Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Meksyk Kuba

Zdaniem LogosTour:

MEKSYK - KUBA 2019: Dzień 1: Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Meksyku. Przylot do Mexico City. Transfer do hotelu. Nocleg w Mexico City. Dzień 2: MEXICO CITY (Meksyk) Zwiedzanie stolicy Mexico City; stare miasto - plac Zocalo, katedra, pałac prezydencki z...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour


MEKSYK - KUBA 2019:

Dzień 1:
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Meksyku. Przylot do Mexico City. Transfer do hotelu. Nocleg w Mexico City.

Dzień 2:
MEXICO CITY (Meksyk)
Zwiedzanie stolicy Mexico City; stare miasto - plac Zocalo, katedra, pałac prezydencki z oryginalnymi malowidłami historycznymi Diego Rivery. Wizyta w Muzeum Antropologicznym z bogatymi zbiorami sztuki prekolumbijskiej. Następnie przejazd do dzielnicy Xochimilco na relaksującą przejażdżkę pięknie udekorowanymi, kolorowymi łodziami. Płyną one wzdłuż kanałów stanowiących pozostałości po pływających ogrodach dawnej stolicy Azteków. Nocleg w Mexico City.

Dzień 3:
MEXICO CITY - TEOTIHUACAN
Wizyta na Placu Trzech Kultur - Tlatelolco. Następnie przejazd do najważniejszego miejsca kultu religijnego Ameryki - sanktuarium Matki Boskiej z Guadalupe. Przejazd do "miasta bogów" Teotihuacan. Spacer pośród cennych zabytków, które przetrwały wieki - Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża. Wizyta w wytwórni wyrobów z obsydianu i degustacja tequili. Powrót do hotelu w Mexico City. Dla chętnych fakultatywny wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldiego, gdzie rozbrzmiewają liczne orkiestry mariachi (ok. 35 USD). Nocleg w Mexico City.

Dzień 4:
CUERNAVACA - TAXCO
Przejazd przez Cuernavaca, byłą letnią rezydencję konkwistadorów, do Taxco, zwanego srebrnym miastem. Miasto w przeszłości było ważnym ośrodkiem wydobycia srebra, a współcześnie słynie z licznych warsztatów jubilerskich, wytwarzających piękną, srebrną biżuterię. Zwiedzanie miasta - punkty widokowe, barokowy kościół św. Sebastiana i św. Pryscylli, perła kolonialnej sztuki Meksyku. Czas na zakupy srebrnej biżuterii u miejscowych jubilerów. Przejazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu (na 3 noce).

Dzień 5 - 6:
ACAPULCO
Wypoczynek w Acapulco - jednym z najbardziej znanych kurortów wakacyjnych na świecie. W trakcie pobytu możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych, m.in. rejs po zatoce, pokazy karkołomnych skoków do wody ze skały La Quebrada, objazd miasta (ok. 50 USD);wyprawa na malowniczą lagunę Coyuca (ok. 50 USD); sporty wodne.

Dzień 7:
ACAPULCO - MEXICO CITY
Wyjazd z Acapulco w drogę powrotną do Mexico City. Po drodze wizyta w hacjendzie Vista Hermosa, dawnym majątku hiszpańskiego konkwistadora, zdobywcy Meksyku Hernana Cortesa. Przyjazd na nocleg do Mexico City.

Dzień 8:
HAWANA (Kuba)
Transfer na lotnisko. Wylot do Hawany. Po przylocie przejazd przez dzielnice Nowej Hawany, wzdłuż słynnego nadmorskiego bulwaru Malecon. Postój na Placu Rewolucji z budynkami rządowymi; miejsce obchodów najważniejszych świąt państwowych, pochodów i manifestacji. Następnie miły przerywnik w zwiedzaniu - lekcja salsy w tradycyjnej hawańskiej szkole tańca ( 45 minut zajęć z kubańskim nauczycielem i kubańskim partnerem lub partnerką dla każdego uczestnika zajęć). Zakwaterowanie w hotelu (na 3 noce).

Dzień 9:
HAWANA
Zwiedzanie Starej Hawany. Spacer szlakiem Ernesta Hemingwaya, który przez prawie 20 lat rezydował i tworzył na Kubie (hotel Ambos Mundos, gdzie powstała powieść "Komu bije dzwon", kawiarnia Bodeguita del Medio). Na trasie zwiedzania place starego miasta (Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja), Park Centralny i Kapitol (z zewnątrz). Po południu czas wolny na hawańskiej starówce. Zakupy oryginalnych pamiątek (np. torebki z kapsli). Dla chętnych fakultatywny wieczór w światowej sławy kabarecie Tropicana (ok. 100 EUR) lub mniej znanym, lecz dorównującym mu poziomem artystycznym kabarecie Parisienne (ok. 50 EUR).

Dzień 10:
PINAR DEL RIO - DOLINA VINALES
Całodniowa wycieczka do miasta Pinar del Rio. Przejazd przez prowincję o tej samej nazwie, słynącą z pięknych krajobrazów i doskonałego tytoniu. Krótki spacer po mieście. Zwiedzanie fabryki cygar. Przejazd do doliny Vinales z pięknymi formacjami skalnymi, wapiennymi ostańcami zwanymi mogotes. Oglądanie kuriozalnego muralu prehistorii wykonanego przez ucznia Diego Rivery - Leovigildo Gonzalesa na zlecenie Fidela Castro. W pobliżu znajduje się jaskinia, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Przez jaskinię przepływa podziemna rzeka. Powrót na nocleg do Hawany.

Dzień 11:
ZATOKA ŚWIŃ - CIENFUEGOS - TRINIDAD
Przejazd do miasta Trinidad, jednego z najlepiej zachowanych miast kolonialnych w Ameryce Łacińskiej. Po drodze wizyta w Zatoce Świń (Bahia de Cochinos), miejscu nieudanej próby desantu rebeliantów kubańskich sprzeciwiających się rewolucji (w 1961 r.). Krótki czas na plażowanie nad Morzem Karaibskim. Po drodze do Trinidadu, zwiedzanie Cienfuegos - miasta portowego wyróżniającego się pięknie zachowaną kolonialną architekturą. Spacer reprezentacyjnym bulwarem El Prado. Wizyta w parku Jose Marti. Postój na zdjęcia przy Palacio del Valle - dawnej rezydencji jednej z najbogatszych na Kubie rodzin del Valle, zbudowanej w niezwykłym, eklektycznym stylu. Zakwaterowanie w hotelu w Trinidad.

Dzień 12:
TRINIDAD - SANTA CLARA - VARADERO
Rano zwiedzanie klejnotu wyspy, miasta Trinidad. Spacer i wizyta w muzeum, które jest przykładem jednego z licznych w przeszłości domów-pałaców z bogatym wystrojem, należących do baronów cukrowych lub tytoniowych. Przejazd do miasta Santa Clara. Wizyta w monumentalnym mauzoleum poświęconym bohaterowi rewolucji Che Guevarze. Dalsza jazda do Varadero, międzynarodowego kurortu, leżącego na północnym wybrzeżu wyspy. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży.

Dzień 13:
VARADERO
Wypoczynek na pięknych plażach, uznawanych za jedne z najlepszych na Karaibach.

Dzień 14:
VARADERO
Do południa czas wolny. Transfer na lotnisko międzynarodowe w Hawanie. Wylot do Europy.

Dzień 15:
Przylot do Warszawy.

I RATA:
2000 PLN płatna przy zapisie

II RATA:
płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przeloty wewnętrzny rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją,
* 14 noclegów, zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1- os. 1450 PLN,
* 13 śniadań,12 kolacji,
* podczas pobytu w Acapulco i w Varadero - all Inclusive (wszystko w cenie),
* wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych ),
* lekcja salsy w hawańskiej szkole tańca,
* bilety wstępu do wymienionych w programie obiektów,
* opiekę polskiego pilota,
* usługi lokalnych przewodników w dniach 2,3,8,9,10,11,12),
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !:
* Przy wpłacie II raty należy złożyć kserokopię paszportu.
* Cena nie obejmuje: opłat lotniskowych (ok. 30 EUR) i napojów do posiłków.
* Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 EUR.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy:
06.11 - 20.11.2019, 13100.00 PLN
26.11 - 10.12.2019, 12650.00 PLN

zamknijMeksyk KubaMeksyk Kuba

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Meksyk Kuba

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj