Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Kostaryka Panama (+wyspy Bocas Del Toro)

Zdaniem LogosTour:

KOSTARYKA - PANAMA (+ wyspy Bocas del Toro): Dzień 1: SAN JOSE (Kostaryka) Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do San Jose w Kostaryce. Po przylocie przejazd do hotelu. Nocleg. Dzień 2: WULKAN IRAZU - CARTAGO - WYBRZEŻE PACYFIKU Wyprawa do Parku Narodowego Wulk...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
26.11.202015 dniSamolotWarszawa × 2
PAXDBL (PAXDBL_A2)
zgodnie z ofertą (ZO)
14997 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 26.11.2020 - SJO (SJO), 26.11.2020
Przylot:
PTY (PTY), 11.12.2020 - WAW (WAW), 11.12.2020
Zakwaterowanie:
PAXDBL (PAXDBL_A2)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
12.11.202015 dniSamolotWarszawa × 2
PAXDBL (PAXDBL_A2)
zgodnie z ofertą (ZO)
15447 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 12.11.2020 - SJO (SJO), 12.11.2020
Przylot:
PTY (PTY), 27.11.2020 - WAW (WAW), 27.11.2020
Zakwaterowanie:
PAXDBL (PAXDBL_A2)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour


KOSTARYKA - PANAMA (+ wyspy Bocas del Toro):

Dzień 1:
SAN JOSE (Kostaryka)
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do San Jose w Kostaryce. Po przylocie przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 2:
WULKAN IRAZU - CARTAGO - WYBRZEŻE PACYFIKU
Wyprawa do Parku Narodowego Wulkanu Irazu. Wjazd na szczyt wulkanu, przejście do krawędzi krateru na wysokości ok. 3400m n.p.m. Przy sprzyjającej pogodzie (szczyt tego najwyższego z kostarykańskich wulkanów bardzo często skryty jest w chmurach) niesamowite widoki na pobliski czynny wulkan Turrialba oraz na turkusowe jezioro wypełniające część krateru. Po drodze oglądanie wiosek i największego skarbu tego małego kraju - bujnej, zielonej przyrody. Następnie przejazd do miasta Cartago - odwiedziny w najważniejszym miejscu kultu religijnego Kostaryki - Sanktuarium Matki Bożej od Aniołów z bazyliką o niezwykłym wystroju wnętrza (Basilica Nuestra Senora de los Angeles). W drodze powrotnej do San Jose wizyta na plantacji kawy. Zapoznanie się ze specyfiką kostarykańskiej kawy oraz z procesem jej uprawy. Nocleg w San Jose.

Dzień 3:
SAN JOSE (Kostaryka)
Zwiedzanie stolicy kraju - Plac Centralny, katedra, Muzeum Złota, Teatr Narodowy (z zewnątrz). Wczesnym popołudniem przejazd na wybrzeże Pacyfiku w okolice miejscowości Jaco. Zakwaterowanie w hotelu na dwie noce.

Dzień 4:
PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO
Przejazd do Parku Narodowego Manuel Antonio, będącego schronieniem dla wielu gatunków małp, leniwców, żab, węży. Tutejsze wybrzeże, plaże oraz pobliskie wysepki są miejscem lęgowym dla wielu ptaków wodnych, m.in. fregat, pelikanów, kormoranów i wężówek. W parku żyją też małpy kapucynki, ostronosy, szopy pracze. Spacer po parku i czas na kąpiel w Pacyfiku oraz odpoczynek na piaszczystej plaży należącej do parku narodowego. Powrót na nocleg do hotelu w okolicach Jaco.

Dzień 5:
PARK NARODOWY CARARA - RZEKA TARCOLES - MONTEVERDE
Przejście po szlaku Parku Narodowego Carara, w którym żyją oraz rozmnażają się m.in. krokodyle amerykańskie, wszechobecne w okolicznych rzekach oraz majestatycznie wielkie papugi - ara macao. Następnie rejs po rzece Tarcoles. Obserwacja ptaków żerujących przy brzegach rzeki oraz żyjących w niej krokodyli. Przejazd do położonego w górach rezerwatu lasu mglistego (chmurowego) Monteverde. Zakwaterowanie w okolicach miejscowości Santa Elena.

Dzień 6:
REZERWAT MONTEVERDE
Zapoznanie się ze specyfiką środowiska lasów chmurowych i deszczowych. Wędrówka podniebnym szlakiem (skywalk), który wiedzie przez piętra tropikalnego lasu chmurowego (mglistego), położonego na zboczach góry i obfitującego w epifity - rośliny czepiające się pni i gałęzi wyższych drzew i zawdzięczające swoją egzystencję wysokiej wilgotności panującej w lesie. Część trasy prowadzi pomostami zawieszonymi wśród koron wysokich drzew. Następnie wizyta w ogrodzie z "paśnikami" bardzo chętnie odwiedzanymi przez kolibry różnych odmian. Czas na kawę w "ogrodzie kolibrów". Przejazd do miasteczka Santa Elena. W niewielkim herpentarium będzie możliwość bezpiecznego spotkania z różnymi gatunkami węży, zamieszkujących lasy Kostaryki. Popołudnie wolne przeznaczone na odpoczynek oraz zakupy pamiątek. Powrót na nocleg do hotelu w okolicach Santa Elena. Dla chętnych po południu możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych;
- canoping (tyrolka) - zapierający dech w piersiach zjazd w uprzęży alpinistycznej po stalowych linach przeciągniętych między koronami niższej warstwy lasu. Szalone przejazdy między platformami wywołają przypływ adrenaliny u każdego. (cena ok. 90 USD / os.)
- zwiedzanie farmy ekologicznej "El Trapiche" z uprawami trzciny cukrowej, kawy, kakao i orzechów makadami, z pokazem wyciskania soku z trzciny, procesu uzyskania czekolady z ziaren kakao wraz z możliwością posmakowania soku z trzciny, naturalnej czekolady itp. Czas trwania ok. 3 h. (cena ok. 40 USD / os.)

Dzień 7:
MONTEVERDE - JEZIORO ARENAL - LA FORTUNA - TABACON
Przejazd wzdłuż jeziora Arenal, największego sztucznego jeziora Ameryki Środkowej, w okolice czynnego wulkanu Arenal. Po drodze postoje na podziwianie widoków. Zwiedzanie plantacji ananasów. Przejazd do miasteczka La Fortuna, położonego tuż przy czynnym wulkanie Arenal. Przy dobrej pogodzie podziwianie monumentalnej sylwetki wulkanu. Następnie przejazd do ośrodka wód termalnych Tabacon, z basenami wypełnionymi wodą o różnej temperaturze. Tabacon wykorzystuje fragment nurtu rzeczki Tabacon, podgrzewanej ciepłem pobliskiego wulkanu Arenal. Wieczór w ośrodku wód termalnych połączony z kolacją w miejscowej restauracji. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 8:
ARENAL - PARK NARODOWY TORTUGUERO
Wcześnie rano przejazd do Parku Narodowego Tortuguero położonego nad Morzem Karaibskim. Po drodze przystanek na zdjęcia na plantacji bananów. Następnie rejs łodzią po rzece Parismina oraz po kanałach wykopanych w dawnych czasach przez drwali prowadzących w tych rejonach wycinki w nadmorskich lasach deszczowych Tortugero. Po zakwaterowaniu w jednym z miejscowych eco-lodge - obiad. Popołudniowe zwiedzanie niewielkiego miasteczka Tortuguero, położonego nad samym brzegiem morza. Krótkie odwiedziny w centrum informacyjnym stacji ochrony żółwi morskich odbywających każdego roku lęgi na okolicznych plażach. Nocleg w lodge na terenie parku.

Dzień 9:
PARK NARODOWY TORTUGUERO
Dzień przeznaczony na odkrywanie bogactwa kostarykańskiej przyrody chronionej w wyjątkowym Parku Narodowym Tortuguero. Przed południem piesza wędrówka szlakiem w pobliżu lodgeNULLu w podmokłym lesie w poszukiwaniu licznych gatunków egzotycznych ptaków, ssaków, gadów i owadów. W parku żyją m.in. małpy, leniwce, papugi, tukany, nietoperze, aligatory, żółwie, liczne gady i płazy. Od niepamiętnych czasów w okresach lęgowych (czerwiec - październik) miejscowe plaże stają się sceną składania jaj, a następnie wylęgu kolejnych pokoleń żółwi morskich (głównie zagrożonych gatunków żółwia zielonego i wielkiego żółwia skórzastego). Powrót do hotelu, odpoczynek, czas wolny na obserwację przyrody wokół lodgeNULLu oraz obiad. Po południu - wodne safari łodzią przez labirynt rzeczek i naturalnych kanałów wodnych. Nocleg w lodge na terenie parku.

Dzień 10:
TORTUGUERO - GUAPILES
Rejs łodzią do portu rzecznego, z którego nastąpi odjazd autobusem do miejscowości Guapiles, usytuowanej na granicy pomiędzy górzystym wnętrzem kraju a wybrzeżem karaibskim. Popołudniowy spacer po mieście. Nocleg w Guapiles.

Dzień 11:
GUAPILES - SIXAOLA - BOCAS DEL TORO (Panama)
Przejazd autostradą nr 32 do miasteczka Sixaola, położonego na granicy kostarykańsko - panamskiej. Po załatwieniu formalności granicznych przejazd do portu, z którego odpływają łodzie na archipelag Bocas del Toro. Archipelag składa się z 9 głównych wysp i ponad 50 małych wysepek rozlokowanych w północnej części panamskiego wybrzeża Morza Karaibskiego. Bocas del Toro odkrył Krzysztof Kolumb w 1502 roku podczas swojej i ostatniej podróży do Ameryki. Jest to urzekający zakątek świata z piaszczystymi plażami ocienionymi palmami, krystalicznie czystą turkusową wodą, bogactwem życia podwodnego - jednym słowem idealne miejsce na relaks i odpoczynek. Zakwaterowanie w hotelu na dwie noce.

Dzień 12:
BOCAS DEL TORRO
Wycieczka łodzią na wysepkę Cayo Coral. Tutejsze rafy koralowe uważane są za najpiękniejsze w całym archipelagu Bocas del Toro. Okazja do kąpieli na plaży Czerwonej Zaby. Wyprawa do Zatoki Delfinów i możliwość oglądania tych sympatycznych ssaków w ich naturalnym środowisku. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 13:
BOCAS DEL TORRO - PANAMA CITY
Pożegnanie z rajskimi wyspami. Przejazd na lokalne lotnisko i odlot do stolicy kraju - Panama City. Powrót do cywilizacji. Nocleg w Panama City.

Dzień 14:
PANAMA CITY
Przejazd nad Kanał Panamski. Oglądanie systemu śluz Miraflores i zwiedzanie muzeum przedstawiającego historię budowy oraz wyjaśniającego mechanizmy działania tego cudu techniki. Następnie przejazd do najstarszej części miasta, "Panama Viejo" - obecnie chronionej strefy historyczno - archeologicznej. Tutaj na początku XVI w. założono miasto Panama, które po ponad 150 latach rozwoju zostało splądrowane i spalone przez piratów. W rozległym parku pozostały fragmenty murów dawnych kościołów, klasztorów i rezydencji. Zwiedzanie muzeum historii Panamy. Nocleg w Panama City.

Dzień 15:
PANAMA CITY - P.N. SOBERANIA
Wycieczka do Parku Narodowego Soberania rozpościerającego się na wschodnim brzegu Kanału Panamskiego i zajmującego powierzchnie ok. 220 km kw.. Tutejszy las tropikalny jest przede wszystkim ostoją ptactwa - żyje tu ponad 500 gatunków ptaków, m.in. ptaki drapieżne z rodziny jastrzębi, trębacze, chabrowczyki, manekiny i wiele innych. Po drodze postoje przy punktach widokowych; Amador z panoramą drapaczy chmur w centrum miasta, Gaillard Cut - miejsce, w którym rzeka Chagres uchodzi do Kanału Panamskiego. Transfer na lotnisko międzynarodowe Tocumen. Wylot do Europy.

Dzień 16:
Przylot do Warszawy.

I RATA:
2000 PLN - płatna przy zapisie

II RATA:
płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przeloty wewnętrzne rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją,
* 11 noclegów hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1- os. 1950 PLN
* 2 noclegi w Tortugero w eco-lodge, w pokojach bez klimatyzacji,
* 14 śniadań, 13 kolacji,
* wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych),
* bilety wstępu do wymienionych w programie obiektów,
* opiekę polskiego pilota,
* usługi lokalnych przewodników (z wyjątkiem dni 12,13),
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !:
* Na opłaty lotniskowe należy przeznaczyć ok. 30 USD.
* Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 USD.
* Wymagane jest złożenie kserokopii paszportu.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy:
23.01 - 07.02.2020, 14990.00 PLN
06.02 - 21.02.2020, 14990.00 PLN
05.03 - 20.03.2020, 14990.00 PLN
16.04 - 01.05.2020, 15440.00 PLN
02.07 - 17.07.2020, 14990.00 PLN
12.11 - 27.11.2020, 15440.00 PLN
26.11 - 11.12.2020, 14990.00 PLN

zamknijKostaryka Panama (+wyspy Bocas Del Toro)Kostaryka Panama (+wyspy Bocas Del Toro)

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Kostaryka Panama (+wyspy Bocas Del Toro)

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj