Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Madagaskar Mauritius 20

Zdaniem LogosTour:

MADAGASKAR - MAURITIUS 2020: Dzień 1: Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot na Madagaskar. Dzień 2: ANTANANARYWA (Madagaskar) Przylot do stolicy Madagaskaru - Antananarywa. Stolica wyspy ze względu na swoją pagórkowatą konfigurację podzielona jest na Miasto Dolne...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour


MADAGASKAR - MAURITIUS 2020:

Dzień 1:
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot na Madagaskar.

Dzień 2:
ANTANANARYWA (Madagaskar)
Przylot do stolicy Madagaskaru - Antananarywa. Stolica wyspy ze względu na swoją pagórkowatą konfigurację podzielona jest na Miasto Dolne i Miasto Górne. Przejazd przez najstarszą cześć Antananarivo. Oglądanie typowej dla tych dzielnic kolorowej zabudowy, będącej mieszanką stylu afrykańskiego i kolonialnego. Nocleg w Antananarywa.

Dzień 3:
ANTSIRANANA
Przelot do położonego na samej północy wyspy miasta Antsiranana, do którego w połowie XVI w. dotarł portugalski podróżnik - Diego Suarez. Antsiranana jest bazą wypadową do eksploracji północnych rejonów czerwonej wyspy. Przejazd przez malownicze pola ryżowe i lasy eukaliptusowe w rejon zwany Czerwone Tsingy (Red Tsingy), gdzie siły przyrody, wiatr i deszcz, wyrzeźbiły w tutejszych skałach laterytowych wspaniałe formy o niepowtarzalnej czerwonawej barwie, charakterystyczne dla Madagaskaru. Trekking w rejonie Czerwonych Tsingów. Nocleg w Antsiranana.

Dzień 4:
ANTSIRANANA - P.N. MONTAGNE DNULLAMBRE
Wyjazd do Parku Narodowego Montagne dNULLAmbre - najstarszego parku narodowego wyspy oraz jednego z najbardziej zróżnicowanych przyrodniczo obszarów Madagaskaru. Znany jest on z licznie występujących tu endemicznych gatunków flory i fauny, jezior wulkanicznych i malowniczych wodospadów. Jeśli dopisze szczęście można będzie zobaczyć żyjące tu kameleony, endemiczne okazy drapieżników jak np. galidia kasztanowata z puszystym ogonem w czarne pręgi, gekony i ciekawe okazy ptaków. Po trekkingu powrót do hotelu w Antsiranana.

Dzień 5:
REZERWAT ANKARANA - ANTSIRANANA
Trekking w Rezerwacie Ankarana, zajmującym powierzchnię niemal 200 km2. Wśród zieleni lasu tropikalnego wyłania się potężny masyw wapienny, na którym na skutek trwającej setki tysięcy lat erozji wykształciły się fantastyczne, spiczasto zakończone formy skalne zwane przez Malgaszy - tsingy. Oprócz formacji geologicznych można będzie zobaczyć kolejne endemiczne okazy fauny. Żyje tu ponad 100 gatunków ptaków i około 50 gatunków gadów, 14 gatunków nietoperzy. Na terenie rezerwatu rosną endemiczne baobaby Adansonia perrieri. Po trekkingu powrót do hotelu w Antsiranana.

Dzień 6:
ANTANANARYWA
Powrót samolotem do stolicy Madagaskaru - Antananarywa. Po przylocie spacer po barwnym, targowisku, gdzie można kupić wyroby lokalnego rzemiosła, świeże przyprawy - pieprz i wanilię oraz owoce. Wjazd na punkt widokowy, z którego roztacza się przepiękna panorama stolicy położonej malowniczo na wzgórzach. Nocleg w Antananarywa.

Dzień 6:
TULEAR - IFATY
Przelot do Tulear. Następnie przejazd wśród rosnących wzdłuż laguny drzew mangrowych, które zdominowały południowo-zachodnie wybrzeże Madagaskaru. Po drodze postój w wiosce rybackiej Vezo. Po południu odpoczynek na plaży w okolicy Ifaty. Nocleg w okolicach Ifaty.

Dzień 8:
REZERWAT RENIALA
Rejs łódką po lagunie Ranobe. Wycieczka do prywatnego rezerwatu leśnego Reniala, w którym można podziwiać las kolczasty, gdzie rosną euforbie, baobaby i endemiczne gatunki kolczastych kaktusów z rodziny Didieraceae. Te ostatnie są spotykane tylko na południu Madagaskaru, a jeden z gatunków nosi łatwiejszą do zapamiętania nazwę - drzewo ośmiornicze. Tworzą one charakterystyczny las kolczasty. Nocleg w okolicach Ifaty.

Dzień 9:
IFATY - RANOHIRA - P.N. ZOMBITSE - VOHIBASIA
Przejazd do Ranohira przez skraj Parku Narodowego Zombitse-Vohibasia, w którego pobliżu rośnie wiele interesujących okazów baobabów - okazja do fotografowania. Postój przy grobach plemienia Mahafaly. Wysokie, kamienne grobowce tej grupy etnicznej wyróżniają spośród innych różnokolorowe malowidła ilustrujące życie codzienne zmarłych. Przyjazd na nocleg do hotelu położonego w okolicach Ranohira.

Dzień 10:
P.N. ISALO - RANOHIRA
Przejazd do Ranohira przez skraj Parku Narodowego Zombitse-Vohibasia, w którego pobliżu rośnie wiele interesujących okazów baobabów - okazja do fotografowania. Postój przy grobach plemienia Mahafaly. Wysokie, kamienne grobowce tej grupy etnicznej wyróżniają spośród innych różnokolorowe malowidła ilustrujące życie codzienne zmarłych. Przyjazd na nocleg do hotelu położonego w okolicach Ranohira.

Dzień 11:
REZERWAT ANJA AMBALAVAO - FIANARANTSOA
Przejazd do Rezerwatu Anja. Wędrówka po jednym z ciekawszych obszarów chronionych Madagaskaru. Celem wyprawy jest poszukiwanie żyjących tu różnych gatunków lemurów, m.in. lemura brązowego, lemura catta. Krótki postój w Ambalavoa, możliwość zapoznania się z rękodziełem plemienia Betsileo, znanego m.in. z tego, że jeszcze przed przybyciem na wyspę białych posiadło umiejętność produkcji papieru. Przejazd przez sawannę do miejscowości Fianarantsoa na nocleg.

Dzień 12:
AMBOSITRA - ANTSIRABE
Przejazd przez centralny Madagaskar do Antsirabe, trzeciego co do wielkości miasta Madagaskaru, w którym pod koniec XIX w osiedlili się norwescy misjonarze. Po drodze postój w Ambositra - centrum przemysłu drzewnego. Wyjątkowego uroku dodają tej miejscowości kolorowe domy ozdobione rzeźbionymi w drewnie balustradami i okiennicami. Wizyta w warsztacie rzemieślniczym, zajmującym się wyrobem przedmiotów z drewna. Przyjazd do Antsirabe, w czasach kolonialnych popularnego kurortu przyciągającego turystów ze względu na chłodniejszy klimat i gorące źródła. Antsirabe to centrum obróbki i handlu kamieniami półszlachetnymi. Nocleg w Antsirabe.

Dzień 13:
ANTSIRABE - P.N. ANDASIBE
Przejażdżka po mieście urokliwymi rikszami pousse-pousse, pomalowanymi na jaskrawe kolory. Riksze stanowią nieodłączny element krajobrazu miasta. Następnie wyjazd do Parku Narodowego Andasibe. Żyje tu kilka gatunków lemurów, kameleonów, pięknie ubarwionych żab. Nocleg w okolicach Andasibe.

Dzień 14:
REZERWAT ANALAMAZAOTRA - ANTANANARYWA
Wizyta w Rezerwacie Analamazaotra, gdzie żyją słynne Indri indri - największa odmiana wśród lemurów, zwana również babakoto. Na terenie parku zamieszkuje ponad 60 rodzin tych ciekawych zwierząt, ale zobaczyć tu można również kameleony oraz endemiczne gatunki ptaków, jak np. nektarnik malgaski, sowa płomykówka, kusokurka. Spacer po parku i obserwacja przyrody. Po południu powrót do Antananarywa. Po drodze zwiedzanie Królewskiego Wzgórza Ambohimanga, niegdyś stolicy królewskiego rodu Merina i najważniejszego ośrodka politycznego i kulturalnego Madagaskaru. Można tu z obaczyć dawny kompleks królewskich budowli oraz stare malgaskie cmentarze. Nocleg w Antananarywa.

Dzień 15:
ANTANANARYWA - MAURITIUS
Wizyta na lokalnym targu i zakupy egzotycznych pamiątek. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę Mauritius.

Dzień 16:
WYSPA MAURITIUS
Pobyt na rajskiej wyspie Mauritius, otoczonej ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego. Razem z wyspami Reunion i Rodrigues tworzy ona część archipelagu Maskarenów. Mieszkają tu w zgodzie Hindusi, Chińczycy i Europejczycy. Wspaniały, łagodny klimat, ciepły ocean, piaszczyste plaże, bogata rafa koralowa, atrakcyjne wycieczki fakultatywne, niewielka różnica czasu - oto powody, dla których warto odwiedzić Mauritius.

Dzień 17:
WYSPA MAURITIUS
Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 18:
Przylot do Warszawy.

I RATA:
2000 PLN - płatna przy zapisie

II RATA:
płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przeloty wewnętrzne,
* przejazdy mikrobusem,
* 15 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-os.; dopłata do pok. 1-os. 2200 PLN,
* 16 śniadań, 12 obiadów (w tym piknik w parku Isalo), 15 kolacji, (na Mauritiusie - śniadania i kolacje),
* wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych),
* bilety wstępu do parków narodowych i zwiedzanych obiektów,
* opiekę polskiego pilota,
* usługi lokalnych przewodników,
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !:
* Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
* Cena nie obejmuje kosztu wizy na Madagaskar - 25 EUR, płatne na granicy.
Cena nie obejmuje napojów do posiłków.
* Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 EUR.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy:
10.03 - 27.03.2020, 18700.00 PLN
16.04 - 03.05.2020, 17950.00 PLN
05.11 - 22.11.2020, 18700.00 PLN

zamknijMadagaskar Mauritius 20Madagaskar Mauritius 20

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Madagaskar Mauritius 20

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj