Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Maroko

Zdaniem LogosTour:

MAROKO - Sylwester na pustyni: Dzień 1: Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Maroka. Dzień 2: CASABLANCA - RABAT - MEKNES - FEZ Przylot do Casablanki. Transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku i śniadaniu panoramiczny objazd miasta - meczet Hassana II zbudowa...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
28.12.20197 dniSamolotWarszawa × 2
PAXDBL (PAXDBL_A2)
zgodnie z ofertą (ZO)
6757 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 28.12.2019 - CMN (CMN), 28.12.2019
Przylot:
RAK (RAK), 04.01.2020 - WAW (WAW), 04.01.2020
Zakwaterowanie:
PAXDBL (PAXDBL_A2)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour


MAROKO - Sylwester na pustyni:

Dzień 1:

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Maroka.

Dzień 2:
CASABLANCA - RABAT - MEKNES - FEZ
Przylot do Casablanki. Transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku i śniadaniu panoramiczny objazd miasta - meczet Hassana II zbudowany w 1989 roku (z najwyższym na świecie minaretem - 210 m), który może pomieścić wewnątrz i na dziedzińcu ponad 100 tysięcy wiernych (z zewnątrz). Przejazd do Rabatu - administracyjnej stolicy Maroka, położonej na zachodzie kraju, nad Oceanem Atlantyckim. Zwiedzanie miasta - pałac królewski (z zewnątrz), twierdza Oudaias Kazbah położona na wzgórzu górującym nad miastem. Następnie na trasie - mauzoleum Mohammeda V, które zostało zbudowane w latach 70. XX wieku w tradycyjnym marokańskim stylu oraz wieża Hassana, wznosząca się nad rzeką Bou Regreg. Jest to jedyna pozostałość z niedokończonego potężnego meczetu Yaqub al-Mansur. Następnie przejazd do jednego z czterech cesarskich miast Maroka - Meknes, które sułtan Moulay Ismail, najbardziej krwawy z marokańskich władców, ustanowił stolicą kraju w 1672 r.. Miasto wpisane na listę UNESCO, zwane jest Wersalem Maroka. Postój przy Bab Mansour - wspaniałej bramie, otwierającej drogę do miasta. Spacer w okolice starych murów fortyfikacyjnych. Przejazd na kolację i nocleg do kolejnego cesarskiego miasta - Fez.

Dzień 3:
FEZ
Całodzienne zwiedzanie najważniejszego ośrodka religijnego Maroka - miasta Fez, dawnej stolicy państwa założonej w 807 r. n.e. przez sułtana Idrisa II. W programie - otoczony imponującymi murami obronnymi Stary Fez z labiryntem wąskich i krętych uliczek, medresa el-Attarine (lub Bou Inania) - szkoła teologiczna. Postój przy mauzoleum Moulay Idriss (z zewnątrz) - syna założyciela pierwszej w Maroku dynastii, a następnie pod meczetem al-Karaouine. Spacer przez Mellah, czyli dzielnicę żydowską w Fes el-Jdid. Po południu przejazd przez Nowy Fez. Kolacja i nocleg w Fez.

Dzień 4:
MIDELT - ERFOUD - MERZOUGA WIECZÓR SYLWESTROWY
Wyjazd w kierunku położonego na skraju Sahary miasta Erfoud. Przejazd przez góry Średniego Atlasu i region słynący z lasów cedrowych. Krótki postój w miasteczku Ifrane - marokańskim kurorcie zimowym. Kolejny postój w miasteczku Midelt, pięknie położonym na granicy między Średnim a Wysokim Atlasem, u stóp góry Djebel Ayachi (3747 m n.p.m.). Następnie przejazd wspaniałą trasą widokową przez przełomy rzeki Ziz (Gorges du Ziz) - to jedna z największych przyrodniczych atrakcji kraju. Przybycie na nocleg do Merzouga - małej wioski położonej w rejonie Erg Chebibi - pustyni z malowniczymi piaszczystymi wydmami. Wieczór sylwestrowy w stylu beduińskim na terenie hotelu.

Dzień 5:
TINERHIR - OUARZAZATE
Wyjazd do oazy Tinerhir - żyznej doliny pełnej gajów palmowych i berberyjskich wiosek, na której końcu znajduje się piękny wąwóz rzeki Todra. Rzeka ta utworzyła wąską i głęboką dolinę o stromych, miejscami pionowych ścianach z czerwonych skał, które sięgają nawet 300 m wysokości. W najwęższym miejscu dolina ma zaledwie 10 m szerokości. Przejazd przez malowniczą dolinę Daades do Ouarzazate na kolację i nocleg.

Dzień 6:
OUARZAZATE - MARRAKESZ
Zwiedzanie słynnej kazby Ait Benhadou, znajdującej się wewnątrz ksaru (ufortyfikowanej osady) o tej samej nazwie. Obiekt ten jest często wykorzystywany przez filmowców jako plener do wielkich produkcji historycznych. To tutaj kręcono zdjęcia do takich przebojów kina światowego jak Gladiator, Klejnot Nilu, Lawrence z Arabii. Przejazd przez góry południowego Atlasu i pokonanie przełęczy Tizin Tichka, położonej na wysokości 2260 m n.p.m. Przyjazd do Marrakeszu, jednego z najpiękniejszych miast Maroka, w którym dominuje czerwony kolor zabudowań. Po Rabacie, Meknes i Fezie jest to czwarte królewskie miasto Maroka. Na przełomie XII i XIII w. Marrakesz był stolicą imperium Almohadów, ciągnącego się od Oceanu Atlantyckiego aż po Trypolitanię. Kolacja i nocleg w Marrakeszu.

Dzień 7:
MARRAKESZ
Zwiedzania Marrakeszu. Na trasie - meczet Koutubia z XII w., zbudowany w tradycyjnym stylu arabskim z monumentalnym minaretem, ozdobionym czterema kulami z miedzi, ogrody Menara - największy ogród miasta z historią sięgającą XII w. nekropolia Saadian, składająca się z dwóch mauzoleów i dziedzińca, pałac Bahia zbudowany w XIX w. Wizyta na centralnym placu, a zarazem największym bazarze - Jemaa el Fna. Gwar, ruch i ożywiona atmosfera panują tu o każdej porze dnia, jednak prawdziwy urok tego miejsca można odczuć dopiero wieczorem, kiedy setki ludzi gromadzą się na zabawach i degustowaniu marokańskich potraw. Kolacja pożegnalna w restauracji w Marrakeszu.

Dzień 8:
MARRAKESZ
Wizyta w ogrodach Majorelle nazwanych tak od nazwiska ich twórcy - francuskiego malarza Jaquesa Majorelle. Zafascynowany urodą tego miejsca francuski projektant mody Yves Saint Laurent w 1980 roku zakupił zniszczone już ogrody Majorelle, odnowił, sprowadzili nowe gatunki egzotycznych roślin i przywrócił dawną świetność temu miejscu. Następnie spacer malowniczymi uliczkami marrakeskiej medyny, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pamiątkowe zakupy na suku. Transfer na lotnisko w Marrakeszu. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

I RATA:
2000 PLN - płatna przy zapisie

II RATA:
płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przejazdy klimatyzowanym turystycznym autokarem/mikrobusem,
* 7 noclegów w stylowych hotelach butikowych, w hotelu 4* w Casablance
* 7 śniadań, 6 kolacji, w tym kolacja pożegnalna w restauracji w Marrakeszu,
* uroczysty wieczór sylwestrowy w stylu beduińskim,
* wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych),
* opiekę polskiego pilota,
* usługi lokalnych przewodników,
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !:
* Przy wpłacie II raty należy złożyć kserokopię paszportu.
* Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - ok. 30 EUR.
* Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć 50 EUR.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy:
28.12 - 04.01.2020, 6750.00 PLN

zamknijMarokoMaroko

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Maroko

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj