studnia schodkowa i komnaty pałacowe. Studnia Abhaneri - to niezmiernie ciekawy pod względem konstrukcyjnym zbiornik gromadzący wodę z monsunów. Po drodze wizyta w Fatehpur Sikri - Umarłym Mieście Mogołów, zaprojektowanym i zbudowanym przez cesarza Akbara. Zwiedzanie budowli wchodzących w skład kompleksu, w tym meczetu Jama Masjid, pałacu Panch Mahal oraz innych pałaców świadczących o potędze imperium Mogołów. Przyjazd do Agry na nocleg.

Dzień 11:
AGRA
Zwiedzanie Agry - stolicy Indii od początków XVI w. do połowy XVII w. Największą atrakcją jest słynny grobowiec Taj Mahal, wzniesiony przez Shah Jahana ku czci jego przedwcześnie zmarłej małżonki Mumtaz Mahal. Ten pomnik wiecznej miłości i perła architektury z białego marmuru, o wspaniałych proporcjach, była budowana 22 lata przez 20 tysięcy rzemieślników sprowadzonych z Persji, Turcji Francji i Włoch. Zwiedzanie słynnego Czerwonego Fortu - jednego z najwspanialszych przykładów indyjskich fortyfikacji, twierdzy o podwójnych murach obronnych wzniesionej przez cesarza Akbara w II poł. XVI w. z charakterystycznego czerwonego piaskowca - typowego budulca dynastii Mogołów. Wizyta w warsztacie rzemieślniczym produkującym wyroby z marmuru. Dla chętnych fakultatywnie wycieczka do Mathury i Vrindavan - miejsca narodzin Kriszny i ośrodka Hare Kriszna (ok. 20 USD) lub udział w barwnym przedstawieniu o charakterze musicalu opowiadającym historię życia i miłości cesarza Sach Jahana i Mumtaz Mahal (ok. 30 USD). Nocleg w Agrze.

Dzień 12:
ORCHHA - KHAJURAHO
Podróż porannym pociągiem ekspresowym Shatabdi z Agry do Jhansi. Następnie przejazd do uroczego miasteczka Orchha. Zwiedzanie Orchha - pałac Jahangiri, z którego roztacza się piękny widok na okolicę oraz pałac książęcy Raja Mahal z freskami przedstawiającymi sceny z polowań. Spacer do świątyni Lakshmi Narajan. Przejazd do Khajuraho na nocleg.

Dzień 13:
KHAJURAHO
Zwiedzanie zachodniej i wschodniej grupy świątyń w Khajuraho, których mury pokryte są setkami dobrze zachowanych kamiennych płaskorzeźb przedstawiających wizerunki bogów i boginek, najbardziej znane nawiązują do tematów erotycznych. Wieczorem fakultatywnie muzyczne widowisko oparte na lokalnym folklorze - pokaz tańców pochodzących z różnych regionów Indii (ok. 15 USD). Nocleg w Khajuraho.

Dzień 14:
KHAJURAHO - VARANASI
Wyjazd z Khajuraho. Przejazd na kolację i nocleg do Varanasi (d. Benares) - najświętszego miasta hinduistów, nieustannie pełnego pielgrzymów z różnych zakątków kraju i świata. Dystans do pokonania ok. 410 km, czas przejazdu ok. 12 godzin. Przyjazd na nocleg do Varanasi.

*Dla chętnych możliwość zorganizowania przelotu na tej trasie za dodatkową opłatą Cena od 280 - 400 USD w zależności od dostępności miejsc w samolocie.

Dzień 15:
VARANASI - SARNATH
O wschodzie słońca rejs łodziami po Gangesie. Spacer po ghatach, obserwacja rytualnych ablucji w świętej rzece hinduistów. Powrót do hotelu na śniadanie. Przejazd do Sarnath, gdzie po doznaniu oświecenia Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie. Zwiedzanie muzeum archeologicznego z heraldycznymi lwami na kolumnie Asioki (godło Indii). Następnie wizyta w manufakturze tkanin z jedwabiu, tzw. brokatów z Varanasi. Przelot samolotem do Delhi. Po kolacji, późnym wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 16:
Przylot do Warszawy.

I RATA:
2000 PLN - płatna przy zapisie

II RATA:
płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przelot wewnętrzny rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją,
* przejazd pociągiem ekspresowym na trasie Agra - Jhansi,
* 13 noclegów, zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-os. dopłata do pokoju 1- os. 1250 PLN ,
* 14 śniadań, 14 kolacji,
* wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych ),
* opiekę polskiego pilota,
* usługi lokalnych przewodników,
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !:
* Cena nie obejmuje biletów wstępu, - ok. 130 USD.
Cena nie obejmuje wizy do Indii.
* Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 50 USD.
* Wizę można uzyskać samodzielnie przez Internet na stronie indianvisaonline.gov.in lub za pośrednictwem biura LogosTour - koszt wizy wraz z pośrednictwem wizowym wynosi 400 PLN.
W przypadku pośrednictwa, przy wpłacie II raty należy złożyć dokumentację wizową; 1 wypełniony formularz do wizy, zdjęcie paszportowe w formie cyfrowej oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem). Paszport powinien być ważny co najmniej pół roku od zakończenia wycieczki i mieć min. 2 strony wolne.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy:
09.10 - 24.10.2019, 8550.00 PLN
06.11 - 21.11.2019, 8550.00 PLN
20.11 - 05.12.2019, 8550.00 PLN

zamknijIndie (rajasthan Uttar Pradesh)Indie (rajasthan Uttar Pradesh)

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Indie (rajasthan Uttar Pradesh)

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj