Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Meksyk Gwatemala 20

Zdaniem LogosTour:

MEKSYK - GWATEMALA 2020: Dzień 1: MEXICO CITY Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Meksyku. Przylot do Miasta Meksyk (Ciudad de Mexico). Transfer do hotelu. Dzień 2: TEOTIHUACAN (Meksyk) - MEXICO CITY - SANKTUARIUM GUADALUPE Przejazd do Teotihuacan. Zwiedzani...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
09.10.202016 dniSamolotWarszawa × 2
PAXDBL (PAXDBL_A2)
zgodnie z ofertą (ZO)
12557 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 09.10.2020 - MEX (MEX), 09.10.2020
Przylot:
CUN (CUN), 25.10.2020 - WAW (WAW), 25.10.2020
Zakwaterowanie:
PAXDBL (PAXDBL_A2)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
20.11.202016 dniSamolotWarszawa × 2
PAXDBL (PAXDBL_A2)
zgodnie z ofertą (ZO)
12557 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 20.11.2020 - MEX (MEX), 20.11.2020
Przylot:
CUN (CUN), 06.12.2020 - WAW (WAW), 06.12.2020
Zakwaterowanie:
PAXDBL (PAXDBL_A2)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
06.11.202016 dniSamolotWarszawa × 2
PAXDBL (PAXDBL_A2)
zgodnie z ofertą (ZO)
13107 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 06.11.2020 - MEX (MEX), 06.11.2020
Przylot:
CUN (CUN), 22.11.2020 - WAW (WAW), 22.11.2020
Zakwaterowanie:
PAXDBL (PAXDBL_A2)
Wyżywienie:
zgodnie z ofertą (ZO)
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour


MEKSYK - GWATEMALA 2020:

Dzień 1:
MEXICO CITY
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Meksyku. Przylot do Miasta Meksyk (Ciudad de Mexico). Transfer do hotelu.

Dzień 2:
TEOTIHUACAN (Meksyk) - MEXICO CITY - SANKTUARIUM GUADALUPE
Przejazd do Teotihuacan. Zwiedzanie pozostałości monumentalnego, antycznego miasta zbudowanego przez jedną z najpotężniejszych kultur prekolumbijskich - Piramida Słońca, Piramida Księżyca, świątynia Quetzalcoatla (Pierzastego Węża). Po drodze wizyta w najważniejszym sanktuarium Meksyku i całej Ameryki Środkowej - bazylice Matki Boskiej z Guadalupe, patronki obu Ameryk. Powrót do Miasta Meksyk. Postój na zdjęcia przy "Placu Trzech Kultur" - Tlatelolco. Powrót do hotelu.

Dzień 3:
MEXICO CITY - XOCHIMILCO
Zwiedzanie Miasta Meksyk - stolicy Meksyku. Stare miasto - plac Zocalo, katedra, Pałac Narodowy (podczas obchodów świąt państwowych, wizytach rangi państwowej i innych uroczystościach pałac jest niedostępny dla zwiedzających). Pałac ozdobiony jest oryginalnymi malowidłami Diego Rivery, ilustrującymi historię Meksyku. Przejazd do dzielnicy Xochimilco, gdzie zachowały się pozostałości kanałów dawnej stolicy Azteków - Tenochtitlan. Rejs kolorowymi łodziami. W trakcie rejsu lekki lunch na łodzi. Wizyta w Muzeum Antropologicznym z bogatymi zbiorami sztuki prekolumbijskiej - Olmeków, Majów, Azteków i innych. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 4:
KANION SUMIDERO - STAN CHIAPAS - SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS
Rano transfer na lotnisko. Wylot do Tuxtla Gutierrez. Z lotniska przejazd do Kanionu Sumidero. Podziwianie z pokładu łodzi wąwozu wrzynającego się głęboko między skalne ściany dochodzące do 1000 m wysokości. Na brzegach rzeki Grijalva często wylegują się kajmany i krokodyle. Przejazd do jednych z najciekawszych miasteczek meksykańskiego Stanu Chiapas - San Juan Chamula oraz Zinacantan, gdzie wciąż są żywe tradycje potomków Majów. W kościele w San Juan tradycje i obrzędy katolickie mieszają się z pradawnymi obrzędami szamańskimi. Kontynuacja podróży do kulturalnej i duchowej stolicy stanu Chiapas (najbardziej indiańskiego stanu w Meksyku) - San Cristobal de Las Casas. Zwiedzanie miasta, m.in. olśniewający barokowymi złoceniami kościół dominikanów Santo Domingo. Nocleg w San Cristobal.

Dzień 5:
LA MESILLA - PANAJACHEL (Gwatemala)
Rano wyjazd w kierunku granicy z Gwatemalą. Przekroczenie granicy w La Mesilla. Po formalnościach granicznych dalsza podróż do Panajachel, pięknie położonego nad Jeziorem Atitlan. Nocleg.

Dzień 6:
PANAJACHEL - SANTIAGO ATITLAN - SAN JUAN LA LAGUNA
Rejs łodzią po malowniczym jeziorze Atitlan do indiańskich miasteczek zbudowanych na brzegu wokół jeziora. Są one zamieszkane przez Indian z ludu Tzutujil. W San Juan La Laguna zapoznamy się z tradycyjnymi technikami tkactwa, kultywowanymi przez mieszkańców. Dalszy rejs do Santiago Atitlan. Zwiedzanie miasteczka. Możliwość zakupów wyrobów rzemiosła tutejszych Indian. Powrót łodzią do Panajachel. Nocleg.

Dzień 7:
PANAJACHEL - CHICHICASTENANGO - LA ANTIGUA
Wyjazd do Chichicastenango. Spacer po barwnym, indiańskim targu, na który dwa razy w tygodniu przybywają mieszkańcy okolicznych wiosek, aby sprzedać swoje towary. Zwiedzanie kościoła św. Tomasza, będącego doskonałym przykładem kolonialnej architektury. Lokalni szamani do dziś wykorzystują wnętrze kościoła do swoich tajemniczych obrzędów. Spacer na miejscowy, niezwykle kolorowy cmentarz. Czas wolny na zakupy. Po południu przejazd do Antigua - najpiękniejszego miasta Gwatemali.

Dzień 8:
ANTIGUA - CIUDAD VIEJA - SAN JUAN EL OBISPO
Przed południem zwiedzanie kolonialnej, barokowej zabudowy Antigua - dawnej stolicy kraju, zniszczonej w trzęsieniu ziemi w 1773 roku. Obecnie miasto jest w dużej mierze odbudowane. Spacer zabytkowymi uliczkami krzyżującymi się, zgodnie z kolonialnymi kanonami zabudowy, pod kątem prostym. Wizyta w katedrze, w kościele La Merced oraz w muzeum Casa Santo Domingo. Po południu przejazd do miasteczek położonych w pobliżu Antigua: Ciudad Vieja oraz San Juan el Obispo. Wizyta na plantacji orzechów makadamia oraz na plantacji kakao. Po powrocie do Antigua czas wolny na chłonięcie atmosfery tego niezwykłego miasta.

Dzień 9:
GWATEMALA - QUIRIGUA
Rano przejazd do stolicy Gwatemali. Krótkie zwiedzanie miasta - Plaza Central z katedrą i pałacem prezydenckim (z zewnątrz). Następnie przejazd do położonego w dolinie rzeki Motagua stanowiska archeologicznego Quirigua. Od początku III do połowy IX wieku Quirigua była ważnym ośrodkiem kultury Majów. Do dziś zachowały się ogromne ołtarze oraz stele pokryte inskrypcjami i płaskorzeźbami. Zobaczyć można również wielkie monolityczne rzeźby z piaskowca. Przejazd nad Rio Dulce na nocleg.

Dzień 10:
RIO DULCE - TIKAL - FLORES
Rano krótki rejs łodzią po Rio Dulce w poszukiwaniu specyficznej, lokalnej fauny i flory. Oglądanie ptactwa wodnego, jaszczurek, czasem żółwi. Przejazd do Tikal - jednego z największych ośrodków kultury Majów, którzy mieszkali na tym obszarze między VI w p.n.e. a X w. n.e. Naukowcy uważają, że była to stolica tego ludu. Zwiedzanie wymarłego miasta oraz zagubionych w dżungli unikalnych piramid. Spacer między budowlami dawnych kultów emanującymi tajemniczym urokiem. Przejazd na nocleg do Flores.

Dzień 11:
YAXCHILAN (Meksyk) - PALENQUE
Wyjazd w kierunku granicy z Meksykiem. Rejs łodzią po granicznej rzece Usumacinta do Yaxchilan po stronie Meksyku, jednego z licznych w tym rejonie dawnych miast-państw Majów, odnalezionych w dżungli dopiero w latach 40. XX w. Zwiedzanie, spacer wśród porośniętych gęstą dżunglą dawnych świątyń i pałaców. Następnie przejazd do Palenque na nocleg.

Dzień 12:
PALENQUE - CAMPECHE
Zwiedzanie jednego z najsłynniejszych w świecie odkryć archeologicznych, miasta Majów - Palenque. Odnalezione w tropikalnym lesie urzeka formą piramid i świątyń, porośniętych tropikalną roślinnością. Przejazd do kolonialnego Campeche leżącego na półwyspie Jukatan nad Zatoką Meksykańską. W mieście do dziś zachowały się fragmenty murów i fortyfikacji chroniących je niegdyś przed piratami. Spacer po starówce. Nocleg w Campeche.

Dzień 13:
UXMAL - KABAH - LABNA - MERIDA
Wyjazd na zwiedzanie ważnego miasta Majów - Uxmal (m.in. Dom Kapłanek z bogatymi zdobieniami rzeźbiarskimi na fasadach) oraz pobliskich Kabah i Labna. Następnie przejazd do Meridy. Popołudniowe zwiedzanie tego kolonialnego miasta - Plaza Grande, katedra, spacer uliczkami starego miasta. Wieczór na tętniącym życiem placu centralnym (czas wolny). Nocleg w Merida.

Dzień 14:
CHICHEN ITZA - RIWIERA MAJÓW (okolice CANCUN)
Wyjazd do Chichen Itza - pozostałości miasta Majów na półwyspie Jukatan, jednego z najlepiej zachowanych. Podziwianie Piramidy Schodkowej (Castillo), Świętej Studni (Cenote Sagrado), świątyń, obserwatorium astronomicznego (Caracol). Po południu przejazd do hotelu przy plaży na Riviera Maya (okolice Cancun). Zakwaterowanie w hotelu (na 2 noce).

Dzień 15:
RIWIERA MAJÓW (okolice CANCUN)
Wypoczynek w okolicach Cancun, najmodniejszego kurortu Meksyku. Gorące karaibskie plaże, ciepłe, lazurowe morze, bary z latynoskimi rytmami i tequilą. (Możliwość skorzystania z fakultatywnych atrakcji, np. wycieczka do jedynej nadmorskiej twierdzy Majów w Tulum, położonej w urzekającej scenerii, na wysokim klifie, oraz do parku rozrywki Ixcaret - 150 USD)

Dzień 16:
Transfer na lotnisko w Cancun. Wylot do Europy.

Dzień 17:
Przylot do Warszawy.

I RATA:
2000 PLN - płatna przy zapisie

II RATA:
płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przeloty wewnętrzne rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją,
* 15 noclegów hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1- os.1650 PLN,
* 15 śniadań, 14 kolacji,
* rejs z obiadem po kanałach Xochimilco,
* wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych),
* bilety wstępu do wymienionych w programie obiektów,
* opiekę polskiego pilota,
* usługi lokalnych przewodników (z wyjątkiem dni 4,5,15,16),
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !:
* Przy wpłacie II raty należy złożyć kserokopię paszportu.
* Cena wycieczki nie obejmuje opłat granicznych oraz lotniskowych - ok. 45 USD.
* Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 55 USD.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy:
24.01 - 09.02.2020, 12550.00 PLN
07.02 - 23.02.2020, 12550.00 PLN
06.03 - 22.03.2020, 13100.00 PLN
29.03 - 14.04.2020, 12550.00 PLN
17.04 - 03.05.2020, 12550.00 PLN
09.10 - 25.10.2020, 12550.00 PLN
06.11 - 22.11.2020, 13100.00 PLN
20.11 - 06.12.2020, 12550.00 PLN

zamknijMeksyk Gwatemala 20Meksyk Gwatemala 20

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Meksyk Gwatemala 20

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj