Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Rumunia Mołdawia

Zdaniem LogosTour:

RUMUNIA - MOŁDAWIA 2019: Dzień 1: Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Bukaresztu. Transfer do hotelu. Nocleg w Bukareszcie. Dzień 2: BUKARESZT Zwiedzanie stolicy Rumunii. Wizyta na reprezentacyjnym placu Bukaresztu, gdzie znajduje się m.in. neoklasycystyczny...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: LogosTour


RUMUNIA - MOŁDAWIA 2019:

Dzień 1:
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Bukaresztu. Transfer do hotelu. Nocleg w Bukareszcie.

Dzień 2:
BUKARESZT
Zwiedzanie stolicy Rumunii. Wizyta na reprezentacyjnym placu Bukaresztu, gdzie znajduje się m.in. neoklasycystyczny pałac królewski z początków XIX w. neoklasycystyczna sala koncertowa, zwana Rzymskim Ateneum oraz cerkiew Kretzulescu zbudowana w stylu tzw. rumuńskiego baroku. Przejazd bulwarem Unirii z perspektywą zamkniętą potężnym budynkiem Pałacu Parlamentu. Wizyta w Pałacu Parlamentu. Spacer ulicami Starówki i dzielnicy Lipscani, w której bije serce Bukaresztu. Zwiedzanie Muzeum Wsi w Parku Herastrau - najlepszego rumuńskiego skansenu, w którym z wielką dokładnością odtworzono realia dawnej wsi rumuńskiej. Spacer po terenie, gdzie stoją cerkwie, chaty z oryginalnym wyposażeniem, wiatraki i sprzęt rolniczy ze wszystkich regionów kraju. Nocleg w Bukareszcie.

Dzień 3:
BUKARESZT - SIBIU (Rumunia)
Wyjazd z Bukaresztu. Przejazd przez Wołoszczyznę do Transylwanii najpiękniejszą krajobrazowo, najbardziej krętą i najwyżej położoną drogą Rumunii - trasą transfogaraską, przecinającą malownicze pasmo Gór Fogaraskich w Karpatach Południowych. Przejazd przez Curta de Arges - miejsce pochówku królów Rumunii.
Przy trasie tansfogaraskiej znajduje się zamek Poienari należący do słynnego Wlada Palownika, tama na rzece Ardżesz, tworząca jezioro Vidraru. W najwyższym punkcie trasy ok. 2050 m n.p.m. znajduje się jezioro Balea. Czas na fotografowanie w punktach widokowych. (W przypadku zamknięcia drogi na skutek złych warunków atmosferycznych przejazd inna trasą, prowadzącą przełomem rzeki Olt. Przyjazd do Sibiu - dawnej stolicy Sasów Siedmiogrodzkich, miasta, które otrzymało w 2007r. tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Spacer po starówce zbudowanej w stylu saskiego gotyku. Wizyta w kościele ewangelickim z przełomu XIV i XV w. Nad miastem góruje wieża Turnus Scarilor. Spacer przez Dolne I Górne Miasto, Pałac Brukenthala i Most Kłamców. Kolacja na lokalnej farmie góralskiej - degustacja tradycyjnych przysmaków kuchni rumuńskiej z obszaru Siedmiogrodu. Nocleg w Sibiu.

Dzień 4:
BRAN - SINAIA
Przejazd do miejscowości Bran, położonej w południowo-wschodnim Siedmiogrodzie, gdzie znajduje się dobrze zachowany, okazały zamek z XIV w. Ze względu na swój baśniowy wygląd i malownicze położenie na skalistym wzgórzu jest nazywany zamkiem Drakuli. Przejazd do miejscowości Sinaia - jednego z najsłynniejszych górskich kurortów Rumunii, gdzie pierwszy król Rumunii Karol I wybudował w roku 1873 swoją letnią rezydencję - zamek Peles, ozdobiony w stylu bawarsko - szwajcarskim w duchu belle - epoque. Nocleg w Sinaia.

Dzień 5:
BRASZOW - SIGHISOARA
Przejazd do jednego z najpiękniejszych miast Rumunii - Braszowa (rum. Brasov), położonego w pobliżu granicznych przełęczy Bran i Predal, przez które od niepamiętnych czasów wiodły szlaki handlowe z południa. Początki miasta sięgają XIII w. W średniowieczu osiedlili się tu węgierscy Sasi i rycerze Zakonu NMP ( krzyżacy). Zwiedzanie starego miasta. Spacer po placu Sfatului otoczonym zabytkowymi kamieniczkami budowanymi od XV w. Zwiedzanie późnogotyckiego Czarnego Kościoła - największej sakralnej budowli w Rumunii.
Po południu przyjazd do Sighisoary, zwanej rumuńskim Carcassonne lub perłą Transylwanii, gdzie znajduje się jeden z najlepiej zachowanych średniowiecznych zespołów miejskich w Europie Środkowo-Wschodniej. Tutaj urodził się Wład Palownik, późniejszy hospodar wołoski, znany jako legendarny Drakula. Spacer po starej części miasta, pięknie położonej na zboczu opadającym ku rzece Wielka Tyrnawa. W programie zwiedzania; XIV-wieczna wieża zegarowa, gotycka Katedra na Wzgórzu, Dom Drakuli - miejsce narodzin Włada. Nocleg w Sighisoarze.

Dzień 6:
TARGU MURES - BISTRITA - GURA HUMOURULUI
Wyjazd w kierunku Bukowiny, najbardziej malowniczego regionu Rumunii, będącego kolebką państwowości mołdawskiej. Bukowina jest niezmiernie interesująca ze względu na urzekające krajobrazy, bogaty folklor i harmonijną wielonarodowość. Poza Rumunami i Mołdawianami mieszkają tu Żydzi, Ormianie, Romowie i również Polacy (pierwsi z nich pojawili się już w czasach Kazimierza Wielkiego). Przejazd przez Siedmiogród. Postój w stolicy siedmiogrodzkich Węgrów Targu Mures. Spacer po głównym placu miasta wokół którego skupiają się najważniejsze zabytki - perły węgierskiej secesji, jak Pałac Administracji, Pałac Kultury oraz potężna katedra prawosławna, zdobiona ciekawymi współczesnymi freskami o tematyce historycznej. Przejazd do Bistrity - jednego z siedmiu miast założonych w XIII w. przez Sasów - ludność niemiecką osiadła w okolicach Siedmiogrodu. Spacer po mieście. Postój przy protestanckim kościele z 77-metrową wieżą. Przyjazd na nocleg do Gura Humorului.b

Dzień 7:
SUCEVITA - MOLDOVITA - VORONET - KACZYKA
Zwiedzanie malowanych klasztorów, z których słynie Bukowina. Ich zewnętrzne ściany pokryte są barwnymi freskami o tematyce religijno-historycznej. Przejazd do monastyru Sucevita otoczonego murem obronnym i posiadającego najpiękniejsze malowidła zewnętrzne. Następnie zwiedzanie monastyru Moldovita - z funkcjonującym do dziś żeńskim klasztorem i wspaniałą cerkwią Zwiastowania Bogurodzicy, która łączy cechy stylu gotyckiego i bizantyńskiego. Wizyta w obronnym monastyrze Voronet, słynącym z dobrze zachowanych, kolorowych fresków, zarówno na ścianach zewnętrznych, jak i w środku. Po drodze wizyta we wsi polskiej Kaczyka gdzie znajduje się polski kościół katolicki będącym jednym z największych sanktuariów maryjnych w Rumunii. We wsi Kaczyka znajduje się Dom Polski i kopalnia soli, w której pracowali polscy górnicy przybywający na ziemie Bukowiny pod koniec XVIII w. Powrót na nocleg do Gura Humorului.

Dzień 8:
JASSY
Przejazd do miasta Jassy przez terytorium Mołdawii Rumuńskiej, znanej z doskonałego wina produkowanego tu od wieków według tradycyjnych receptur. Przyjazd do Jassy, ważnego ośrodka uniwersyteckiego i stolicy kulturalnej Rumunii. Zwiedzanie miasta - cerkiew Trzech Hierarchów z elewacją pięknie rzeźbioną w kamieniu i nagrobkiem twórcy zjednoczonej Rumunii - Aleksandra Jana Cuzy. Pałac Kultury, Katedra Metropolitalna. Spacer główną promenadą miasta. Nocleg w Jassy.

Dzień 9:
KISZYNIÓW
Wyjazd w kierunku granicy rumuńsko-mołdawskiej i wjazd na tereny Besarabii czyli współczesnej Republiki Mołdawii. Przejazd do stolicy - Kiszyniowa (Chisinau). Objazd miasta - bulwar Puszkina z XIX-w. łukiem triumfalnym, gmach parlamentu Republiki, siedziba prezydenta, nowoczesny gmach Teatru Opery i Baletu (z zewnątrz). Wizyta w ogromnej piwnicy winnej Cricova. Zwiedzanie odbywa się samochodami; przejazd podziemnymi korytarzami wypełnionymi beczkami z winem zakończony degustacją. Nocleg w Kiszyniowie.

Dzień 10:
SOROKI - TIPOVA
Wycieczka do miejscowości Soroki, jednego z najstarszych miast Mołdawii, którego początki sięgają średniowiecza, kiedy to Genueńczycy wznieśli tu pierwszy gród strzegący żeglugi na Dniestrze. Soroki maja również swój polski epizod z końca XVII w. Zwiedzanie twierdzy wzniesionej pod koniec XV w. przez Stefana III Wielkiego. Miasto uznawane jest obecnie za stolicę mołdawskich Romów. W drodze do Sorok postój w wiosce Tipova, gdzie na malowniczym naddniestrzańskim brzegu wzniesiony jest prawosławny klasztor, którego początki sięgają XI w. Powrót do Kiszyniowa na nocleg.

Dzień 11:
KOMRAT - BESALMA
Wycieczka na południe Mołdawii do autonomicznego regionu Gaugazja, zamieszkiwanego przez ludność pochodzenia tureckiego. Odrodzenie regionu rozpoczęło się w latach 80-tych XX w. Wizyta w stolicy Gaugazji - mieście Kamrat, a następnie przejazd do Besala, gdzie znajduje się Muzeum Historii i Etnografii , prezentujące historię, kulturę i życie codzienne Gaugazów. Muzeum zostało ufundowane przez pisarza Cara-Ciobanu, który był wielkim orędownikiem i piewcą kultury tego regionu. Powrót do Kiszyniowa.

Dzień 12:
KISZYNIÓW
Przedpołudnie wolne . Spacer po mieście, zakupy pamiątek. Następnie przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

I RATA:
1500 PLN płatna przy zapisie

II RATA:
płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
* przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
* przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem turystycznym,
* 11 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4*/3*, pokoje 2-os. z łazienką, dopłata do pok. 1-os. 750 PLN,
* 11 śniadań, 11 kolacji, w tym:
* kolacja z pokazem folklorystycznym w Bukareszcie,
* kolacja na lokalnej farmie góralskiej w okolicach Sibu,
* kolacja w lokalnej restauracji w Kiszyniowie,
* degustacje win w winiarni Cricova,
* opiekę polskiego pilota,
* usługi lokalnych przewodników,
* ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !:
* Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 40 EUR
* Cena wycieczki nie obejmuje kosztu napojów do kolacji.
* Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 40 EUR.
* Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi
13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;
0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej
Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy:
06.10 - 17.10.2019, 6350.00 PLN

zamknijRumunia MołdawiaRumunia Mołdawia

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Rumunia Mołdawia

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj