Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Kolumbia (+ Wyspa Baru)

Zdaniem LogosTour:

KOLUMBIA (+ Wyspa Baru) 2019: Dzień 1: Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Kolumbii. Przylot do Bogoty. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Dzień 2: BOGOTA Zwiedzanie stolicy Kolumbii, Bogoty - położonej w centralnej części kraju, w północnych Andach, na wys...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour


KOLUMBIA (+ Wyspa Baru) 2019:

Dzień 1:
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Kolumbii. Przylot do Bogoty. Transfer do hotelu, zakwaterowanie.

Dzień 2:
BOGOTA
Zwiedzanie stolicy Kolumbii, Bogoty - położonej w centralnej części kraju, w północnych Andach, na wysokości 2640 m n.p.m. Wizyta w najstarszych częściach miasta - dzielnicy La Candelaria oraz nieco młodszej La Catedral. Postój na Placu Bolivara, który jest centralnym punktem tutejszej starówki, otoczonym historycznymi budynkami - neoklasycystyczna siedziba Kongresu (Capitolio Nacional), Pałac Sprawiedliwości, gmach Alcadia - siedziba burmistrza Bogoty. Zwiedzanie założonego w roku 1939 Muzeum Złota, które jest największym i najbogatszym na świecie muzeum sztuki złotniczej kultur prekolumbijskich. Ekspozycja i zbiory muzeum zawierają ponad 30 tysięcy eksponatów, należących do najważniejszych złotych kultur, rozwijających się na tym obszarze, w tym kultury Indian Muisca, wśród których zrodziła się największa legenda Ameryki - miasto złota El Dorado. Następnie wjazd kolejką na szczyt Cerro de Monserrate, skąd roztacza się piękny widok na miasto.

Dzień 3:
BOGOTA - VILLA DE LEYVA
Przejazd do Villa de Leyva - miasteczka kolonialnego, założonego przez Hiszpanów w 1572 r., jednej z perełek architektonicznych Kolumbii. Villa de Leyva nazywane jest białym miastem ze względu na dominujący biały kolor fasad tutejszych budynków. W 1954 roku miasto uznane zostało przez rząd Kolumbii za pomnik narodowy i skutecznie oparło się współczesnym trendom architektonicznym, zachowując swój unikalny charakter. Po drodze postoje w punktach widokowych. Przejazd przez miasto Tunja, stolicę departamentu Boyaca. Po południu przyjazd do Villa de Leyva.

Dzień 4:
VILLA DE LEYVA
Spacer po starówce. Wizyta na centralnym placu Plaza Mayor, uznawanym pod względem powierzchni za największy plac kraju (120 m x 120 m). Następnie zwiedzanie położonego za miastem Muzeum Paleontologicznego, gromadzącego skamieliny pochodzące sprzed 150 milionów lat. Wizyta w miejscu zwanym El Infiernito, gdzie można zobaczyć prekolumbijskie menhiry świadczące o tym, że znajdowało się tu obserwatorium astronomiczne Indian Muisca, pierwszych mieszkańców ziem kolumbijskich. Obserwatorium daje możliwość zapoznania się ze sposobem wyznaczania pór roku przez Indian. Po południu okazja do odwiedzenia okolicznych sklepów oferujących wyroby tkackie i inne przykłady lokalnego rękodzieła.

Dzień 5:
RAQUIRA - CHIQUINQUIRA - ZIPAQUIRA
Wycieczka do Zipaquira, miejscowości słynącej z bogatych pokładów soli eksploatowanych już w czasach prekolumbijskich przez Indian Muisca. Po drodze postoje w wioskach Raquira i Chiquinquira, dające możliwość spotkania z lokalnym folklorem. Po przyjeździe do Zipaquira zwiedzanie lokalnej osobliwości o światowej sławie - katedry wydrążonej w górze solnej. Katedra może pomieści 8500 osób. Przejazd do Bogoty.

Dzień 6:
SANTA MARTA - PARK NARODWOY TAYRONA
Przelot samolotem z Bogoty do Santa Marta - najstarszego miasta Kolumbii, położonego na wybrzeżu Morza Karaibskiego. Przejazd do Parku Narodowego Tayrona, ciągnącego się wzdłuż wybrzeża porośniętego dżunglą. Park jest ogromnie interesujący ze względu na swoją różnorodność. Znajduje się tu nie tylko piękna plaża i bogata rafa koralowa, ale i las deszczowy. W przeszłości teren parku zamieszkiwany był przez Indian Tayrona.

Dzień 7:
SANTA MARTA - CARTAGENA
Przejazd drogą wzdłuż wybrzeża. Postój w Barranquilla - czwartym co do wielkości mieście Kolumbii, położonym przy ujściu rzeki Magdalena do Morza Karaibskiego. Przyjazd na nocleg do najbardziej fascynującego i najpiękniejszego miasta Kolumbii, perły architektury kolonialnej - Cartageny. Jest ono położone malowniczo na wybrzeżu Morza Karaibskiego. Zostało założone w 1533 roku i jako jedno z pierwszych miast Kolumbii ogłosiło niepodległość 11 listopada 1811 roku. Cartagena od lat przyciąga turystów z całego świata niepowtarzalnym urokiem architektury i karaibską atmosferą.

Dzień 8:
CARTAGENA
Zwiedzanie Cartageny. Zabytkowy zespół Cartageny obejmuje stare miasto otoczone murami, twierdzę oraz port. Główna atrakcja miasta to zabytkowa część położona w obrębie murów obronnych. Spacer nastrojowymi uliczkami i zaułkami starego miasta o unikalnej, kolonialnej zabudowie, wśród kamieniczek z pięknie ukwieconymi balkonami. Małe werandy, okna z wnękami przydają miastu niepowtarzalnego uroku. Wizyta na Placu Bolivara. Zwiedzanie XVII-wiecznej fortecy Castillo de San Felipe de Barajas. Wjazd na najwyższe wzgórze w Cartagenie, gdzie znajduje się Convento de la Popa i skąd roztacza się niezapomniany widok na miasto. Chwila czasu wolnego na zakupy w sklepikach z rękodziełem artystycznym oraz piękną biżuterią (słynne kolumbijskie szmaragdy).

Dzień 9:
WYSPA BARU
Transfer na wyspę Baru, położoną u wybrzeży Morza Karaibskiego, w niewielkiej odległości od Cartageny (ok. 1,5 godz.). Baru oferuje ciepłe i krystalicznie czyste wody, białe, szerokie, piaszczyste plaże, owoce morza.

Dzień 10 - 12:
WYSPA BARU
Wypoczynek na plażach Baru. Plażowanie, kąpiele, możliwość uprawiania sportów wodnych - snorkeling, nurkowanie. Możliwa 2-dniowa wycieczka fakultatywna w rejon Medelin . Cena ok. 450 USD

Dzień 13:
BOGOTA
Ostatnie chwile wypoczynku na wyspie. Powrót do Bogoty i stamtąd przelot do Europy.

Dzień 14:
Przylot do Warszawy.

I RATA:
2000 PLN płatna przy zapisie

II RATA:
płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przeloty wewnętrzne rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją,
* 12 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1- os. 1650 PLN,
* 12 śniadań,12 kolacji,
* podczas pobytu na wyspie Baru all inclusive,
* wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych),
* bilety wstępu do wymienionych w programie obiektów,
* opiekę polskiego pilota,
* usługi lokalnych przewodników (z wyjątkiem dni 9,10,11),
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !:
* Cena nie obejmuje opłat lotniskowych - ok. 70 USD.
* Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 USD.
* Zgłoszenia na wycieczkę fakultatywną do Medelin przyjmujemy wraz z wpłatą II raty.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy:
12.10 - 25.10.2019, 13990.00 PLN
22.11 - 05.12.2019, 13990.00 PLN

zamknijKolumbia (+ Wyspa Baru)Kolumbia (+ Wyspa Baru)

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Kolumbia (+ Wyspa Baru)

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj