Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Rosja Koleją Transsyberyjską Od Moskwy Do Władyswostoku Dla Koneserów

Zdaniem LogosTour:

ROSJA KOLEJ TRANSSYBERYJSKA dla Koneserów 2020: Dzień 1: MOSKWA Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Moskwy. Po przylocie, transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg. Dzień 2: MOSKWA Wycieczka na Kreml - historyczną siedzibę książąt moskiewskich, następnie ca...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour


ROSJA KOLEJ TRANSSYBERYJSKA dla Koneserów 2020:

Dzień 1:
MOSKWA
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Moskwy. Po przylocie, transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 2:
MOSKWA
Wycieczka na Kreml - historyczną siedzibę książąt moskiewskich, następnie carów Rosji, a współcześnie - prezydenta Federacji Rosyjskiej. Spacer po placu Soborowym, gdzie znajdują się trzy słynne świątynie - sobór Uspienski (Zaśnięcia Matki Boskiej), w którym od początków XVIII w odbywały się koronacje imperatorów Rosji, sobór Archangielski - miejsce pochówku książąt moskiewskich i pierwszych carów oraz sobór Zwiastowania. Spacer po ulicy Stary Arbat, będącej w okresie pierestrojki miejscem manifestacji politycznych oraz mekką ulicznych artystów. Zwiedzanie najbardziej okazałej świątyni Rosji - cerkwi Chrystusa Zbawiciela, zbudowanej jako votum dziękczynne za uratowanie Rosji przed najazdem napoleońskim (następnie zburzonej na rozkaz Stalina i odbudowanej na nowo w latach 90. XX w. po upadku ZSRR). Przegląd najciekawszych stacji moskiewskiego metra. Powitanie w pociągu Carska Rosja specjalnie wyczarterowanym na potrzeby tego programu i wiozącym tylko i wyłącznie turystów. Wyjazd w transsyberyjską podróż.

Dzień 3:
KAZAŃ
Przyjazd do Kazania. Po śniadaniu w pociągu, zwiedzanie stolicy rosyjskiego Tatarstanu położonej u ujścia rzeki Kazanki do Wołgi. Zapoznanie się z tatarską epopeją podczas przedstawienia folklorystycznego, a następnie zwiedzanie tutejszego kremla - warownego grodu, siedziby władz i cerkwi - świadka burzliwej historii miasta. Powrót do pociągu i odjazd w drogę do Jekaterynburga.

Dzień 4:
JEKATERYNBURG
Przyjazd do położonego już w Azji Jekaterynburga - miasta, które zyskało sobie złą sławę jako miejsce mordu na ostatnim carze Rosji Mikołaju II i jego rodzinie, dokonanego w kwietniu 1918 roku. Zwiedzanie cerkwi Na Krwi wzniesionej w latach 2000-2003, po oficjalnej kanonizacji Mikołaja II i jego rodziny przez rosyjską Cerkiew prawosławną. Pamiątkowa fotografia przy pomniku Europa-Azja symbolicznie wskazującym granicę pomiędzy dwoma kontynentami. Powrót do pociągu.

Dzień 5:
NOWOSYBIRSK
Przyjazd do Nowosybirska - serca rosyjskiej Syberii, miasta oddalonego od Moskwy o ponad 3300 km. Jego powstanie i dzieje są nierozerwalnie splecione z budową i funkcjonowaniem kolei transsyberyjskiej. Spacer nad rzeką Ob, wizyta w Muzeum Techniki Kolejowej, prezentującym sprzęt kolejowy (lokomotywy, wagony) - głównie produkcji rosyjskiej oraz sowieckiej, pochodzące z XIX i XX wieku, ale znajdują się tu również eksponaty ze Stanów Zjednoczonych, Czech, Węgier. Wizyta w Nowosybirskim Teatrze Opery i Baletu - jednym z największych i najnowocześniejszych teatrów operowych w Rosji z widownią na ponad 1700 miejsc. Powrót do pociągu.

Dzień 6:
NOWOSYBIRSK - IRKUCK
Przejazd do Irkucka. Odległość między Nowosybirskiem a Irkuckiem to ponad 1800 km. Podczas podróży będzie okazja do obserwacji syberyjskich krajobrazów, odpoczynku i relaksu.

Dzień 7:
IRKUCK
Przyjazd do Irkucka. Zwiedzanie stolicy obwodu irkuckiego, zamieszkanej przez ponad pół miliona osób. Od początku swojego istnienia, tzn. od połowy XVII w. Irkuck stanowił ważny punkt w wymianie handlowej z Mongolią i Chinami. W późniejszych latach zajął niechlubne miejsce w historii jako teren zsyłek przeciwników caratu, a potem stalinizmu. Obecnie Irkuck jest ważnym węzłem Kolei Transsyberyjskiej. Zwiedzanie skansenu budownictwa drewnianego w miejscowości Talcy, będącego filią muzeum państwowego w Irkucku. Spacer bulwarem nad rzeką Angara. Po kolacji w restauracji powrót do pociągu na nocleg.

Dzień 8:
JEZIORO BAJKAŁ - LISTWIANKA
Przyjazd nad jezioro Bajkał - najgłębsze jezioro świata. Przejazd do Listwianki, położonej w pobliżu miejsca, gdzie rzeka Angara bierze swój początek z Bajkału. Listwianka to najpopularniejsza miejscowość turystyczna nad Bajkałem. Spacer po osadzie. Zwiedzanie Muzeum Limnologicznego, funkcjonującego przy Instytucie Limnologicznym, które prowadzi badania naukowe z zakresu biologii, hydrologii i geologii Bajkału. Muzeum prezentuje endemiczne gatunki flory i fauny Bajkału. Wjazd na punkt widokowy nazwany od imienia polskiego zesłańca, geologa Jana Czerskiego - Kamieniem Czerskiego. Dla buriackich szamanów jest to również miejsce kultu. Przy dobrej pogodzie rozciąga się stąd piękna panorama źródeł Angary. Piknik nad jeziorem Bajkał. Powrót do pociągu na nocleg.

Dzień 9:
UŁAN UDE
Przyjazd do Ułan Ude (5649 km od Moskwy) - stolicy Buriacji. Buriaci to najliczniejsza grupa etniczna na Syberii (poza Rosjanami), jedyny rdzenny naród syberyjski. Niegdyś koczownicy, dziś prowadzą osiadły tryb życia, zajmując się głównie pasterstwem i myślistwem. Wyznają lamaizm, czyli buddyzm tybetański, praktykują szamanizm, nieliczni przeszli na prawosławie. Buriackie miasto Ułan Ude założone zostało przez Kozaków w trakcie kolonizacji Buriacji w 1666 roku. Wizyta w Dacanie Iwolgińskim - klasztorze i świątyni buddyjskiej, siedzibie zwierzchnika lamaizmu rosyjskiego. Następnie spotkanie z rodziną buriacką i okazja do poznania ich tradycji, zwyczajów i życia codziennego. Wieczorem powrót do pociągu.

Dzień 10. - 11.:
UŁAN UDE - CHABAROWSK
Przejazd do Chabarowska. Do pokonania dystans ponad 2880 km. Czas na odpoczynek, opowieści o historii kolei transsyberyjskiej i historii Rosji, refleksje, rozmowy z towarzyszami podróży, oglądanie syberyjskich pejzaży, kameralne koncerty muzyczne.

Dzień 12:
CHABAROWSK
Przyjazd do Chabarowska - kolejnego syberyjskiego miasta, które zawdzięcza swój rozwój magistrali kolejowej. Po połączeniu w 1897 roku linią kolejową z Władywostokiem, stało się ono ważnym ośrodkiem przemysłowym i handlowym rosyjskiego Dalekiego Wschodu. Spacer po mieście. Po obiedzie rejs łodzią po rzece Amur, nad którą położony jest Chabarowsk. W trakcie rejsu występy folklorystyczne. Powrót do pociągu na kolację i nocleg.

Dzień 13:
WŁADYWOSTOK
Przyjazd do Władywostoku - miasta na końcu świata, nad Pacyfikiem. Ostatni przystanek kolei transsyberyjskiej. Dzięki swojemu położeniu na wzgórzach okalających zatokę Złoty Róg, miasto nazywane jest rosyjskim San Francisco. Zwiedzanie rozpocznie się od budynku dworca kolejowego, na który przybędzie pociąg. Jest to jeden z najstarszych i najpiękniejszych pod względem architektonicznym obiektów w mieście, ufundowany przez carewicza Mikołaja, późniejszego ostatniego cara Rosji. Wjazd kolejką na wzgórze, skąd oglądać można panoramę miasta. Następnie przejazd na przylądek, gdzie wznosi się najbardziej rozpoznawalny symbol stolicy Primorskiego Kraju - latarnia morska Egershelda, która zapewniała statkom bezpieczne wejście do portu. Oglądanie muzeum okrętu podwodnego S-56, wchodzącego w skład rosyjskiej floty, walczącej w czasie II wojny światowej na Pacyfiku. Wizyta na centralnym placu miasta z pomnikiem Bojowników. Po obiedzie przejazd na Wyspę Rosyjską, połączoną ze stałym lądem potężnymi mostami zawieszonymi nad zatokami Wschodni Bosfor i Złoty Róg, oddanymi do użytku z okazji szczytu Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku, odbywającego się we Władywostoku w 2012 roku. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 14:
Przejazd na lotnisko i odlot do Polski. Przylot do Warszawy.

I RATA:
4500 PLN - płatna przy zapisie

II RATA:
płatna na 65 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przejazdy pociągiem sypialnym Carski Pociąg na trasie Moskwa - Władywostok,
* 1 nocleg w hotelu 5* w Moskwie, 1 nocleg w hotelu 4* we Władywostoku,
* 11 noclegów w pociągu Carska Rosja w przedziałach 2-os., I klasa,
* przejazdy autokarem/mikrobusem z klimatyzacją,
* 12 śniadań, 11 obiadów, 12 kolacji, kawa, herbata podczas przejazdów pociągiem,
* wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych),
* bilety wstępu do wymienionych w programie obiektów,
* wizę rosyjską,
* opiekę pilota,
* usługi lokalnych przewodników,
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !:
* Przy wpłacie II raty należy złożyć pełną dokumentację wizową tj. 1 zdjęcie, paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki z 2 stronami wolnymi obok siebie, 1 wypełniony wniosek wizowy.

W przypadku wizowania indywidualnego w innym terminie pobierana będzie opłata
200 PLN.
* Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 80 USD.
* Możliwość wykupienia podróży w standardzie Klasa Pierwsza oraz Klasa VIP.
* - pociąg specjalnie zorganizowany i urządzony na potrzeby realizacji programu turystycznego,
- 8 przedziałów 2-os. w jednym wagonie,
- w przedziale do dyspozycji podróżnych stolik, telewizor LCD,
- dwie restauracje stylowo udekorowane w barwach carskiej Rosji,
- bar,
- w każdym wagonie jedna łazienka z prysznicem i umywalką,
- 2 WC, na początku i na końcu wagonu,
- ręczniki, szlafrok, kapcie,
- klimatyzacja,
- opieka lekarska,
- podczas przejazdów odbywać się będą wykłady lokalnego przewodnika na temat historii kolei transsyberyjskiej, historii Rosji i Syberii.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy:
19.07 - 01.08.2020, 29900.00 PLN

zamknijRosja Koleją Transsyberyjską Od Moskwy Do Władyswostoku Dla KoneserówRosja Koleją Transsyberyjską Od Moskwy Do Władyswostoku Dla Koneserów

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Rosja Koleją Transsyberyjską Od Moskwy Do Władyswostoku Dla Koneserów

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj